نماینده مردم کهگیلویه در مجلس خبر داد

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس در تشریح دستاوردهای سفر هیئت ایرانی به روسیه از پذیرش عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا و نیز هماهنگی نشست کمیسیون مشترک ایران و روسیه خبر داد.

عدل هاشمی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه، در تشریح دستاوردهای کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه، از پذیرش عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا خبر داد.

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس،تصریح کرد: دیدارهای جداگانه و خوبی با طرف‌های مقابل روسی از جمله وزیر انرژی،وزیر امور قفقاز شمالی و مسؤولان شرکت‌های بیمه و بانکی انجام گرفت.

وی، با بیان اینکه وزیر نیرو ریاست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه را بر عهده داشت،گفت: تصمیمات خوب و ارزشمندی در حوزه انرژی اتخاذ شد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس، از تشکیل پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و روسیه در آینده نزدیک خبر داد و افزود: در این سفر مقدمات و زمینه برگزاری این اجلاس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که امید است تا پایانسالجاری این نشست در تهران برگزار شود.

هاشمی‌پور، پذیرش عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا را از دستاوردهای سفر روسیه برشمرد و گفت: اتحادیه اوراسیا متشکل از کشورهای روسیه،قرقیزستان،بلاروس،قزاقستان و ارمنستان است که عضویت جمهوری اسلامی ایران در این اتحادیه اقتصادی مورد توافق دبیرکل اتحادیه قرار گرفت.

وی،تجارت آزاد و خارج از گمرک را از مزایای این تفاهم‌نامه دانست و گفت: این امر فرصت مناسبی هم برای ایران و هم اعضای اوراسیا است که به توسعه فعالیت‌های اقتصادی و تجاری متقابل کمک خواهد کرد.

هاشمی‌پور،اجرای نهایی این موافقت‌نامه را مستلزم ارائه آن توسط دولت به مجلس شورای اسلامی دانست و ابراز امیدواری کرد بنا به اهمیت این طرح اقتصادی و شتاب‌بخشی آن به پروژه‌های همکاری ایران و روسیه،هر چه سریعتر به تصویب مجلس برسد.

وی،همچنین از پیگیری مشکلات کهگیلویه از قبیل آب شرب دیشموک،آبرسانی به چهار شهر،سد بالیاب،آبرسانی به دهدشت غربی،نیروگاه سیکل ترکیبی پادوک،و اخذ دستور کتبی از وزیر برای اصلاح تعرفه برق کهگیلویه و چرام خبر داد و گفت: مراحل نهایی و اجرایی این طرح‌ها در تهران پیگیری خواهد شد.