کسب رتبه برتر گچساران در عرصه مبارزه با مواد مخدر در سطح استان
کسب رتبه برتر گچساران در عرصه مبارزه با مواد مخدر در سطح استان
فرماندار گچساران گفت: شهرستان گچساران در عرصه مبارزه با مواد مخدر در سال گذشته رتبه اول را در بین شهرستان های هشت گانه استان به خود اختصاص داده است.

نشست مبارزه با مواد مخدر با حضور فرماندار، معاون فرماندار، فرمانده انتظامی گچساران مسوولان شهرستانی و برخی از دهیاران در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد.

 در این نشست علی‌خوانپایه با بیان اینکه شهرستان گچساران در عرصه مبارزه با مواد مخدر در سال گذشته رتبه اول را در بین شهرستان های هشت گانه استان به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: این موفقیت با تلاش‌ها و هماهنگی دستگاه‌های متولی امر بویژه ستاد مبارزه با موادمخدر کسب شد.

وی با اشاره به آمار کشفیات مواد مخدر در سطح شهرستان گچساران گفت: کشفیات موجود نشان دهنده تلاش این دستگاه ها به ویژه نیروی انتظامی است.

فرماندار گچساران با بیان اینکه بیشتر آسیب‌های اجتماعی قابل بازگشت هستند، افزود: اما در خصوص مواد مخدر اثرات و عواقب به جای مانده بسیار دردناک است و با وجود همه درمان‌ها هنوز اعتیاد به عنوان یک بلای خانمان سوز شناخته می شود.

خوان پایه در ادامه با اشاره به اینکه  دهیاران حلقه ارتباطی مردم با مسوولان هستند که در حوزه پیشگیری، درمان  و شناسایی معتادان می‌توانند نقش مؤثری داشته باشند، عنوان کرد: براساس قانون ماده ۲۴ و ۲۵ شوراهای اسلامی و دهیاران موظف به همکاری با نیروی انتظامی هستند.

 بالاترین مقام اجرایی شهرستان گچساران خاطرنشان کرد: دهیاران برای شناسایی معتادان در سطح روستاها تلاش و برای ریشه‌کنی این پدیده شوم با نیروی انتظامی همکاری لازم را داشته باشند.

 در ادامه این نشست معاون فرماندار اظهار کرد: سال گذشته ۶۰ عنوان برنامه در هفته مبارزه با مواد مخدر در سطح شهرستان برگزار شد.

 سجادپور ادامه داد: سال گذشته تعدادی از روستاهای گچساران به عنوان روستای پاک، عاری از دخانیات و مصرف مواد مخدر شناسایی شده و مراسم جشنی در این روستاها برگزار شد.

 وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر امسال خاطرنشان کرد: ویزیت رایگان معتادان، بازدید از کمپ‌های ترک اعتیاد ، برگزاری همایش پیاده روی،  تجلیل از بهبودیافتگان، برگزاری ۲ نمایشگاه عکس و اجرای تئاترهای خیابانی از جمله مهمترین برنامه هفته مبارزه با مواد مخدر در سالجاری است.

 انتهای پیام/