بازدید آیت الله رئیسی از زندان مرکزی یاسوج
بازدید آیت الله رئیسی از زندان مرکزی یاسوج

رئیس دستگاه قضا به همراه هیئتی از تهران و مسئولان استانی از بخش های مختلف زندان مرکزی یاسوج بازدید کرد

پایگاه  اطلاع‌رسانی خبر دیشموک ، گزارش راک نیوز؛آیت الله رئیسی رئیس دستگاه قضا به همراه هیئتی از تهران و مسئولان استانی از بخش های مختلف زندان مرکزی یاسوج بازدید

آیت الله رئیسی رئیس دستگاه قضا، در بیست و دومین سفر استانی خود، صبح روز شنبه (۲ اسفندماه) در رأس هیئتی وارد «یاسوج» مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد شده، در فرودگاه یاسوج به سخنرانی پرداخت و پس از آن به زندان مرکزی یاسوج رفته و از بخش های مختلف زندان مرکزی یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد بازدید کرد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در بازدید از زندان مرکزی یاسوج در جمع خبرنگاران با اشاره به اشتغال‌زایی و حرفه‌آموزی ۶۰ درصدی در زندان یاسوج این آمار را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: زندان باید جایی اصلاح مجرمین باشد که مانند دادرسی یک وظیفه مهم است که همه باید به این امر کمک کنند تا نرخ جرم پایین بیاید و تکرار جرم نداشته باشیم و سرکار به زندان‌ها نیفتد.

رئیس قوه قضاییه با تمجید از عملکرد یک سرباز که حقوق خود را برای آزادی یک زندانی هدیه کرده بود اظهار کرد: این یک احساس خوب است و همه ما از این اقدامات انجام دهیم علاوه بر خداخواهی دیگر خواهی را در دستور کار قرار دهیم.
وی در ادامه با بیان اینکه تا آنجا که ممکن است نباید مجازات حبس داشته باشیم خاطرنشان کرد: جایگزینی مجازات حبس وظیفه قانونی و شرعی است وقتی چاره‌ای نداشته باشیم باید به حبس روی بیاوریم.

وی با اشاره به سخن رهبری که فرمودند زندان باید آموزشگاه نیکی‌ ها باشد افزود: درخواست من این است که با همه توان به اصلاح مجرمین روی بیاوریم.
آیت‌الله رئیسی در پاسخ به سوالی مبنی بر لزوم جابه‌جایی زندان یاسوج که بر سر راه فرودگاه قرار گرفته خاطرنشان کرد: نه فقط در یاسوج بلکه در همه نقاط کشور به دنبال جابه‌جایی زندان‌ها از کالبد شهرها به مکان‌های دیگر هستیم تا نقاط فعلی محلی برای ارائه خدمات اجتماعی باشد.

وی از استاندار و سایر مسؤولان خواست تا نسبت به رفع این مشکل و جابه‌جایی زندان یاسوج همکاری لازم را انجام دهند.

  • نویسنده : مالک آهنگ