گلزنی فوتبالیست (دیشموکی) به العین امارات در عربستان+فیلم/عکس
گلزنی فوتبالیست (دیشموکی) به العین امارات در عربستان+فیلم/عکس

صالح حردانی اصالتا اهل روستای اسفندان از توابع بخش دیشموک در استان کهگیلویه و بویراحمد می باشند.

فولاد خوزستان در عربستان به مصاف العین امارت رفت و توانست با نتیجه ۴ بر صفر حریف خود را شکست دهد.

گل اول فولاد به العین امارات دقیقه ۴۱ توسط صالح حردانی به ثمر رسید.

صالح حردانی اصالتا اهل روستای اسفندان از توابع بخش دیشموک در استان کهگیلویه و بویراحمد می باشند.

 

 

 

شب درخشان شاگردان نکو در ریاض

گزارش زنده؛ فولاد ایران ۴- العین ۰

تیم فولاد برای صعود به دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف العین امارات رفته است.

به گزارش “ورزش سه”،  تیم فوتبال فولاد خوزستان نماینده ایران در مرحله پلی آف رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، امشب و از ساعت ۲۰:۲۰ در استادیوم پرنس فیصل بن فهد شهر ریاض به مصاف العین امارات می رود تا آخرین تیم حاضر در گروه چهارم نیز مشخص شود. فولاد با کسب رتبه سوم لیگ برتر ایران در فصل ۹۹-۹۸ بعد از شش سال دوری به لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد؛ این تیم که امسال هم در لیگ برتر ایران عملکرد خوبی داشته و بار دیگر جزو شانس های کسب سهمیه به شمار می رود، امید زیادی دارد تا با پیروزی در این دیدار راهی دور گروهی شود.

العین برخلاف سال های قبل که تیم قدرتمند و مدعی بود، طی دو سال اخیر اثری از آن العین همیشگی در این تیم دیده نمی شود. این تیم اماراتی در تمامی رقابت های داخلی حذف شده و شانسی برای قهرمانی ندارد. آنها اکنون در رده ششم جدول رده بندی لیگ امارات هستند و در آخرین دیدار خود نیز در دربی مهم شهر دبی با نتیجه ۳ بر یک مغلوب النصر شدند.

 

با گزارش لحظه به لحظه این دیدار با ورزش سه همراه باشید:

 

تبلیغات

الان فروشگاه اینترنتی خودتو بساز ! 7روز تست رایگان

الان فروشگاه اینترنتی خودتو بساز ! ۷روز تست رایگان

الان فروشگاه اینترنتی خودتو بساز ! 7روز تست رایگان

الان فروشگاه اینترنتی خودتو بساز ! ۷روز تست رایگان

الان فروشگاه اینترنتی خودتو بساز ! 7روز تست رایگان

الان فروشگاه اینترنتی خودتو بساز ! ۷روز تست رایگان

دیدار پلی آف صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا (گروه ۴)
شنبه؛ ۱۴/۰۱/۲۲؛ ساعت ۲۰:۲۰
ورزشگاه: پرنس فیصل بن فهد شهر ریاض/ بدون تماشاگر

گروه داوری: داور: کریشانسا دیلان (سریلانکا) – کمک ها: هماسونگا و دون‌سانجیو (سریلانکا) – داور چهارم: عمر مبارک (عمان) – ناظر بازی: بشیر خالک (لبنان) – ناظر داوری: محمد الهجار (سوریه)

 

ترکیب فولاد ایران:

 • محسن فروزان
 •  عارف آقاسی
 • صالح حردانی (مجتبی نجاریان ۷۸)
 • مهران موسوی
 •  مهران درخشان مهر
 • محمد آبشک (احمد عبدالله زاده ۶۶)
 • محمد زبیر نیک‌نفس
 • آیاندا پاتوسی (صابر حردانی ۷۸)
 • فرشاد احمدزاده (حسین ابراهیمی ۷۸)
 •  ساسان انصاری
 •  لوسیانو پریرا (محمد میری ۸۸)

سرمربی: جواد نکونام

 

ترکیب العین:

 • خالد عیسی
 • یحیی نادر (فهد حدید ۸۴)
 • کایو کانیدو (عیسی خلفان ۷۴)
 •  لابا کودجو
 • بندرالاحبابی
 •  ایریک ماندیز
 • خالد البلوشی (احمد برمان ۶۶)
 •  مهند سالم
 • تسوکاسا شیوتانی
 •  سعید جمعه
 • محمد عباس (ناصر الشکیلی ۶۶)

سرمربی: پدرو امانوئل

 

 

شرح گل:

 

فولاد ۱- العین ۰ (صالح حردانی ۴۲): ساسان انصاری با یک پا به توپ زیبا، توپ را به محوطه جریمه حریف نزدیک کرده و با پاسی به موقع فرشاد احمدزاده را داخل محوطه جریمه صاحب توپ کرد، او هم بلافاصله با یک پاس در سمت راست محوطه جریمه، صالح حردانی را در موقعیت گلزنی قرار داد و حردانی با یک بغل پای دقیق گوشه دروازه العین را هدف قرار داد. عیسی در برابر این ضربه حرفی برای گفتن نداشت و دروازه العین برای اولین بار در این دیدار باز شد.

 

 

فولاد ۲- العین ۰ (شیمبا ۴۹): روی ارسال کرنر پاتوسی، لوسیانو پریرا با یک پرواز بلند و ضربه سری دقیق دروازه حریف را برای بار دوم باز کرد.

 

 

فولاد ۳ -العین ۰ (پاتوسی ۵۵): ساسان انصاری با یک حرکت دیدنی از جمعه عبور کرد و پس از ورود به محوطه جریمه العین، با یک پاس، پاتوسی را صاحب توپ کرد و این بازیکن در حالی که مدافع حریف را مقابل خود داشت، با ضربه ای دقیق توپ را به تور دروازه عیسی چسباند.

 

 

فولاد ۴ – العین ۰ (شیمبا ۸۷): اشتباه کاپیتان العین و یک توپ گیری خوب از فولادی ها، انصاری را صاحب توپ کرد و این بازیکن با پاسی دقیق شیمبا را در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار داد؛ کاپیتان برزیلی فولاد برای باز کردن دروازه عیسی کار سختی نداشت و با یک بغل پای زیبا گل چهارم تیمش را به ثمر رساند.

 

 

لحظات حساس:

 

دقیقه ۱۸: حرکت در عرض و شوت ساسان انصاری از داخل محوطه جریمه حریف با برخورد به مدافع العین راهی کرنر شد.

دقیقه ۲۳: پرتاب بلند محمد آبشک را مهران موسوی با ضربه سر راهی دروازه حریف کرد اما این ضربه از قدرت کافی برای تهدید کردن دروازه العین برخوردار نبود و عیسی آن را به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه ۲۵: ضربه کرنر تند و تیز بندرالاحبابی را محسن فروزان با مشت از محوطه جریمه فولاد دور کرد.

دقیقه ۲۶: شوت زمینی پاتوسی از پست محوطه جریمه با اختلاف نسبتا زیاد از کنار دروازه العین راهی اوت شد.

دقیقه ۳۱: ارسال خطرناک پاتوسی از روی ضربه ایستگاهی را دروازه العین با مشت دور کرد تا خطر را از روی دروازه تیمش دفع کند.

دقیقه ۳۳: پاتوسی با یک پاس در عرض دیدنی، صالح حردانی را در سمت راست صاحب توپ کرد و این بازیکن پس از یک توی سر توپ عالی، شوت زیبایی را روانه دروازه العین کرد که عیسی با نوک انگشتان خود  توپ را راهی کرنر کرد تا بهترین موقعیت فولاد تا این لحظه از دست برود.

دقیقه ۳۵: ارسال کرنر پاتوسی را فرشاد احمدزاده با ضربه سر روانه دروازه حریف کرد اما این ضربه از دقت کافی برخوردار نبود و از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۰: ضربه سر خطرناک کایو کانیدو روی یک ارسال از سمت راست به طرز خطرناکی از کنار دروازه فروزان راهی اوت شد.

دقیقه ۶۵: ضربه خطرناک پاتوسی از روی ضربه آزاد در فاصله حدود ۳۵ متری از خط دروازه را عیسی با نوک انگشتانش راهی کرنر کرد.

دقیقه ۸۰: لابا کودجو در موقعیت تک به تک با فروزان می توانست یکی از گل های خورده شده تیمش را جبران کند اما دروازه بان فولاد به خوبی راه توپ را بر او بست.

 

شرح بازی:

نیمه اول: فولاد بازی را بهتر از حریف آغاز کرد. نماینده ایران در ۱۵ دقیقه ابتدایی، توپ و میدان را در اختیار داشت اما با توجه به دفاع فشرده حریف نتوانست موقعیت خطرناکی روی دروازه العین ایجاد کند. شاگردان نکونام برتری خود را در ۱۵ دقیقه دوم نیز ادامه دادند. در این دقایق شاهد خطرناک تر شدن موقعیت های فولاد روی دروازه العین بودیم و این در حالی بود که تیم حریف در نزدیک شدن به دروازه نماینده ایران توفیق چندانی نداشت. با نزدیک شدن به دقایق پایانی فشار فولاد روی دروازه العین بیشتر شد و در نهایت در دقیقه ۴۲ نماینده ایران مزد حملات خود را گرفته و به گل اول رسید. با حفظ این گل در دقایق باقی مانده، فولاد برنده راهی رختکن شد.

 

 

 

در حاشیه:

 

* در ابتدا قرار بود این دیدار به میزبانی تیم فولاد برگزار شود ولی AFC در نهایت رای به برگزاری بازی به میزبانی کشور عربستان داد.

* نماینده امارات یکی از جوانترین تیم های حاضر در این رقابت هاست. میانگین سنی العین تنها ۲۴ سال است و مهند العنزی با ۳۶ سال سن، مسن ترین بازیکن العین شناخته می شود.

* فولاد در صورت پیروزی در دیدار امشب مقابل العین، راهی گروه چهارم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا می شود. گروهی که تیم های النصر عربستان، السد قطر و الوحدات اردن در آن حضور دارند و بازی های این گروه نیز به میزبانی عربستان برگزار می شود.

* نکونام در اولین بازی آسیایی خود به عنوان سرمربی، تیمش را کاملا هجومی راهی میدان کرد و شاهد یک بازی تهاجمی از فولاد در نیمه اول بودیم.