کهگیلویه و بویراحمد| استقرار ۹ موکب در شلمچه+تصاویر
کهگیلویه و بویراحمد| استقرار ۹ موکب در شلمچه+تصاویر
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نزدیک شدن به اربعین حسینی گفت: زوار امام حسین(ع) از همه جای دنیا در حال حرکت به سمت کربلای معلی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک، استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه معاون عمرانی از موکب‌های استان که در مرز شلمچه  و مسیرهای ورودی مرز مستقر هستند بازدید کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نزدیک شدن به اربعین حسینی گفت: زوار امام حسین(ع) از همه جای دنیا در حال حرکت به سمت کربلای معلی هستند.

وی بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد در مسیر زوار استان‌های شرق کشور از جمله کرمان، سیستان و بلوچستان، یزد، شرق فارس و هرمزگان قرار دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: نه تنها زوار شرق کشور بلکه این استان در مسیر تردد زوار کشورهای افغانستان، پاکستان و مسلمانان هند و حتی بنگلادش است که قصد دارند از مرز زمینی عازم کربلا شوند.

وی گفت: ۲۶ موکب از کهگیلویه و بویراحمد در کشور عراق و ۳۲ موکب در ایران مستقر خواهند شد که در حال انتقال امکانات به این کشور هستند، ضمن اینکه ۹ موکب استان نیز در مرز شلمچه برپا شدند و به زائرین امام حسین(ع) خدمات‌ ارائه می‌دهند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه امکاناتی مانند کولر، یخچال فریزر، دستگاه آب سردکن و جاروبرقی میان موکب‌ها توزیع شده، گفت: گوشت، برنج، مرغ، روغن و سایر ملزومات موکب‌ها در اختیار آنها قرار گرفت و  حمایت‌های مردمی و دولتی از موکب‌ها کماکان ادامه دارد.

همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی با اشاره به تلاش شبانه روزی برای احداث سازه های دائمی در شلمچه اعلام کرد که با پیگیری های حوزه معاونت عمرانی و همکاری دستگاه‌های مختلف علی الخصوص  شرکت نفت وپتروشیمی در حال اتمام بتن ریزی فونداسیون سازه های مذکور بوده و شمع کوبی آنها نیز به اتمام رسیده است.

وی همچنین با بیان ضرورت احداث سازه های دائمی در سایت مذکور اعلام‌ کرد که
جهت جلوگیری از اتلاف وقت و تسریع در انجام کار، سازه ها در محلی غیر از سایت مذکور ساخت و در حال تهیه کردن زیرساخت‌های لازم جهت حمل و انتقال آنها هستیم.

علی محمد روستا اضافه کرد: جا دارد از پیگیری های استاندار و همکاری خوب رئیس موکب های شلمچه و منطقه‌ آزاد جهت صدور مجوزات و تسهیل انجام کار تشکر و قدردانی بعمل آید.

روستا بیان کرد: در بازدید میدانی صورت گرفته  بعضی از موکبها نیازمند امکاناتی از قبیل برق رسانی و یا آب بودند که مقرر گردید اکیپ هایی  از ادارات برق و آبفا و جهاد کشاورزی به منطقه اعزام و با سرکشی از تمامی موکب ها نیازمندی های آنها را در این حوزه در اسرع وقت مرتفع نمایند.

علی محمد روستا همچنین اعلام کردند که با برنامه ریزی های صورت گرفته و تمهیداتی که از قبل اندیشیده شده؛

 ستاد مرکزی اربعین  آماده دریافت اعلام نیازمندی های مواکب در این ایام و تسریع روند  انجام کارهای مربوطه می باشد.

پایان پیام/