پنج علامت خطر بعد غذا خوردن
پنج علامت خطر بعد غذا خوردن
اگر بعد شما هم بعد از غذا خوردن اتفاقاتی ناخوشایند در بدنتان می‌افتد باید هرچه سریعتر علائم خود را شناسایی و برای درمان آن‌ها اقدام کنید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک، مراقبت کردن از خود اهمیت بسیار زیادی دارد و هرگز نباید آن را نادیده گرفت؛ چه بهتر که علائم مختلف را خودتان هر چه سریعتر شناسایی کرده تا بتوانید جلوی مشکلات متعدد را بگیرید. فراموش نکنید که مراقبت‌های پیشگیرانه هم برای سلامتی طولانی مدت بسیار مهم است.
در این قسمت قصد داریم به شما بگوییم که اگر همراه با بلع مشکلات زیر را داشتید؛ حتما به پزشک مراجعه کنید.
اسهال
اسهال بعد از خوردنِ غذا می‌تواند علامت مسمومیت غذایی باشد.
استفراغ یا اسهال همیشه اتفاق خطرناکی نیستند؛ بلکه در واقع نشان دهنده این است که بدن قصد دارد از مشکلاتی مانند عفونت، سموم یا چیز‌هایی که جذب نشده است؛ خود را خلاص کند.
سرگیجه
احساس سرگیجه یا سبک شدن سر بعد از خوردن وعده غذایی می‌تواند نشان دهنده افت فشار باشد.
در بعضی از افراد ممکن است رگ‌های خونی و قلب خیلی درست کار نکند و همین باعث می‌شود که فشار خون افت کند که حتما باید این مسئله پیگیری شود.
دل درد
دل درد بعد از غذا خوردن می‌تواند به استرس ربط داشته باشد. وقتی که ما استرس می‌گیریم، هورمون‌ها و انتقال دهنده‌های عصبی در بدن آزاد می‌شوند که تاثیر منفی روی وضعیت گوارشی دارند؛ زیرا افرادی که استرس مزمن را تجربه می‌کنند ممکن است بیشتر غذا بخورند یا غذا‌های ناسالم با مقدار بیشتری قند طبیعی و مصنوعی بخورند که هضم ضعیفی دارند.
از طرفی هم این استرس؛ تعادل باکتری در سیستم گوارشی را به هم می‌زند و افراد را دچار مشکل خواهد کرد.
حالت تهوع
حالت تهوع بعد از غذا خوردن می‌تواند علامت سندروم روده تحریک پذیر باشد.
اگر سندروم روده تحریک پذیر فعال شده و مدفوع هم داخل روده باقی بماند، حالت تهوع وضعیت بدتری پیدا خواهد کرد.
سوزش معده/ سوزش سرِ دل
سوزشِ مزمنِ معده و مشکلات رفلاکس معده می‌تواند عاملی برای مشکلات جدی تری باشد که پزشکان در مورد آن مدام هشدار می‌دهند.
مشکلاتی اگر هم درمان نشود، نه تنها کیفیت زندگی را کاهش داده، بلکه پیامد‌های جدی دیگری نیز به همراه خواهد داشت که یکی از آن‌ها ایجاد مری بارت است و در صورت عدم درمان به سرطان مری تبدیل خواهد شد.
انتهای پیام /
  • نویسنده : مالک آهنگ