پاسخی به نماینده اسبق کهگیلویه/آقای بزرگواری حرمت نگه دار، ادبیات شما در شان وجایگاه یک روحانی نیست
پاسخی به نماینده اسبق کهگیلویه/آقای بزرگواری حرمت نگه دار، ادبیات شما در شان وجایگاه یک روحانی نیست
جناب آقای بزرگواری قصد ورود به ضعف های مدیریتی تان را ندارم وگرنه در بحث فسفات چرام،سیمان سپو ،آبرسانی دهدشت غربی پتروشیمی، معادن کهگیلویه ، کشاورزی و اشتغالزایی آن هم در دوره ی احمدی نژاد باید پاسخگویی عملکردتان باشید. دولتی که به واسطه ی سیاست چماق لری با شما زاویه دار شد و دودش به چشم عمران و آبادانی کهگیلویه رفت.

جعفر حسین پور:پاسخی به حجت الاسلام بزرگواری

جناب حجت الاسلام سید علی محمد بزرگواری
با استناد به فرمایش جنابتان مبنی بر پوشش روحانیت و یک مُبلّغ مذهبی ، معلم عزیز و بالاتر از همه یک مجاهد فی سبیل الله که در جبهه های مقاومت مجاهدت می کنید، تلاش میشود تا با ادبیاتی واقع گرایانه نکاتی چند را به سمع و نظرتان برسانم.

جناب آقای بزرگواری؛ در چندماه اخیر شاهد فعالیت های مجازی شما و ابراز عقاید جنابتان در زمینه های مختلف بوده ایم و میدانیم که مرز بسیار باریک امر به معروف و سرزنش و ملامت آنقدر نامرئی میباشد که گاهی افراد متوجه عبور از این خط قرمزها نشده و گاهی هم با افراط به برخی تنش ها دامن زده میشود و صدور بیانیه و اصلاح آن گفتار به توجیهی کودکانه شبیه میشود که دیگر مثمر ثمر واقع نمیشود چیزی که به عینه در مطالب شما نمایان است.

در آخرین فرمایشات جنابعالی که به آقای موحد تاخته اید بر دو نکته تاکید داشته اید اول اینکه حجت الاسلام حاج محمد موحد در نقل قولی از وزیر پیشرفت پروژه را نسبت به همه سال های گذشته ۳۶ درصد بیان داشتند که مفصل به این موضوع پرداخته شد ولی این موضوع سبب شده تا شما و سایر مخالفان سید محمد موحد این موضوع را دستاویزی برای تسویه حساب های شخصی و حزبی قرار بدهند و حتی فراتر از آن به تخریب نماینده ی کهگیلویه بپردازند.

آقای بزرگواری ادبیات شما در شان وجایگاه یک روحانی نبوده و نیست وعجیب است که رطب خورده منع رطب می کند شما اخلاق را ذبح می کنید و دم از اخلاق و اخلاق مداری می زنید و اما یادی کنیم از آن گاف معروف شما در رسانه ملی و در مجلس و در حضور قانون گزاران مملکت اتفاق افتاد و حتی در دنیا تا مدت ها سر تیتر مباحث سیاسیون دنیا قرار داشت.

خسارتی که شما به جامعه ی لر و حوزه ی انتخابیه زدید تبعاتی را به همراه داشت که تا پایان دوره ی نمایندگی شما؛ شهرستانهای کهگیلویه بزرگ مورد غضب دولت و مجلس واقع شد و هیچ گاه آنطور که باید در دولت نتوانستید مقبولیتی کسب کنید و احقاق حقوق محرومانی را بنمائید که شما را به خانه ی ملت فرستاده بودند.

شما که بحث چماق لری را جهانی کردید و باعث شدید تا دیدگاه جهانیان نسبت به مردم فهیم کهگیلویه به سمت زور و چماق منحرف شود چرا خرده میگیرید.

این موضوع را ادامه نمی دهم ولی اول خود را آنالیز کن بعد به تراز گرفتن از دیگران مشغول باش خوب می دانیم این انتقاد شما ریشه در برخی از کینه ورزی ها و عداوت های شخصی دارد.

در موضوع دوم به نقد آقای موحد پرداختی که از زحمات آقای هاشمی پور اشاره ای نداشته است!!!!  جای تعجب است که این فرمایش شما از روی اخلاق بوده یا عداوت و کینه.

همگان نیک می دانند که حاج موحد انسانی اخلاق مدار بوده و هست و مصداق این گفتار؛ رفتار حاج محمد موحد در تمام ادوار نمایندگی و حتی دوران خارج از بهارستان ایشان بوده و هست که با هر فردی مطابق فرهنگ و تربیت و پایگاه اجتماعی اش رفتار نموده و مینماید و هرزمان بر اساس اخلاق کرده اند تا جایی که در سه ماه گذشته در هر افتتاحیه یا جلسات مرتبط از زحمات شما و آقای هاشمی پور تشکر کرده اند و می کنند. موحد در مسیر اعتلای عمرانی و فرهنگی کهگیلویه، اصل را بر احترام و قدردانی از تمام کسانی گذاشته اند که برای کهگیلویه حتی یک قدم برداشته باشند.

بر همگان آشکار است که هر نماینده ای در هر دوره؛ به اقتضای زمان برخی طرح هایش را افتتاح میکند و برخی طرح هایش به نماینده ی بعد از ایشان میرسد که هم تامین اعتبار شود و هم افتتاح شود. طرح هایی هست که بازمانده از زمان شما و هاشمی پور هستند و توسط حاج موحد افتتاح میشوند همانگونه که شما برخی از طرح های زمان موحد و هاشمی پور برخی از پروژه های دوره ی شما را افتتاح کردید و کردند.

شما که داعیه دار اخلاق هستید در زمان وکالت تان از چه کسی تشکر کردید؟ آیا شما که آن همه طرح بازمانده از دوره های قبل آقای موحد را به افتتاح رساندید حاضر شدید یک باراز ایشان تشکر کنید؟  اصلا حاضر شدید از مردمی که ولی نعمت تان بودند تشکر کنید؟ از مدیرانی که برای شما و جامعه تلاش کردند تشکری داشتید؟؟ پس جناب حاج آقا؛ رطب خورده منع رطب نمی کند… آیا این موضوع آنقدر مهم است که شما به موحد بتازید که چرا در فلان طرح از هاشمی پور نامی نبردید یا این انتقاد شما ریشه در برخی از کینه ورزی ها و عداوت های شخصی دارد؟

آقای بزرگواری شما که چماقتان آماده است و خود را یک مجاهد در جبهه های مقاومت می دانید نباید اگر جایی از شما نامی برده نشد آسمان و زمین را به هم ببافید ،شما که موحد را به نداشتن اطلاعات متهم می کنید بر اساس کدام داشته و مدرک این ادعا را مطرح می کنید حال آنکه در طول ۸ سال نمایندگی در کهگیلویه از درد بیشتر مردم اطلاعی نداشتید.

شما کدام زخم مردم را مرهم نهادید و کدام طرح در زمان شما پیشرفت قابل توجهی داشت که در کمتر از سه ماه از موحد مطالبه گری می کنید؟ مگر شاهد تحریم های همه جانبه و کسری بودجه ی دولت و ریزش بورس و نارسائی های و کمبودها به دلیل بیماری کرونا نیستید که در کمتر از سه ماه اینگونه مطالبه گری می نمائید؟؟

جناب آقای بزرگواری در موردی فرمودی که حجت الاسلام موحد را به کمیسیون تخصصی راه ندادند اولا یکی از مهم ترین دلیل نپذیرفتن موحد در کمیسیونها، ترس برخی از آقایان از موحد بوده که ایشان در هر جایگاهی باشند از مستضعفان دفاع میکنند و این برای برخی پایتخت نشینان خوشایند نبود  ولی غافل از اینکه موحد در هر جایگاهی باشد خدمت گزار مردم میباشد و محض اطلاع حضرتعالی که بی خبر از وضعیت موجود هستید حجت الاسلام موحد عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس است که کمیسیون تخصصی وی می باشد.

جناب آقای بزرگواری؛ شما بر اساس کدام تجربه ی آکادمیک عضو کمیسیون کشاورزی شدید و حاصل حضورتان کدام طرح به ثمر نشسته در حوزه ی کشاورزی میباشد؟ مگر همین طرح آبرسانی به مزارع دهدشت غربی در زمان شما با آن همه امکانات دولت نهم و دهم نمی توانست به ثمر برسد اما چرا ابتر رها شد که اینک صدای اعتراض تان را بلند کرده اید؟

برادر بزرگوار؛ جناب بزرگواری؛ سکوت و گمنامی بهتر از بدنامی و ایجاد تنش در جامعه است. شما که این روزها همه را نصیحت می کنید و اگر موحد را نقد می کنید پس نگاهی به عملکردخودتان در دو دوره ی نمایندگی تان بیاندازید و تفکر کنید به واسطه ی چه کسی به جامعه معرفی شدید.

شما آنقدر با ادبیات سیاسی بیگانه اید که پتانسیل بالای رسانه ای آقای موحد را جارچی های تبلیغاتی می نامید!!!! در دو دوره ی خویش تفکر کنید هرچند فضای رسانه های مجازی وجود نداشتند اما چند رسانه ی نوشتاری موجود بود که به دلیل بی توجهی شما تعطیل شدند. چند هفته نامه و گاهنامه در شهرستان چاپ میشد که به دلیل عدم شناخت شما از رسانه و عدم برخورداری از سوبسید دولتی به بن بست رسیدند ولی دونفر در کنار شما نقشی بالاتر از جارچیتند و تخصص شان نوشتن تسلیت بود ولاغیر..

جناب آقای بزرگواری قصد ورود به ضعف های مدیریتی تان را ندارم وگرنه در بحث فسفات چرام،سیمان سپو ،آبرسانی دهدشت غربی پتروشیمی، معادن کهگیلویه ، کشاورزی و اشتغالزایی آن هم در دوره ی احمدی نژاد باید پاسخگویی عملکردتان باشید. دولتی که به واسطه ی سیاست چماق لری با شما زاویه دار شد و دودش به چشم عمران و آبادانی کهگیلویه رفت.

پس حرمت نگه دار وبجای ذبح اخلاق اخلاق را رعایت کن و تلاش کن با ارائه ی راهکار همسو با نماینده ی کهگیلویه خدمتگزار مردمی باشی که برایشان کم گذاشتی.
امید که در ادامه با تفکر بیشتر و حسن نیت شاهد مطالب بی طرفانه و سازنده ای از طرف شما باشیم.