معاون دبیر کل جنبش حزب الله با اشاره به مستأصل شدن دشمن صهیونیستی در برابر جریان مقاومت و ملت لبنان، تأکید کرد که جبهه داخلی دشمن صهیونیستی در معرض خطر قرار دارد.

نعیم قاسم» معاون «حسن نصر الله» دبیر کل جنبش حزب الله لبنان تأکید کرد که جنگ ۳۳ روزه با رژیم صهیونیستی، تأثیرات بسیاری علیه سیاست‌های آمریکایی-صهیونیستی داشت.

قاسم در جریان یک مراسم شام که دانشگاه «آل زعیتر» ترتیب داده بود، تصریح کرد که جنگ ۳۳ روزه، لبنان را از نقشه اسرائیلی خاورمیانه جدید نجات داد و اصول منطقه را بر مبنای استقلال بنا نهاد.

پایگاه خبری «العهد» به نقل از قاسم گزارش داد که نکته مهم پس جنگ ۳۳ روزه این بود که تمامی ملت‌های منطقه در پی استقلال و مقاومت بودند و همه توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی نقش بر آب شد.

وی با بیان اینکه «ما در لبنان از سیاست گله و شکایت، به سیاست مقاومت و بازدارندگی تغییر مسیر دادیم»، تصریح کرد که این مسئله باعث شد، دشمن اسرائیلی تهدیدهای پر سر و صدایی داشته باشد که مانند «بمب‌های صوتی است، ولی به خاطر ناتوانی خود برای مقابله با مقاومت و لبنان، نمی‌تواند کاری کند».

معاون حسن نصرالله با اشاره به اینکه دشمن صهیونیستی «امروز اگر بخواهد دست به اقدامی بزند، هزاران بار محاسبه می‌کند»، بر این باور است که علت این مسئله، این است که این رژیم، بازداشته شده است و می‌داند که جریان مقاومت، مصالحه نمی‌کند.

قاسم خاطر نشان کرد که «عملیات ما عملیات سیاسی نبوده، بلکه همیشه عملیات مقاومتی است که هدف از آن، آزادسازی سرزمین است و [دشمن] اسرائیلی می‌داند که جبهه‌ داخلی وی در معرض [حمله] قرار دارد».

وی تأکید کرد که دشمن اسرائیلی باید بداند که «ما با سه‌گانه ارتش-ملت-مقاومت در حمایت از استقلال و آزادسازی سرزمین خودبه جایگاه والایی دست یافته‌ایم».

معاون دبیر کل حزب الله در پایان اعلام کرد: «ما ترسی از تهدیدهای اسرائیل نداریم و بر این باوریم که مسئولیت ما این است که در میدان آماده بمانیم… هر روز، تجهیزات ما بیشتر و بر دقت ابزارها و امکانات ما افزوده می‌شود و آمادگی ما افزایش می‌یابد؛ زیرا معتقدیم که این مسیر، همان مسیری است که از ما حمایت می‌کند و ب نتیجه درست منتهی می‌شود».