نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: فکر و تصورها بیشتر در مورد استخدام‌های طایفه‌ای و خویشاوندی است درحالی‌که معاملات دیگر مثل معاملات قبل از انتخابات وجود دارد.

آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی در آغازین روز هفته دولت در جمع مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد با تبریک این ایام اظهار کرد: در شرایط کنونی مدیریت گرفتن کاری سخت است اما مدیریت‌ها نباید در این شرایط سخت به کام مدیران و شیرین برای آن‌ها و سخت و طاقت‌فرسا برای مردم باشد بلکه مسئولان باید در همین شرایط سخت باتدبیر خودکام مردم را شیرین کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: البته سنت خداوند است که در پی هر سختی یک آسانی وجود دارد و این شرایط سخت کشور هم خواهد گذشت اما مدیریت‌ها در چنین شرایطی باید بر پایه عقل باشد نه بر پایه پول و مردم شما را خواسته‌اند که تدبیری بیندیشید تا از شرایط سخت عبور کنیم.
ملک‌حسینی ادامه داد: قبل از این‌که پول و بودجه‌ای برای استان بیاید باید مطالعات کار صورت گیرد نه این‌که وقتی پول آمد تازه به فکر چه کنم بیفتیم که باید قبل از هر چیز به مدیریت عقل فکر کنیم.
وی خطاب به مدیران گفت: اگر شرایط را سخت می‌دانید و نمی‌توانید کار کنید آن را به دست دیگری بسپارید چراکه حرکت جهادی خون‌دل خوردن و دردسر دارد.
نماینده ولی‌فقیه در ادامه بابیان اینکه امروزه صدای مبارزه با فساد در کشور بلند شده به بی‌انصافی برخی‌ها اشاره کرد که تبلیغ نظام‌مند بودن فساد در کشور می‌کنند، این‌ها یا نمی‌دادند و یا می‌دانند و بی‌انصافی می‌کنند.
ملک‌حسینی به مصادیقی از فساد اشاره کرد که ازجمله آن‌ها به‌وقت عمل نکردن در کارهاست و همچنین نرم برخورد کردن با مفسده‌های بزرگ و برخورد سخت با خطاهای کوچک است.
نماینده ولی‌فقیه در استان خطاب به استاندار گفت که باید نظارت‌ها و بازرسی‌ها را در استان توسعه دهید و نظارت‌ها را به دوش هم نیندازید و فرافکنی و مسؤولیت گریزی در صورت نگیرد و به همین دلیل باید آقای استاندار حوزه نظارت را در استانداری قوی کند.
وی به بحث استخدام‌ها در استان و مشکلاتی که به وجود آورده هم اشاره کرد و خطاب به مدیران گفت که در استخدام‌ها درست عمل کنید تا به شما حمله نشود و متهم به خویشاوند بازی نشوید.
ملک‌حسینی به زوایایی دیگر از استخدام‌های مسئله‌دار اشاره کرد و گفت: فکر و تصورها بیشتر در مورد استخدام‌های طایفه‌ای و خویشاوندی است درحالی‌که معاملات دیگر مثل معاملات قبل از انتخابات وجود دارد.
وی توصیه‌ای به مدیران کرد که از داشته‌ها زیاد گفته می‌شود و خطاب به آن‌ها گفت: این افتخار نیست که از ظرفیت‌های خدادادی استان حرف بزنیم بلکه ننگ است لذا باید به‌جای بالیدن به ظرفیت‌ها به اقدامات اشاره کرد.