مراکز «خدمات‌روانشناختی»، «سلامت روان» و «سلامت اجتماعی» در دیشموک افتتاح شد(+تصاویر)
مراکز «خدمات‌روانشناختی»، «سلامت روان» و «سلامت اجتماعی» در دیشموک افتتاح شد(+تصاویر)
با حضور معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان ، رئیس اداره بهزیستی شهرستان کهگیلویه و امام جمعه و بخشدار و شورای اداری دیشموک؛ مراکز «مشاوره و خدمات‌روانشناختی راه زندگی»، مرکز«سلامت روان محلی آرامش» و «پایگاه سلامت اجتماعی» در دیشموک افتتاح شد.

با حضور سید باقر حسینی معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان و جهانگیر افشانده رئیس اداره بهزیستی شهرستان کهگیلویه و امام جمعه و بخشدار و شورای اداری دیشموک؛ مراکز «مشاوره و خدمات‌روانشناختی راه زندگی»، مرکز«سلامت روان محلی آرامش» و «پایگاه سلامت اجتماعی» در دیشموک افتتاح شد.
سید باقر حسینی معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان در این مراسم با اشاره به بروز آسیب های اجتماعی و روند نگران کننده آنها در دیشموک، گفت: ضرورت داشت که این مراکز در دیشموک افتتاح و برای مردم خدمات ارائه دهند.
وی افزود: این مراکز با نیروهای مجرب و کارشناس؛ خدمات مورد نیاز و ضروری را به مردم ارائه می دهد.
حسینی تصریح کرد: مردم دیشموک در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی به این مراکز مراجعه و سازمان را در جهت کاهش آسیب های اجتماعی همکاری کنند.
وی، به سامانه تلفنی رایگان «۱۴۸۰» سازمان بهزیستی کشور اشاره کرد و گفت: کارشناسان ممتاز و مجرب بصورت تمام وقت اماده پاسخگویی و مشاوره مردمی هستند.
معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی استان در ادامه ضمن تقدیر از همه مسوولانی که در جهت افتتاح و راه اندازی این مراکز با بهزیستی همکاری کردند، گفت: رئیس بهزیستی کهگیلویه با پیگیری های مصرانه و مجدانه تلاش کرده و مجوز راه اندازی مراکز مذکور را اخذ و هم اکنون شاهد افتتاح این پایگاهها، هستیم.
حسینی به برخی اسیب های اجتماعی رخ داده شده در دیشموک اشاره و ابراز امیدواری کرد: با شروع بکار این مراکز تحت نظارت و مدیریت بهزیستی، شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در دیشموک باشیم.
وی، شناسایی علل بروز آسیب های اجتماعی را از جمله اهداف مهم راه اندازی این مراکز عنوان و خاطرنشان کرد: امیدواریم با شناسایی سریع و همکاری مسوولان تا حدود زیادی آسیب های اجتماعی را کنترل و کاهش دهیم.
حسینی ، با بیان اینکه، بیش از ۳سال است که مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج استان اجباری شد، افزود: برای اولین بار در کشور،امسال در استان کهگیلویه وبویراحمد مشاوره قبل از ازدواج الزامی که بصورت قطعی باید انجام شود.
معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی استان به دیگر خدمات بهزیستی اشاره و اذعان کرد: غربالگری بینایی کودکان۳تا ۶ ساله انجام و کسانی که نیازمند عمل جراحی و عینک باشند، از طرف بهزیستی هزینه ها بصورت رایگان تقبل می شود.
حسینی اضافه کرد: غربالگری شنوایی تمامی نوزادان متولد شده از طرف مراکز بهزیستی انجام و موارد خطر؛ شناسایی و بصورت رایگان درمان می شود که با اجرای این خدمات، بحث معلولیت کنترل می شود.
جهانگیر افشانده رئیس اداره بهزیستی کهگیلویه در ادامه در این مراسم با اشاره به اینکه, علاوه بر راه اندازی این مراکز، یک پایگاه خدمات اجتماعی افتتاح و کار شناسایی آسیب های اجتماعی ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: از سرکار خانم ابتکار معاون امورزنان ریاست محترم جمهور که به جد پیگیر راه اندازی و افتتاح مراکز در جهت کاهش آسیبی های اجتماعی در دیشموک بوده، تقدیر و تشکر می شود.
وی از همکاری مدیرکل بهزیستی و مجموعه همکاران و امام جمعه و بخشدار دیشموک در این راستا قدردانی و بیان کرد: همه مسئولان در جهت خدمت به مردم و کاهش اسیب های اجتماعی ما را یاری رسان باشند.
افشانده به شروع بکار پایگاه خدمات اجتماعی دیشموک اشاره و گفت: با بررسی های میدانی گزارشی از علل اسیب ها در دیشموک، بزودی ارائه می شود.
رئیس اداره بهزیستی کهگیلویه به خدمات ارائه شده بهزیستی به مددجویان تحت پوشش پرداخت و گفت: در راستای اشتغالزایی اقدام به اعطای تسهیلات به افراد تحت پوشش کردیم.
افشانده افزود: نظر براین است خانواده ها تا توانمندن شدن، از خدمات این سازمان بهره مند باشند.
وی به پیگیرهای بهزیستی شهرستان و استان جهت ارائه خدمات بهتر و مفید تر به مددجویان اشاره و گفت: تلاش ما این است که از مسوولان کشوری اعتبار خوب و اختصاصی برای دیشموک جذب و در جهت کاهش آسیب های اجتماعی، افزایش مستمری مددجویان و اعطای تسهیلات و حتی ساخت مسکن هزینه و مساعدت شود.
افشانده به راه اندازی و افتتاح مراکز جهت خدمات به مردم اشاره و گفت: هدف ما صوری سازی نبوده و کاملا نظارت و مدیریت می کنیم تا خدمات درخورشان مردم منطقه دیشموک ارائه شود.
رئیس اداره بهزیستی کهگیلویه از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به رفع محرومیت به ویژه تامین معیشت اقشار آسیب پذیر قدردانی و گفت: پیگیری وتلاش برای برقراری مستمري و افزایش مستمري پشت نوبتی های شهرستان بویژه بخش دیشموک با همکاری مدیر کل و رایزنی های مهندس هاشمی مور نماینده شهرستان می باشد.
افشانده ادامه داد: همچنین پیگیری جهت حل مشکل ساختمان ملکی نمایندگی دیشموک از اولویتهای اداره و شهرستان و سازمان بهزیستی می باشد.
افشانده رئیس اداره بهزیستی کهگیلویه، کاهش اسیب های اجتماعی و کنترل معضلات و مشکلات دیشموک را از جمله اهداف مهم سازمان بهزیستی عنوان و متذکر شد:فضای مجازی مدیریت و کنترل شود و والدین به حساسیت موضوع فضای مجازی توجه داشته باشند.
در پایان مراکز «مشاوره و خدمات‌روانشناختی راه زندگی»، مرکز«سلامت روان محلی آرامش» و «پایگاه سلامت اجتماعی» در دیشموک افتتاح شد.
=============
عکس از وحید آهنگ
=============