ما خادمیم، مردم حاکم هستند
ما خادمیم، مردم حاکم هستند
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است. همه کمر همت بستند که به مردم خدمت کنند؛ چون فلسفه‌ای جز خدمت‌کردن برای حکومت نیست.ما خادمیم، مردم حاکم هستند.

سردار حسین سلامی امروز در حاشیه مراسم افتتاح پروژه آبرسانی در نرماشیر اظهار کرد: امروز با همکارانم در جمعی از مردمان شریف، رئوف، مهربان، خونگرم، وفادار و فداکار در دیار کریمان در استان عظیم و پهناور کرمان هستیم. این سرزمین را با نام والامقام و پرافتخار آن می‌شناسیم، شهیدانی که نام‌شان روی زمین و در آسمان جاودانه است. هزاران شهید عزیز بر زمین افتاده برای برافراشتن نخل قامت مردمان عزیز وطن‌مان و امت اسلام، جایی که در آن یک مرد افسانه‌ای و آسمانی پرورش یافت.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی چهل سال لباس رزم را از تن بیرون نیاورد، شمشیر مبارزه همیشه بر کمر او بسته بود. در هر نقطه‌ای که دشمنان اسلام و مسلمانان و دشمنان ایران آرایش جنگ می‌گرفتند، او در قلب میدان و در وسط معرکه بود، دشمن او را خوب می‌شناخت، ضربات او را خوب می‌فهمید. به او باور داشت. او جزء مردانی بود که دشمنش هم او را ستایش و تحسین می‌کرد و در مقابل مردانگی و جوانمردی او تعظیم می‌کرد، هنوز هم هرچه کتاب و مقاله می‌نویسند از بزرگی، عظمت، شکوه، جلالت، صلابت و شجاعت این مرد می‌نویسند؛ حتی دشمنانش.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: غیرتش ابوالفضلی بود؛ هم می‌جنگید هم آب می‌آورد، نمی‌توانست تحمل کند نوامیس مسلمین روی زمین به دست مشرکان و کفار آواره شوند. نمی‌توانست بپذیرد خانه مسلمانان بر سرشان ویران شود می‌جنگید و می‌جنگید تا دشمن را با شکست بدرقه می‌کرد. نمونه کامل کسی بود که یاور مستصضعفان بود و او از این دیار از میان شما برخاسته بود.

وی تصریح کرد: شما رنگ و بوی آن عزیز دل‌انگیز را دارید، او که افتخار همه ایران، اسلام، بلکه افتخار بشریت بود و آن شهید را شما می‌شناسید، سپهبد شهید عزیزمان سردار حاج‌قاسم سلیمانی‌ست و شهدایی که با او از کرمان بودند؛ چه در دوران جنگ با آن سختی‌ها و خطرها و چه پس از جنگ در میدان‌های مقاومت.

سردار سلامی بیان داشت: ما امروز در میان این مردم حضور یافته‌ایم که علم و نشانه وفاداری‌شان حاج‌قاسم است. حجت و دلیل‌شان بر ایستادگی حاج‌قاسم است.سردار شهید مرادی که امروز سالروز شهادت آن مرد بزرگ است که برای دفاع از امنیت این سرزمین و این وطن و این ملت در سیستان و بلوچستان در کنار شهیدان بزرگی همچون شوشتری و محمدزاده و سایر شهیدان شیعه و سنی خدا را در چنین روزی ملاقات کردند.

وی خاطرنشان کرد: اینجا سرزمین شهیدان محمدآبادی و بیش از ۱۰۰ شهید دیگر است و دست‌های شما را می‌بوسیم.خدا را شکر که امروز به پابوس شما مشرف شده‌ایم. ما هروقت خسته می‌شویم و دل‌مان می‌گیرد، تن جان‌مان را به رودخانه زلال مردم‌مان می‌زنیم. بیش از آنکه شما نیاز داشته باشید ما در کنارتان باشیم، ما نیاز داریم در میان شما باشیم. دست‌های ما را بگیرید برای ما دعا کنید، این نیاز ماست.

سردار سلامی ابراز کرد: از این جهت خدای بزرگ را سپاس‌گزارم از اینکه در جمع روحانیون، ائمه جمعه، خانواده شهدا، جانیازان، مسؤولان و مردم هستیم احساس آرامش و دلگرمی داریم. ما به نفس شما زنده‌ایم، ما با رضایت شما آرامیم، رضایت خداوند رضایت شماست و اگر شما از ما راضی باشید خداوند راضی است.

وی افزود: من و دوستانم به اذن ولی خدا نائب امام زمان (عج) اینجا آمده‌ایم. به اراده خودمان نیامده‌ایم. ما مأمور و سفیریم، فرستاده کسی هستیم که من می‌دانم و می‌بینم و یقین دارم شب و روزش برای نجات و آرامش و آسایش این مردم می‌گذرد.هیچ دردی به جز درد مردم ندارد، با اینکه خود جانباز است به فکر هیچ‌چیزی جز سعادت مردم ما و سایر مردم بلاد دیگر نیست. این یک حقیقت عظمی‌ست همه ما این نعمت بزرگ را شکرگزار باشیم باید که خداوند به ما چنین موهبتی را عنایت کرده است.

سردار سلامی بیان داشت: چقدر دوست دارید و دوست داشتید که در محراب مسجد کوفه ‌بودید و از امیرمومنان در مقابل آن ضربت شمشیر دفاع می‌کردید؟ چقدر دوست داشتید در کنار امام حسن مجبتی (ع) در میدان جنگ باشید تا او تنها نماند و چقدر دوست داشتید بعد از ظهر عاشورا از حریم حرم دفاع کنید و جسم‌تان را سپر بلا قرار دهید؟ امروز همان روزهاست، امام‌مان هست، اما خوشبختانه او تنها نیست؛ بلکه بیکران و تمام‌نشدنی انسان‌های مومنی مانند شما هستند تا او را در قلب خود جای دهند.

وی ابراز کرد: همیشه راز اصلی گذر ما از شرایط سخت، اتصال و اتحاد، همدلی بین امت و امام است. مسلمانان هرگاه پشت سر امام‌شان حرکت کنند و به بیرقی که او برافراشته است نگاه کنند، راه را گم نمی‌کنند، از مسیر سعادت دور نمی‌شوند. این رمز بقاء ماست در همه صحنه‌های سخت اینگونه بوده است. مردم اصل، ریشه و هدف و خود انقلاب ما هستند، وقتی این مردم با امام انقلاب با هم یکی می‌شوند، هیچ‌کس و هیچ‌چیزنمی‌تواند آنها را شکست دهد و برزمین نمی‌خورند.

فرمانده کل سپاه بیان کرد: این دهه‌ها اینگونه بوده است. این جنگ بزرگ را شما پشت سر گذاشتید. بر دشمن پیروز شدید. هرچه دشمن به مردم ما فشار روانی وارد کرد، مردم ایستادند شکیبایی کردند، نجابت و صبر انقلابی به‌خرج دادند در مقابل دشمن تسلیم نشدند. نه در تحریم، نه در تهاجم فرهنگی و نه در فشار سیاسی، نه در تهدید، نه در ارعاب، دشمن ما را تهدید به جنگ کرد مردم ایستادند، دشمن ما را در حلقه تحریم اقتصادی جهانی قرار داد تا مردم ما تسلیم شوند، بازهم ایستادند، فشارها را سنگین می‌کرد بازهم مردم ایستادند و امروز بیرق در دست شماست، دشمن در حال عقب‌نشینی‌ست، کم‌جان و بی‌حس شده است دیگر مانند گذشته نشاط تهاجم ندارد، عقب نشسته است. شما دشمن را جا گذاشته‌اید و به ما روحیه بخشیده‌اید، قوت قلب داده‌اید دل‌ها و ایمان ما را مستحکم کرده‌اید. ما بدون شما بی تکیه‌گاهیم شما ستون‌های ایستادگی ما هستید، بیرق‌های ما و نشانه‌های ما هستید، علم و علامت هستید و ما در حال پیش‌رفتن هستیم.

سردار سلامی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است. همه کمر بستند که به مردم خدمت کنند؛ چون فلسفه‌ای جز خدمت‌کردن برای حکومت نیست. ما حکوت نمی‌کنیم، خدمت می‌کنیم، ما خادمیم، مردم حاکم هستند. مردم ولی‌نعمتان ما هستند، بر ما منت دارند، شایسته  و زیبنده خدمت هستند. خدمت که چیزی نیست، ما به بالاتر از آن می‌اندیشیم که در پیشگاه هدف‌های مقدس شما قربانی شویم این آرزوی ماست، خدمت‌کردن تا شهادت فاصله‌ای دارد.

وی بیان کرد: امروز هم هرکاری انجام می‌دهیم من به‌عنوان سرباز ولی ومردم می‌گویم هم این‌ها به اراده رهبر ماست او به ما اذن داده و ما را ترغیب و تشویق کرده است و مدام اصرار دارد که همه ما به کمک مردم بشتابیم، بدون منت و این اموال و پول‌هایی که خرج می‌شود همه متعلق به شما و مربوط به خودشماست.

سردار سلامی اضافه کرد: همکاران ما مأمورند و دستور دارند که کنار مردم بمانند. با سختی‌ها دست و پنجه نرم کنند. سختی‌ها را بر زمین بزنند ما فقط به امنیت مردم فکر نمی‌کنیم؛ بلکه به آرامش، آسایش و رفاه مردم فکر می‌کنیم. اینقدر می‌رویم تا دیگر هیچ دختر خردسالی ظرف آبی که خارج از استطاعت اوست به‌دست نگیرد این برای ما خوب نیست. و این نهضت قطعا ان‌شاءالله با شتاب و سرعت و حجم بیشتر ادامه خواهد داشت. امروز به امر رهبر عزیز و نازنین‌مان همه نهادها کمر خدمت بستند و دولت محترم هم همین اراده را کرده و با همین نیت میان مردم می‌رود به‌تدریج مشکلات کم می‌شود؛ چون ما هستیم، شما هستید و این راه را ادامه می‌دهیم.

وی با قدردانی از خیران و واقفان ادامه داد: از همه خیران خصوصا خیر گران‌قدری که نامش برده شد آقای ابراهیمی که بنده هم او را نمی‌شناسم اما شنیده‌ام که نیت‌های خیری برای کمک به مردم دارد که جای تقدیر و تشکر دارد.ائمه جمعه، خیران، بنیادهایی که در این امر مشارکت دارند، مسؤولان و کارکنان شرکت‌های آبفا، گروه‌های جهادی، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان که دلسوزانه به همراه بقیه فرماندهان و کارکنان و بسجییان در این کار نقش داشته و دارند و امیدواریم در آینده نزدیک بازهم ده‌ها و صدها پروژه از این دست افتتاح شود تا ان‌شاءالله ظرف یک سال آینده بتوانیم مشکل آب را برای روستاهای این استان به فضل الهی حل کنیم و همین‌طور در بقه قسمت‌های رفع فقر و محرومیت تلاش کنیم مانند  ساخت بیمارستان‌ها، مدارس، راه‌ها و سایر مشکلات بتوانیم فائق آییم.

انتهای پیام