لزوم آشنایی دانش آموزان با فرهنگ ایمنی و ترافیک
لزوم آشنایی دانش آموزان با فرهنگ ایمنی و ترافیک
رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد از والدین خواست دانش‌آموزان خود را با علائم راهنمایی و رانندگی و فرهنگ ایمنی آشنا کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک؛ سرهنگ دانایار گفت: نیاز است به دانش آموزان یادآوری کنیم که برای سوار و پیاده شدن از سرویس مدرسه از درب خودرو رو به پیاده رو استفاده کنند و تا زمان توقف کامل، درب خودرو باز نشود.رئیس پلیس راهور استان تاکید کرد: والدین می‌بایست برای پیشگیری از آسیب پذیری فرزند خود در مسیر مدرسه و خانه، قوانین و مقررات عبور و مرور را رعایت کرده و به توصیه‌های پلیسی در امر فرهنگ ایمنی و ترافیک توجه کنند.
وی افزود: والدین، فرزندان خود را با تابلو‌های راهنمایی و رانندگی آشنا کرده و نحوه عبور صحیح از عرض خیابان را به صورت عملی با آنان تمرین کنید.
رئیس پلیس راهور استان گفت: والدین خطر مربوط به حرکت کردن از پشت خودرو‌های بزرگ و دور از میدان دید سایر رانندگان را به کودکان خود بیاموزند.
دانایار ادامه داد: پرهیز از رفتار‌های نامناسب کودکان به عنوان عابر پیاده از جمله ورود و دویدن ناگهانی به خیابان، بازی کردن در خیابان، رهاکردن دست بزرگتر‌ها هنگام عبور از عرض خیابان و معابر خودرویی، قدم زدن چند نفری و عجله هنگام عبور از خیابان‌ها و بی توجهی به چراغ و خط عابر پیاده و پل‌های هوایی باید مورد توجه دانش‌آموزان قرار گیرد.
وی گفت: والدین انجام ندادن شوخی‌هایی مانند دویدن به دنبال وسیله نقلیه و آویزان شدن به وسایل نقلیه را به کودکان و فرزندان خود را تذکر دهند.
انتهای پیام/
  • نویسنده : مالک آهنگ