فاجعه در استان کهگیلویه و بویراحمد؛ مردم چرا رعایت نمیکنند؟
فاجعه در استان کهگیلویه و بویراحمد؛ مردم چرا رعایت نمیکنند؟
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 547 نفر خبر داد و گفت: طی 24 ساعت گذشته متاسفانه 8 بیمار جان خود را از دست دادند

 

پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک به نقل از  خبرگزاری فارس از یاسوج، دکتر پرویز یزدان پناه گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۸ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند تا شمار جانباختگان کووید ۱۹ در استان به ۵۴۷ نفر افزایش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۵۵۳ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونا بستری هستند، عنوان کرد: از این تعداد ۱۷۵ نفر مبتلای قطعی به کرونا بوده و ۲۴ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی افزود: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۳۴۷۰۰ نفر بهبود یافته اند.

دکتر یزدان پناه گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۴۶ نمونه pcr انجام شده که ٥٤ درصد موارد مثبت و بیشترین مبتلایان در شهرستان های بویراحمد(٦١ درصد موارد مثبت)، کهگیلویه(٥٧ درصد موارد مثبت)، گچساران و دنا و از ۴۷۱ نمونه تست سریع انجام شده ۲۶ درصد موارد مثبت و بیشترین مبتلایان در بویراحمد، گچساران، کهگیلویه و چرام بود.

وی اظهار داشت: روند افرایشی موارد مبتلا در شهرستان‌های بویراحمد و کهگیلویه نگران کننده بوده و مردم این دو شهرستان باید رعایت دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی افزود: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم با توجه به افزایش روزافزون شمار قربانیان و مبتلایان و موارد بستری در استان، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را تشدید کرده و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند.همچنین در هیچ تجمعی و دورهمی حضور نیابند و از حضور در مناطق شلوغ و پرخطر اجتناب کنند.

انتهای پیام/و:آ

  • نویسنده : وحید آهنگ