صدور حکم قضایی برای ۹ متهم اشیاء تاریخی در کهگیلویه و بویراحمد
صدور حکم قضایی برای ۹ متهم اشیاء تاریخی در کهگیلویه و بویراحمد
رئیس اداره حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد از صدور احکام قضایی برای ۹ متهم اشیاء تاریخی استان خبر داد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک؛ حسین اصلانی افزود: این احکام برای دو پرونده مربوط به حفاری‌های غیرمجاز در سطح شهرستان‌های استان صادرشده است.

رئیس اداره حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تعداد متهمان این دو پرونده اشیاء تاریخی ۹ نفر بوده که با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی استان دستگیرشده و از آن‌ها یک شی تاریخی و یک دستگاه فلزیاب کشف و ضبط‌شده است.

اصلانی بابیان اینکه شی‌ء تاریخی با هماهنگی دستگاه قضایی کهگیلویه و بویراحمد به موزه باستان‌شناسی شهر یاسوج انتقال داده‌شده است، تصریح کرد: طبق نظر کارشناسان حوزه میراث‌فرهنگی این شی تاریخی مربوط به دوره ایلام میانه بوده است.

او ادامه داد: برای این متهمان بین یک تا دو سال حبس تعلیقی پیش‌بینی‌شده است.

رئیس اداره حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: با همکاری خوب دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و تشکل‌های مردم‌نهاد اجازه دست درازی به آثار تاریخی که هویت و شناسنامه مردم استان است داده نمی‌شود و با سودجویان برابر قانون برخورد جدی می‌شود.

 

انتهای پیام/

  • نویسنده : مالک آهنگ