شیروان کریمی عضو شورای شهر قلعه‌رئیسی از هزینه‌تراشی برای گازرسانی انتقاد کرد و گفت: مردم توانایی مالی برای پرداخت چنین هزینه‌هایی را ندارند!

پروژه گازرسانی به قلعه رئیسی و دیشموک از جمله خدمات دولت است که در تاریخ ۲۰ شهریور ماه با حضور مسئولان کشوری و استانی در چاروسا «کهگیلویه» افتتاح شد.
فرماندار کهگیلویه با حضور در بخش چاروسا با امام جمعه قلعه رئیسی،بخشدار چاروسا،شورای شهر قلعه رئیسی،برخی از معتمدین بخش،رئیس نظام مهندسی در پیرامون مشکلات و هزینه های طرح گازرسانی نشستی داشت که گفته می شود در واقع این جلسه برای رفع اختلاف شهرداری و نظام مهندسی در خصوص نحوه استعلامات بود.
شیروان کریمی عضو شورای شهر قلعه‌رئیسی از هزینه‌تراشی برای گازرسانی انتقاد کرد و با بیان اینکه مردم توانایی مالی برای پرداخت چنین هزینه‌هایی را ندارند، افزود: در حال حاضر برای نصب هر علمک ۱۶ هزار تومان توسط نظام مهندسی، ۱۱۰ هزار تومان توسط ناظر بازرسی، ۱۰۰ هزار تومان تائید نقشه و ۲۰۰ هزار تومان بابت قولنامه از مردم دریافت می‌شود.
وی گفت: لوله‌کشی گاز به ازای هر متر ۲۸ هزار تومان برای هر خانوار هزینه دارد.
موضوعی که به تعبیر امام جمعه قلعه‌رئیسی عملیات گروگانگیری بین متولیان گازرسانی شده و مردم را نگران کرده است.
حجت‌الاسلام صلواتی درباره مشکلات گازرسانی به بخش می‌گوید: ضعف مدیریت در بخش باعث شد از فرماندار دعوت کنیم با حضور خود به این مسئله خاتمه دهد.
امام جمعه قلعه‌رئیسی گفت: اگر مدیری در بخش بود که متولیان گاز را کنار هم جمع و در کنار مردم درد مردم را از نزدیک احساس می‌کرد نیاز به حضور فرماندار نبود ضعف مدیریت بود که ما را مجبور به دعوت از فرماندار کرد.
وی گفت: علیرغم خدمات خوب و قابل تقدیر نظام اسلامی، انقلاب و دولت در گازرسانی اما بر اثر ضعف مدیریت و نا هماهنگی بین متولیان گازرسانی مردم اذیت شدند.
صلواتی ادامه داد: هزینه‌های مضاعفی بر مردم تحمیل می‌شد که در این نشست با درایت فرماندار قرار شد گازرسانی تسهیل شود و دراین مسیر تا جایی که ممکن است هزینه‌های اضافی حذف خواهد شد.
امام جمعه قلعه‌رئیسی تصریح کرد:با تدابیر اندیشیده شده قرار است استعلام شهرداری صرفا به نظام مهندسی و شرکت گاز صورت گیرد هزینه‌های پروانه ساخت لغو، استشهادیه شورا مورد تأئید واقع شود و شهرداری و شورا پروانه ساخت منازل فاقد پروانه را تعیین تکلیف کند.
وی ضمن قدردانی از تلاش فرماندار در جهت پیگیری مشکلات بخش با برشمردن مسؤول نظام اسلامی نیکبخت را دارای چنین خصیصه‌هایی دانست و گفت: مسؤول باید از مردم با مردم در کنار مردم باشد وقتی با فرماندار تماس می‌گیریم علیرغم مشغله‌هایی که دارد در بین مردم حضور پیدا می‌کند حرف مردم را می‌شنود نظام اسلامی، استان، شهرستان و بخش ما به مدیران دغدغه‌مند و دلسوز و پیگیر نیاز دارد.
حسن آرمند رئیس شورای شهر قلعه‌رئیسی هم با بیان اینکه برای رفاه حال شهروندان هزینه پروانه کار بخشوده شده است، گفت: این در حالی است که دریافت این نوع هزینه درآمد کلانی برای شهرداری خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه ۸۰۰ مشترک گاز در این شهر وجود دارد از اتمام گازرسانی برای تنها ۴۰ مشترک خبر داد و افزود: علمک‌گذاری در برخی از منازل به صورت نیمه کاره رها شده و برخی از کوچه‌ها هنوز انشعاب خط اصلی کار نشده است.
جعفر نیکبخت با اشاره به مشکلات و موانع گازرسانی اظهار داشت:پیش از این طی نشستی در فرمانداری مقرر شده بود در علمک‌گذاری ضمن رعایت حریم و محدوده تعیین و صاحبان املاک همکاری لازم را داشته باشند.
فرماندار کهگیلویه همچنین از مصوبه کفایت استشهادیه محلی مورد تأئید شورا به جای قولنامه در جهت کاهش هزینه‌های جانبی برای خانوارها گفت و افزود: دریافت هزینه نظام مهندسی باید مشابه این نوع هزینه در دیشموک اعمال شود.