شفر: بازیکنان ما برای جام جهانی آماده هستند
شفر: بازیکنان ما برای جام جهانی آماده هستند
سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه می‌توانستیم در نیمه اول بازی با نفت تهران برنده باشیم، گفت: بر خلاف نظر کارلوس کی‌روش بازیکنان استقلال برای جام جهانی آماده هستند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه می‌توانستیم در نیمه اول بازی با نفت تهران برنده باشیم، گفت: بر خلاف نظر کارلوس کی‌روش بازیکنان استقلال برای جام جهانی آماده هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، وینفرد شفر بعد از پایان بازی استقلال و نفت تهران گفت: می توانستیم در همان نیمه اول برنده بازی باشیم. نمی خواستم در نیمه دوم ابراهیمی و غفوری را بیاورم ولی اگر آنها نمی آمدند شاید برنده نمی شدیم.

وی افزود: تیم ما شخصیت تیمی خوبی دارد. به بازیکنانم تبریک می گویم. امیدوارم بازیکنان ما مصدوم نباشند. باید شرایط ملی پوشان را بررسی کنم. آنها مقابل تونس و الجزایر همراه تیم ملی بودند و شب گذشته به ایران بازگشتند. مسئولیت بازیکنان با من است و نمی دانم این چه شرایطی است.

سرمربی استقلال تاکید کرد: شما دیدید که دو بازیکن ملی پوش ما چه عملکرد خوبی داشتند. روز گذشته در نشست خبری گفتم بازیکنان ما بسیار آماده اند.

شفر درباره اینکه آیا بر خلاف نظر کارلوس کی روش بازیکنانش برای جام جهانی هم آماده هستند؟ تاکید کرد: بله، روزبه ۹۰ دقیقه بدون اشتباه بازی کرد. امید و وریا عملکرد خوبی داشتند. آنها از هر نظر آماده هستند. هر دو بازی تیم ملی مقابل تونس و الجزایر را تماشا کردم. حتی بازیکنانی که خارج از ایران بازی می کنند، در باشگاه های خودشان ۹۰ دقیقه بازی نمی کنند.

سرمربی استقلال همچنین در نشست خبری حاضر شد و در جمع خبرنگاران گفت: بابت نیمه دوم خوشحالم. ما نیمه اول فرصت داشتیم تا بازی یک بر صفر، دو بر صفر و حتی سه بر صفر کنیم. اگر هر دفعه بخواهیم اشتباهات مشابه را تکرار کنیم نمی توانیم به گل برسیم. بعد از نیمه اول خیلی بلند با بازیکنانم صحبت کردم. به آنها گفتم که باید در نیمه دوم همه شخصیت تیمی ما را ببینند. نمی خواستم ملی پوشانم را به بازی ببرم چون خیلی خسته بودند ولی از دو نفر از آنها استفاده کردم. بازیکنان ملی پوش ما نشان دادند چقدر خوب و با شخصیت هستند. من این را راجع به ملی پوشان خودمان می گویم چون من سرمربی استقلال هستم. همه دیدند که ملی پوشان ما چقدر خوب کار کردند.

وی درباره تغییر استقلال با حضور ملی پوشان اظهار کرد: در نیمه اول جابر و قربانی فرصت های خوبی داشتند. من اگر مهاجم باشم زندگی ام را می گذارم برای زدن ضربه آخر تا توپ گل شود. در نیمه دوم نمی خواستم ابراهیمی را بازی دهم چون بازی کرده بود ولی بدون او و وریا نمی توانستیم برنده شویم. باید تبریک هم بگویم به حیدری که خیلی خوب فشار آورد و استارت زد. بازیکنان ما برای جام جهانی و تورنمنت های بزرگ آماده هستند. نظم و ذهنیت آنها آماده است. بازیکنان می توانند در جام جهانی خیلی خوب کار کنند.

شفر درباره بازی با الریان قطر در لیگ قهرمانان آسیا بیان کرد: فردا راجع به این بازی می توان صحبت کرد. باید بازی به بازی تمرکز کنیم. باید ببینیم وضعیت باقری چگونه است. شاید تیام بتواند بازی کند. باید ببینیم فردا به چه شکلی خواهد بود. باید با بازیکنان صحبت کنیم و ببینیم شرایطمان چگونه است. بردن و پیروزی ما برای بازیکنان خیلی مهم است. آنها می توانند نتیجه بازی را عوض کنند و می شود این روحیه را در بازی با الریان هم حفظ کنیم.

او در پایان در پاسخ به این سوال که چرا به داور معترض بود، گفت: عصبانیت ما درباره داور نبود. از بازیکنان خودمان عصبی بودم. باید بر می گشتند ولی بر نمی گشتند. شاید داور فکر می کرد دارم با او صحبت می کنم ولی اینگونه نبود!

  • نویسنده : حسن رحیمی
  • منبع خبر : خبرگذای مهر