روحانی خطاب به نمکی: امکان برگزاری مراسم‌های رمضان در استان‌های باثبات بررسی شود
روحانی خطاب به نمکی: امکان برگزاری مراسم‌های رمضان در استان‌های باثبات بررسی شود
رئیس‌جمهور از وزیر بهداشت خواست با تشکیل تیمی امکان برگزاری مراسم‌های عبادی ماه رمضان در استان‌های باثبات در مبارزه با بیماری کرونا بررسی شود

روحانی خطاب به نمکی: امکان برگزاری مراسم‌های رمضان در استان‌های باثبات بررسی شود.

رئیس‌جمهور از وزیر بهداشت خواست با تشکیل تیمی امکان برگزاری مراسم‌های عبادی ماه رمضان در استان‌های باثبات در مبارزه با بیماری کرونا بررسی شود.

به گزارش خبر دیشموک به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در گفت‌وگو با سعید نمکی وزیر بهداشت ضمن قدردانی مجدد از تلاش همه کادر درمانی کشور در مبارزه با بیماری کرونا با اشاره به آغاز فعالیت کسب و کارهای کم ریسک در تهران از روز شنبه، به وی دستور داد ارزیابی دقیقی حاوی نقاط قوت و ضعف آغاز فعالیت کسب و کارهای کم خطر در استان های کشور برای طرح در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه کند.

روحانی گفت: این ارزیابی باید در ۲ جلسه روسای کمیته های ستاد ملی مبارزه با کرونا در روز شنبه و در نهایت جلسه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در روز یکشنبه ارائه تا در تصمیم گیری ها مورد نظر قرار گیرد.

وی اظهار داشت: از روز شنبه و با پیوستن تهران به جمع استان های کشور که در آنها کسب و کارهای کم ریسک فعالیت خود را آغاز کرده اند، عملا دامنه طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی، کشوری می شود و تمامی ارکان ذیربط اعم از وزارتخانه های بهداشت و کشور، صدا و سیما، رسانه ها و فضای مجازی باید با برنامه های اطلاع رسانی و اقناعی، همچنان بر ضرورت تداوم شعار در خانه می مانیم و رعایت عدم جابجایی های غیرضروری در کشور و شهرها تاکید کنند تا بتوانیم هر چه سریعتر به مرحله قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا نزدیکتر شویم.

رئیس جمهور با اشاره به گزارش وزیر بهداشت از روند کاهش بیماری کرونا در شماری از استان ها، نقش کادر درمانی، همراهی و همگامی مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و عمل به شعار در خانه می مانیم و همچنین اجرای دقیق پروتکل های و دستورالعمل های بهداشتی از سوی کسبه و صاحبان کسب و کارهای کم ریسک را در کاهش بیماری کرونا بسیار ارزنده خواند.

روحانی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور داد با همکاری وزارت کشور تیمی را مشخص کنند تا بررسی کند آیا در استان ها و شهرستان هایی که در مبارزه با بیماری کرونا به وضعیت با ثباتی رسیده اند، امکان برگزاری برنامه ها و مراسم عبادی ماه مبارک رمضان هست و یا خیر؟ و اگر در این روند ، به نکات و یافته هایی رسیدند به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه کنند.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این گفت وگو با ارائه گزارشی از روند کاهشی بیماری کرونا در شماری از استان های کشور و همچنین ثبت نام صاحبان مشاغل کم ریسک در سایت سلامت، اظهارداشت: در چارچوب طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و آغاز فعالیت کسب و کارهای کم ریسک، تاکنون یک میلیون و ۶۵۹ هزار و ۲۵۴ کارگاه در سایت سلامت وزارت بهداشت ثبت کرده اند که یک میلیون و ۵۱۱ هزار و ۷۸۱ کارگاه تایید شده اند و این روند ادامه دارد.

انتهای پیام/م: آ

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس