رسانه‌ها مراقب باشند برخی سیاسیون آن‌ها را دور نزنند
رسانه‌ها مراقب باشند برخی سیاسیون آن‌ها را دور نزنند
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برخی مطالب رسانه‌ای که خارج از دایره نقد است گفت: رسانه‌ها مراقب باشند توسط برخی سیاسیون دور نخورند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر ;مرادعلی پیوند در جمع خبرنگاران با اشاره به وظایف خبرنگاران، بایدها و نبایدها و فرصت ها و تهدیدها اظهار کرد: در دوره‌ای قرار دادیم که تقریباً شبیه دوره آخرالزمانی است و اگر قلمی در اردوگاه حق بزنیم به جبهه حق کمک کرده‌ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه کار رسانه پیچیده و شغلی سخت و طاقت فرساست یادآور شد: این شغل مخاطرات زیادی دارد بنابراین اصحاب رسانه و خبرنگاران می‌بایست در این راه پرمخاطره همه جوانب را در نظر بگیرند و قلم و قدم آنها در راه خدا و برای خدمت به مردم باشد.

 

این معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه استان در خیلی از موارد از جمله در حوزه رسانه جز استان‌های خاص به شمار می‌رود گفت: تعدد رسانه‌ها هم فرصت و هم تهدید است اما می‌توان از فرصت به وجود آمده با تعدد رسانه‌ها برای معرفی استان بیشتر خدمت کرد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه برای مثال می‌توان استان را در زمینه حضور مردم در دفاع مقدس بهتر و بیشتر و به زبان آمار و با ارقام واقعی معرفی کرد گفت: در بعضی جاها عنوان شده که ۲۳ تا ۲۵ درصد مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در دفاع مقدس شرکت کرده‌اند اما با زبان ریاضی به شما می‌گویم که این عدد ۷۰ درصد است.

 

پیوند چنین توضیح داد که نیمی از جمعیت ما را زنان تشکیل می‌دادند بسیاری از جمعیت استان نیز در آن زمان کودکان و افراد کهنسال بوده‌اند اگر همه این‌ها را کنار هم بگذاریم در خواهیم یافت که ۷۰ درصد مردم کهگیلویه و بویراحمد رزمنده بوده‌اند که رسانه‌ها می‌توانند روی همین موضوعات مانور دهند و استان را بهتر و بیشتر معرفی کنند.

 

وی در ادامه خطاب به رسانه با بیان اینکه هرچه برای مردم کار کنیم کم کار کرده‌ایم یادآور شد: باید رسانه‌های استان پای کار مردم بیایند البته بیش از هر چیز باید اخلاق رسانه‌ای رعایت شود رسانه باید هیبت رسانه‌ای داشته باشد.

 

پیوند با بیان اینکه در استان کارهای زیادی انجام شده و خدمات خوبی ارائه شده است گفت: هر چه از خدمات بگوییم کم گفته‌ایم اما متاسفانه کمتر به کارهای خوب اشاره می‌کنیم غلبه گفته‌ها و نوشته‌ها با نکات منفی است در حالی که باید برای جلوگیری از دل نگرانی مردم و امید دادن به آن‌ها به امور و اقدامات مثبت بیشتر بپردازیم.

 

وی با ابراز ناخرسندی از اینکه رسانه‌ها گاه حرف‌های برخی سیاسیون را به زبان می‌آورند گفت: رسانه‌ها مواظب باشند که از طریق برخی سیاسیون دور نخورند.

 

این معاون استاندار یکی از مسائل مغفول مانده رسانه‌ای در استان را بی‌توجهی به نظام مسائل استان دانست و گفت: نظام مسائل استان را احصا کنید به اسناد توسعه استان بیشتر بپردازید چرا که با روش‌های علمی مشکلات بیشتر و بهتر برطرف می‌شوند.  معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد از رسانه‌ها خواست که در بحث توسعه استان بیشتر پای کار باشند کارهای نکرده در استان بسیار است ارتباط خودشان را با نخبگان قطع نکنند.

 

وی به نشر ۱۳ مطلب علیه خود در یک بازه زمانی از سوی برخی رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: اگر نقد واقعی و جاندار باشد از صمیم قلب پذیرفتنی است اما بیشتر آن‌ها از دایره نقد خارج بود.

 

این معاون استاندار در ادامه توصیه‌ای هم به رسانه‌ها در بحث انتخابات کرد و گفت قبل از هر چیز برای بالا رفتن مشارکت اقدام کنید نباید انتخابات استان ما نقش جدا کننده داشته باشد بلکه باید از فرصت‌های انتخابات برای توسعه و تعالی استان بیشتر استفاده کرد رسانه‌ها به راهبردهای رهبری در خصوص انتخابات بپردازند.

 

پایان پیام/

  • نویسنده : مالک آهنگ