فرماندار کهگیلویه در دیشموک مطرح کرد:دولت خدمات خوبی داشته است/دولت برای آسیب های اجتماعی اعتبار گذاشته است/نشاط اجتماعی را افزایش دهیم.

به گزارش خبرنگار خبر دیشموک:؛ نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان کهگیلیویه باحضور اتابک فرماندار کهگیلویه،عدل هاشمی پور نماینده کهگیلویه بزرگ،مدیران شهرستان کهگیلویه ،امام جمعه دهدشت و دیشموک،اصحاب رسانه و مردم دیشموک در مسجد صاحب الزمان دیشموک برگزار شد.

در این جلسه علیرضا اتابک فرماندار کهگیلویه بیان کرد:افتخار می کنم در دیشموک دانش آموز بودم و با دردها و رنجهای مردم دیشموک آشنا هستم.

وی افزود:عرض خیرمقدم خدمت اعضای شورای فرهنگ عمومی و همه عزیزان بخصوص مردمی که ولی نعمت این نظام هستند و همچنین عرض خیرمقدم دارم خدمت مسئولان و معتمدین و مردم و فرهنگیان این شهر تقدیر و تشکر میکنم.

فرماندار کهگیلویه ضمن برشمردن برخی از خدمات دولت گفت:دولت در زمینه عمرانی و زیرساخت ها خدمات خوبی داشته است.

اتابک گفت:امروز جلسه شورای فرهنگ عمومی با عنوان آسیب های اجتماعی در دیشموک برگزار می شود،باید آسیبها را بشناسیم دسته بندی کنیم، آسیب درهمه جوامع وجود دارد ،خودکشی فقط مخصوص مردم محروم نیست،همین آمار خودکشی در کشور های پیشرفته مثل انگلیس و فرانسه بسیار بالاست،گاهی اوقات خودکشی درمرفهین بیشتر از مردم محروم است.

فرماندار کهگیلویه عنوان کرد:جامعه وقتی رشد کند آسیبها هم به تدریج رشد می کنند،در آسیها مهمترین اصل این است که آسیبها را بشناسیم ،درکنار آسیبها باید برنامه ریزی داشته باشیم،آسیبها در طبقات و لایه های مختلف جامعه وجود دارد

اتابک افزود:یکی از آسیبهای مهم آسیب عدم اعتقاد به باور هست که اگر اعتقادمان را اصولی و دینی اجرا کنیم به دنبال آسیب نمی رویم.

فرماندار کهگیلویه مطرح کرد:کسی که دنبال دین باشد دنبال آسیب ها نمی رود،قبلا آسیب های کمی وجود داشت اما الان آسیبها متنوع و زیاد شده است ،یکی از راهکارهای که در مقابل آسیب وجود دارد این است که باید باورها را قوی کنیم.

رئیس شورای اداری شهرستان کهگیلوی گفت:دولت درمقابل آسیب ها راهکارهای دارد،دولت تشکل های مردمی را برای مقابله با آسیبهای اجتماعی فعال کرده است؛دولت در همه این زمینه ها برنامه داشته و یکی برنامه های که تشکل ها در زمینه آسیبها دارد افزایش نشاط اجتماعی هست .

فرماندار کهگیلویه بیان کرد:در آسیبهای اجتماعی اختلالات روانی را دست کم گرفته ایم و باید گفت کسی که خودکشی میکند بیمار روانی است که ما باید به این معضلات توجه جدی داشته باشد.

علیرضا اتابک افزود:یکی از برنامه ها افزایش نشاط اجتماعی است که ما باید تشکل ها را بیاریم پای کار بیاوریم تا این نشاط اجتماعی افزایش پیدا کند.

این مسئول گفت: ازدواج های غیرهمسان ،فقر بین خانواده ها و… این ها آسیبهای اجتماعی هستند که دولت برای همه این زمینه ها هزینه می کندو اعتبارد می گذارد.

فرماندار کهگیلویه بیان کرد:دولت برای آسیب های اجتماعی اعتبار گذاشته است ولی دولت باید متوازن با نقاط مشکل دار اعتبار بگذارد و اعتبارات را باید متوازن با مناطق توسعه نیافته بگذاریم.

اتابک افزود:دولت و مسئولان باید در نقاطی که مشکل هست پای کار بیاید و مشکل مردم را حل کند،فشار بیکاری و… روی مردم هست ما باید دنبال حل مشکلات مردم باشیم.

رئیس شورای اداری کهگیلویه گفت:چرا باید بعد از ۴۰ سال از انقلاب نتوانیم ۲ کیلومتر جاده را درست کنیم؟

وی افزود:وظیفه نماینده نظارت است و وظیفه دولت اجرا هست،وظیمه مسئول نیست که فقط کفشش را واکس بزند مسئول باید به فکر حل مشکلات مردم باشد.

اتابک بیان کرد:من خوشحال شدم مردم درغک گفتند استخر میخواهیم ما مردم را باید امیدوار کنیم،امیدواری مردم آرزوی ما هست.

فرماندار کهگیلویه عنوان کرد:دیشموک محرومیت دارد ما باید مشکلات دیشموک را حل کنیم و مردم را تحقیر نکنیم.

اتابک افزود: وارد کاری که مردم نفعی درآن ندارند نشوید وارد کاری شوید که دنبال توسعه باشد

و هرگونه تعاملی که دولت برای حل مشکلات داشته باشد کوتاهی نمیکند.

این مسئول بیان کرد:مسئولان به آخرین نقطه های بخش های بروند و مشکلات را ببینند،من روستا به روستا می روم و مشکلات را می بینیم و با برنامه ریزی دنبال حل مشکلات مردم هستم.

فرماندار کهگیلویه در پایان گفت:نقاط قوت و ضعف را می دانیم انشالله با برنامه ریزی مشکلات مردم را حل کنیم.
انتهای پیام /م:آ