گروه جهادی بسیجی معین دانشگاه یاسوج در روستا‌های کمتر برخوردار بخش دیشموک خدمات رسانی می کنند

به گزارش خبر خبرنگار خبر دیشموک به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، محمدمهدی قاسمی مسئول گروه جهادی معین دانشگاه یاسوج گفت: دومین گروه جهادی دانشجویی معین با حضور دانشجویان استان‌های قم، اصفهان، فارس، تهران، خوزستان و هرمزگان در روستا‌های بخش دیشموک با حضور بیست نفر از بسیجیان جهادی در زمینه‌های عمرانی و فرهنگی برگزار شد.
وی افزود: هنر اردوی جهادی پای کار آوردن مردم است و چند روز اولیه بچه‌های جهادی کار کردند و پس از گفتگو با مردم، خودشان پای کار آمدند که الان هفت روز است در روستای مورخانی خدمت ارائه می‌دهیم.

قاسمی گفت: در زمینه عمرانی در روستای مورخانی کار ساخت مسجد به کمک اهالی را آغاز کردیم.
وی ادامه داد: علاوه بر کار عمرانی در زمینه مسائل فرهنگی اقداماتی از قبیل کلاس‌های کودکان، نوجوانان و جوانان در زمینه‌های شاداب سازی کودکان و تربیت و تعالی آنان، کلاس‌های معرفتی و احکام، کلاس گلدوزی و انواع بافتنی برگزار شده است.
مسئول جهادی معین دانشگاه یاسوج گفت: یکی از کار‌های فرهنگی که مورد استقبال قرار گرفت طرح خانه به خانه است که در آن خواهران دانشجو به صورت میدانی با خانم‌های خانه دار دید و بازدید دارند و در زمینه مسائلی همچون تربیت فرزند، همسرداری و مسائل مبتلابه به گفتگو و آموزش می‌پردازند.

قاسمی در خصوص ترکیب اعضای بسیجیان شرکت کننده در این گروه جهادی گفت: این گروه متشکل از طلاب حوزه علمیه استان و دانشجویان دانشگاه یاسوج بوده که با هم تلفیق حوزه و دانشگاه را انجام و وحدت بین خود را به منثه ظهور گذاشتند و در مناطق کمتر برخوردار بخش دیشموک به کار‌های فرهنگی و عمرانی پرداختند.
گفتنی است گروه جهادی معین و انجمن دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج به مدت ۱۲ روز در دو روستای مورخانی و چندار از توابع بخش دیشموک خدمت رسانی کردند.

انتهای پیام/م:آ