ثبات بازار ارز تا اوایل سال آینده هم ادامه دارد
ثبات بازار ارز تا اوایل سال آینده هم ادامه دارد
­عضو اتاق ایران گفت: با توجه به سیاست‌های دولت و بانک مرکزی، ثبات بازار ارز در ماه‌های ابتدایی سال آینده نیز تداوم خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک، آقای حامد امینی مصلح آبادی در خصوص نوسانات اخیر بازار ارز و پیش‌بینی درباره ثبات قیمت دلار در ماه‌های پیش رو گفت: با توجه به اتفاقاتی که در هفته‌های گذشته در کشور و منطقه روی داد، شاهد نوسانات ارزی و افزایش قیمت دلار بودیم که این روند بعد از چند روز از بانک مرکزی کنترل و مدیریت شد و هم اکنون دلار به ثبات مشخصی رسیده است و به همین منظور پیش بینی می‌کنم روند کاهش و ثبات قیمت دلار تا بعد از انتخابات مجلس و پایان سال‌جاری نیز ادامه داشته باشد.

آقای مصلح ابادی ادامه داد: معتقدم اگر در ماه‌های آینده تنش و درگیری خاصی در منطقه روی ندهد، آرامش و ثبات بازار ارز را می‌توان برای ماه‌های ابتدایی سال آینده نیز پیش بینی کرد که امیدوارم این اتفاق روی دهد. البته توافقات سیاسی و منطقه این و تقویت منابع ارزی کشور نیز در این موضوع بسیار حائز اهمیت بوده و تاثیر بسزایی دارد.

عضو کمیسیون تسهیل تجارت اتاق بازرگانی ایران افزود: دولت و بانک مرکزی با توجه به تورم، توانسته‌اند تاکنون کنترل خوبی بر بازار ارز داشته باشند، اما همچنان معتقدم تداوم این روند به مسائل و اتفاقات مختلف داخلی و بین المللی بستگی دارد که ممکن است دوباره بر قیمت دلار تاثیرگذار باشد. در غیر اینصورت هیچ افزایش قیمت و نوسان خاصی را تا ماه‌های ابتدایی سال آینده برای دلار متصور نیستم و بعید می‌دانم با همین شرایط، باز هم شاهد بالا رفتن قیمت ارز باشیم.

انتهای پیام /

  • نویسنده : مالک آهنگ