تودیع و معارفه مدیران‌کل بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد+تصاویر
تودیع و معارفه مدیران‌کل بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد+تصاویر
مراسم تودیع و معارفه مدیران‌کل سابق و جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد و حجت‌الاسلام قدرت‌الله خرم‌روز به‌عنوان مدیرکل بنیاد شهید استان معرفی شد.

به گزارش خبر دیشموک،   صبح امروز (چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳) مراسم تودیع و معارفه مدیران‌کل سابق و جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور محمود پاکدل معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، سید جواد هاشمی معاون سیاسی استانداری و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در سالن اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
در ابتدا مجری برنامه تصمیم داشت بر اساس سین برنامه‌ای که به او داده بودند، جلسه را پیش ببرد که سید جواد هاشمی معاون سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد به دلایل نامشخص به مجری برنامه تذکر داد و گفت: اول باید آقای پارسیان‌نژاد صحبت کند.
رضا پارسیان‌نژاد مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد در ابتدا گزارشی از عملکرد دوران مدیریتی خود ارائه داد و در ادامه به وضعیت گلزار‌های شهدای استان اشاره کرد و گفت: در این خصوص بغضی در گلو داشتم که بیش از ۵۰۰ گلزار شهدا ساماندهی شد و سعی کردیم آرزوی والدین را تحقق ببخشیم که یک میلیارد تومان برای ساماندهی این مکان‌های مقدس تخصیص داده شد. تا پایان امسال همه گلزار شهدا ساماندهی می‌شود.
وی در ادامه گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد تنها استانی است که مجتمع توانبخشی نداشت. پروژه مجتمع توانبخشی که در زمینی به مساحت ۳۶ هکتار کلنگ‌زنی شد که سال‌ها ر‌ها شده بود و در سفر هیئت دولت ۱۰۰ میلیارد تومان برای آن تصویب شد و ۳۰ میلیارد تومان هم سازمان مرکزی بنیاد شهید اختصاص داد.
مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنانش جامعه ایثارگری را جامعه بالنده و اثرگذار دانست و گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد ۹۱ هزار نفر جامعه هدف بنیاد شهید هستند که به آن‌ها خدمات‌رسانی می‌شود.

پارسیان‌نژاد در ادامه از نمایندگان فعلی مجلس (روشنفکر، موحد و حسینی‌پور) قدردانی کرد و گفت: سید ناصر حسینی‌پور پولی که در اختیارش داشت برای ساماندهی گلزار شهدا باشت در اختیار اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گذاشت و ساماندهی گلزار شهدا به زودی تکمیل و پایان می‌یابد.

آغاز مراسم تودیع و معارفه مدیران‌کل بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد
وی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد از مسائل شبه سیاسی رنج می‌برد، گفت: همکارانم در بنیاد شهید تمام قد بیشترین همکاری را با بنده داشتند و هیچ سنگ‌اندازی نداشتند و با آقای خرم‌روز هم بیشترین همکاری را داشته باشید. ‌امیدوارم آقای خرم روز کار‌های که من فرصت نکردم انجام بدهم، نهایی و انجام بدهد.
پارسیان نژاد تصریح کرد: با آقای تاجگردون و بهرامی همکاری کنید و از ظرفیت این عزیزان برای رفع مسائل جامعه ایثارگری بهره ببرید.
پارسیان نژاد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از موقع که دانشجو بودم اولویت اولم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بود. ۱۳۵ فیلم مستند در حوزه شهادت و ایثار در زمانی که در صدا و سیما بودم تولید کردم.
وی افزود: کتاب «پایی که جا ماند» و چندین کتاب که ظرفیت ملی شدن را داشتند، به چاپ رساندیم.
مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه محمد اسدی (مدیرکل اسبق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان) را استاد خود دانست و گفت:‌ ایشان بهترین مشاور من در طول خدمتم بود.
وی به جغرافیای محل تولد خود اشاره کرد و گفت: من کهگیلویه و بویراحمدی‌ترین فرد در این جمع هستم.
پارسیان نژاد افزود: آقای خرم‌روز که از پیشکسوتان عرصه شهادت و ایثار هستند در طول خدمت بنده، همراه و همدوش بنده بود و همیشه از نصایح این عزیز بهره می‌بردیم.

آغاز مراسم تودیع و معارفه مدیران‌کل بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد

وی افزود: با وجودی اینکه من خودم از خانواده رسانه هستم؛ اما کمترین حضور در بین رسانه‌ها و صدا و سیما را داشتم. فقط در سه برنامه صدا و سیمای استان حضور پیدا کردم چرا که اصل در بنیاد شهید خدمت به جامعه ایثارگری است. اینه را هم بگوئیم که بنیاد شهید به تنهایی نمی‌تواند همه مشکلات جامعه ایثارگری را رفع کند.
مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اقرار می‌کنم قبل از بنده هر کس خدمت کرد با تمام وجود پای کار بود. من فوتبالی هستم. هیچ مربی دلش نمی‌خواهد که تیمش بد بازی کند، لذا همه خدمت کردند.
پارسیان نژاد گفت: برخی از خانواده‌های شهدا حدود ۵ میلیون و یا ۷ میلیون حقوق می‌گرفتند و بیش از ۱۱ هزار نفر از جامعه ایثارگری زیر ۲۵ درصد کمتر از ۵ و ۶ میلیون حقوق می‌گیرند. جامعه ایثارگری برای رضای خداوند تلاش کردند و به هیچ وجه مطالبه مادی ندارند و حرف‌های بی‌اساس زیادی در خصوص خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران‌زده می‌شود.
وی عدم رعایت سهمیه استخدام جامعه ایثارگری را در دستگاه‌های دولتی مهمترین مشکل سد راه اشتغال فرزندان جامعه ایثارگری دانست و گفت: با تلاش استاندار و سایر معاونین استانداری این معضل تا حدودی مرتفع شد.
پارسیان‌نژاد در انتهای صحبت‌های خود از همه مسئولان استانی، رسانه‌ها و جامعه ایثارگری قدردانی کرد و گفت: من از همه رسانه‌ها به‌ویژه آنهایی که آگاهانه یا ناآگاهانه بی‌مهری کردند، تشکر می‌کنم و هیچ کینه‌ و گلایه‌ای از کسی ندارم.
سید جواد هاشمی معاون سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه خطاب به معاون سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: اشتغال مهمترین دغدغه جامعه ایثارگری است که باید بیش از گذشته برای آن چاره‌اندیشی کرد.
وی افزود: مسکن جامعه ایثارگری از دیگر دغدغه‌های این قشر فرهیخته است.
معاون سیاسی استاندار همچنین خواستار تکمیل مجتمع توانبخشی بنیاد شهید در یاسوج شد و گفت: این انتظار می‌رود که برای تکمیل این پروژه که سال‌ها به دلیل بی‌توجهی و عدم اعتبار ر‌ها شده بود، اقدام اثرگذاری صورت بگیرد.
حجت‌الاسلام خرم‌روز مدیرکل جدید بنیاد شهید استان کهگیلویه و بویراحمد هم در این مراسم از استاندار، رئیس سازمان بنیاد شهید کشور و همه مسئولان استانی به‌پاس اعتماد به او قدردانی کرد و گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد خانه شهدا است و متعلق به هیچ جناح سیاسی، باند، قوم و قبیله‌ای نیست. بنیاد شهید خانه امن جامعه ایثارگری است.

در این مراسم حجت‌الاسلام قدرت‌الله خرم‌روز جایگزین رضا پارسیان‌نژاد مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد شد.