تصاویری تامل برانگیز از زندگی مردم روستای «رودسمه»دیشموک
تصاویری تامل برانگیز از زندگی مردم روستای «رودسمه»دیشموک
دیشموک منطقه‌ای محروم در استان کهگیلویه و بویراحمد است که مردم این منطقه حتی از داشتن یک پل ساده برای عبور و مرور هم محروم هستند.

طی این مدت‌ تصاویر زیادی از یکی از محرومترین مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد و حتی کشور مخابره شده است، دیشموک منطقه محروم در کهگیلویه و بویراحمد!

همواره خبرهای فراوانی از محرومیت دیشموک به گوش رسیده و می‌رسد از ننه مخملی که همین امسال یکی از همکاران خبرنگار ما ما زندگیش را رسانه‌ای کرد و بعد در حالی که  تازه تحت درمان قرار گرفته بود و به زندگیش رسیدگی می‌شد جان سپرد تا دخترانی که معلوم نیست به چه علت به زندگیشان پایان می‌دهند و هزاران مشکل و محرومیتی که این منطقه از آن رنج می‌برد.

دیشموک آنقدر محروم است که مردم منطقه و روستاها حتی از داشتن یک پل ساده برای عبور و مرور هم محروم هستند و از معلمانی که برای عبور از رودحانه الاغ اجاره می‌کنند تا مردمی که به وسیله لودر جابه‌جا می‌شوند، بخش دیگری از محرومیت‌هایی است که همچون شلاقی بر تن مردم صبور این منطقه می‌تازد اما مسوولان و سیاسیون همچنان نسبت به احداث یک پل ناتوان هستند.

تصاویری که در خبر به کار رفته تصاویری تامل برانگیز از زندگی این مردم است تصاویر مردمی که مایحتاج زندگی خود را خریداری کرده و به وسیله دهانه لودر آن را از رودخانه جابه‌جا می‌کنند.حالا خودتان قضاوت کنید در شرایط و روزهای بارانی که رودخانه حجم آب بیشتری دارد یا در زمانی که فردی از اهالی این منطقه بیمار شود آنوقت مردم چگونه زندگی می‌کنند؟