ترامپ تسلیم شد؛اعتراضات جواب داد
ترامپ تسلیم شد؛اعتراضات جواب داد
رئیس جمهوری آمریکا پس از ۲۰ روز اعتراض‌های مردمی علیه برخوردهای تبعیض‌آمیز پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان خواستار اصلاح قوانین استفاده از زور توسط پلیس در بالاترین استانداردها شد

پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک؛به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ روز سه‌شنبه در کاخ سفید در برابر رسانه‌ها حاضر شد و افزود: آمریکایی‌ها سوگوار کسانی هستند که خانواده‌های خود را در اثر عملکرد پلیس از دست دادند.

وی ادامه داد: افسران پلیس، زندگی خود را برای مردمی که نمی شناسند به خطر می اندازند. ما از افسران پلیس می‌خواهیم که هر روز جانشان را به خطر اندازند چرا که می‌دانیم افسران پلیس یکی از خطرناکترین مشاغل را در جهان برعهده دارند.

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر اینکه قانون و دستورها باید در سراسر کشور اجرا شود، اضافه کرد: ما نیازمند افزایش شفافیت در ادارات پلیس هستیم. می‌خواهیم که بالاترین استانداردها در ادارات پلیس حاکم شود و بالاترین استانداردها برای استفاده از زور پلیس وجود داشته باشد.

ترامپ در عین حال مدعی شد: با تلاش‌هایی که به دنبال برچیده شدن ادارات چلیس هستند به شدت مخالفیم. استفاده از گرده‌بند باید ممنوع شود مگر اینکه زندگی افسران در خطر باشد. ما خواستار اصلاحات پلیس هستیم بدون آنکه ساختار آنها را تضعیف کنیم، هستیم. اوباما و بایدن هیچ گاه نتوانستند در ساختار پلیس اصلاحی ایجاد کنند.

وی خواستار به اشتراک گذاشتن اطلاعات از سوی ادارات پلیس شد و گفت: فعالان مدنی می‌تواند به مدیریت پیچیده پلیس کمک کنند. ما متعهد هستیم که با کنگره برای اصلاحات بیشتر پلیس همکاری کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه اظهارات خود به دستاوردهای اقتصادی دولت خود در سه سال و نیم گذشته اشاره کرد و گفت: در سه سال و نیم گذشته دستاوردی داشتیم که هیچ دولتی به اندازه آن نداشته است.

ترامپ در ادامه کرونا را عامل اختلال در برنامه‌های اقتصادی خود دانست و افزود همه چیز پیش از این همه‌گیری عالی انجام می‌شد.

ششم خرداد ماه جورج فلوید سیاهپوست توسط پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا به قتل رسید. از آن روز تا کنون شهرهای مختلف آمریکا شاهد راهپیمایی‌های اعتراضی علیه تبعیض‌نزادی بود.
ترامپ متهم است که با اظهارات و تصمیم‌های خود این نژادپرستی را تقویت کرده است.
رئیس جمهوری آمریکا در پایان این اظهارات دستور اجرایی «ایمنی پلیس، ایمنی جوامع» را امضا کرد اما مشخص نیست این دستور یک و نیم صفحه‌ای قرار است چه اصلاحات مهمی را دربر گیرد.

انتهای پیام /م:آ

  • منبع خبر : اقتصاد نیوز