تذکر بخشدار به غایبین جلسات شورای اداری در دیشموک+تصاویر
تذکر بخشدار به غایبین جلسات شورای اداری در دیشموک+تصاویر
در این جلسه تعدادی از اعضای شورای اداری حضور نداشتند که بخشدار به آنان تذکر داده و دلیل عدم حضور آنان را خواستار شد .

جلسه هماهنگی بزرگداشت هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس در بخش دیشموک به ریاست حبیبی بخشدار دیشموک و با حضور تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در محل سالن جلسات بخشداری برگزار شد .
در این جلسه که به دلیل عدم استقبال تعدادی از اعضای شورای اداری با تاخیر آغاز شد بخشدار دیشموک اظهار داشت : نظم سر لوحه مدیریت می باشد و مسئولان باید به جلسات توجه بیشتری داشته باشند در غیر اینصورت به آنان تذکر کتبی داده خواهد شد .
ایشان با ذکر یاد و نام شهدا گفت : دفاع مقدس گنجینه گرانسنگی است که تمامی سطوح جامعه در آن نقش آفرینی کردند و این مهم فصل اقتدار و عزت نظام است.
حبیبی در ادامه افزود : ایثار و جانفشانی در دوران دفاع مقدس در تاریخ کم نظیر بود و صدها هزار شهید و جانباز نثار ارزش ها و آرمان های بلند اسلام و انقلاب اسلامی شد تا امنیت در این کشور برقرار شود.
وی گفت : تقارن سال تحصیلی جدید با هفته دفاع مقدس فرصتی ارزشمند است تا از ظرفیت عظیم هفته دفاع مقدس به نشر فرهنگ استقامت پرداخته شود.
وی افزود : برنامه های هفته دفاع مقدس باید به گونه ای کیفی و گسترده طراحی و اجرا شود تا زوایای بیشتری از ایثار ، پایداری و استقامت رزمندگان ایران اسلامی بیان شود.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات بخش دیشموک هم در این جلسه ضمن محکوم کردن حرکت حذف نام شهدا از تابلوهای شهرداری ها افزود : اگر نام شهید حذف شود راه شهید هم حذف می شود.
حاج آقا اندیشه افزود: حذف نام شهدا از تابلوهای نام خیابان ها و کوچه ها غیر از تهران در شهرهای دیگر هم رخ داد که دیشموک هم از این شهرها بود و ما انتظار داشتیم همه مسئولان این حرکت را محکوم کنند .
اسفرم معاون شهرداری دیشموک هم در این جلسه با اشاره به اینکه اساس و پایداری این نظام از برکات خون شهداست افزود : ما مدیون خون شهدا هستیم ولی این حرکت سهوا بود و طی تماسی که داشتیم افرادی که کار این تابلوها را انجام می دادند خود از فرزندان شهدا و ارادتمندان شهدا بودند و قطعا در صورت عمدی بودن با عوامل برخورد خواهد شد .
رئیس اداره آموزش و پرورش هم که با کمی تاخیر به جلسه آمده بود ضمن معذرت خواهی از اینکه در جلسه ساماندهی نیروهای جدیدالورود حضور داشت افزود : فرهنگ و آرمان های هشت سال دفاع مقدس و یاد و نام شهدا باید در جامعه زنده مانده و در نسل جوان نهادینه شود.
نوروزی با اشاره به فرا رسیدن فصل بازگشایی مدارس ، آغاز مهر را به همه مهربانان عرصه تعلیم و تربیت تبریک گفت و اظهار داشت : بازگشایی مدارس یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی در منطقه است و بازگشایی مدارس باید به نحوی صورت گیرد که یک روز به یاد ماندنی برای دانش‌آموزان و به ویژه کلاس اولی‌ها باشد.
ایشان یکی از برنامه‌های معنوی برای بازگشایی مدارس را برگزاری جشن عاطفه‌ها دانست و گفت: خوشبختانه بحث کمک و یاری به دیگران ریشه در فرهنگ ما دارد و نیاز است جهت کمک به دانش‌آموزان مستمند و بی‌بضاعت همه مردم و خیران در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.
وی مدرسه را منشا پویایی و بالندگی در جامعه عنوان داشت و گفت : همه مردم ، مسئولان باید آموزش و پرورش را در آماده سازی مدارس بخش دیشموک برای پروژه مهر و آغاز سال تحصیلی جدید همراهی کنند.
نوروزی نیز در این جلسه با اشاره به بازگشایی مدارس در اول مهر با بیان اقدامات انجام شده این اداره و مسائل و مشکلات پیش روی آموزش وپرورش درسال تحصیلی جدید ، اظهارداشت: از یک ماه پیش تمام کارکنان ما در تمام سطوح فعالیت خود را برای بازگشایی مدارس آغاز کرده اند تا در اول مهر شاهد بازگشایی باشکوه مدارس در سال تحصیلی جدید باشیم.
وی در گزارش عملکرد اداره آموزش و پرورش اقدامات انجام شده در سال گذشته را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت : در ساماندهی ، کارهای فرهنگی هنری ، مسابقات قرآن و احکام و … رتبه های بسیار خوبی در استان کسب نمودیم که این حاصل تلاش مجموعه عوامل آموزش و پرورش می باشد که جای تقدیر دارد .
وی تعمیر ، زیبا سازی فضای مدارس و رنگ آمیزی کل کلاسهای درس در سطح بخش را با همت بسیج دانش آموزی و قرارگاه عملیات خاتم در آستانه بازگشایی مدارس را کاری بسیار پسندیده و ارزشمند دانست و گفت : سه باب مدرسه ۶ کلاسه نوساز در روستاهای این بخش با همکاری نوسازی و بنیاد برکت افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .
در این جلسه تعدادی از اعضای شورای اداری حضور نداشتند که بخشدار به آنان تذکر داده و دلیل عدم حضور آنان را خواستار شد .
آذین بندی سطح شهر و ادارات دولتی ، تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس ، غبار روبی ، عطرافشانی و گلباران گلزار مطهر شهدا ، تجلیل از خانواده های معظم شهدا ، برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس ، نواخته شدن زنگ مقاومت و زنگ مهر در مدارس ، برگزاری جشن شکوفه ها ، برگزاری کلاسهای بصیرتی و … از مصوبات این جلسه بود .

ابرچسب ها :
  • منبع خبر : سایت محلی