تجربه نوبرانه؛ رقابت ۴ وزنه‌بردار زن ایران روی تخته جهانی/ ترکیب اعزامی به تایلند نهایی شد
تجربه نوبرانه؛ رقابت ۴ وزنه‌بردار زن ایران روی تخته جهانی/ ترکیب اعزامی به تایلند نهایی شد
4 وزنه بردار زن ایران در رقابت های جهانی تایلند برای نخستین بار روی تخته خواهند رفت تا شاهد یک اتفاق تاریخی باشیم.

بیش از یک سال از راه اندازی رسمی وزنه برداری زنان می گذرد و فدراسیون در تمام این مدت بدون سر و صدا وهیاهو، کار را در این زمینه پیش برده و اردوها و مسابقات مختلفی را برگزار کرده تا زنان وزنه بردار بتوانند در مسابقات حضور داشته باشند.

سال گذشته نخستین حضور برون مرزی وزنه برداری بانوان ایران در تاریخ رقم خورد و تیم ملی وزنه برداری زنان ایران در رقابت های قهرمانی آسیا روی تخته رفت. بعد از این حضور، مسابقات وزنه برداری بانوان قهرمانی کشور برای نخستین بار برگزار شد و با همکاری هیات ها و شناسایی استعدادها نفرات واجد شرایط در این مسابقات حضور پیدا کردند تا نفرات برتر وزنه برداری زنان مشخص شده و به اردو دعوت شوند تا در نهایت نفرات برگزیده برای نخستین بار به رقابت های جهانی انتخاب و اعزام شوند.

اردوی تیم ملی وزنه برداری بانوان برای حضور در رقابت های جهانی مدتهاست که در کمپ اختصاصی وزنه برداری بانوان زیر نظر مریم امرالله در حال برگزاری است و فدراسیون هم تمامی تلاش خود را برای اعزام این تیم به مسابقات جهانی پاتایا انجام داده و با موافقت شورای برون مرزی و انجام تمامی مراحل بتواند مجوز اعزام به رقابت های جهانی تایلند را بگیرد.

طبق برنامه فدراسیون وزنه برداری و با توجه به رکوردهای پایین وزنه برداران ایران قرار بر این بود که در نهایت دو وزنه بردار در رقابت های جهانی حضور پیدا کنند تا بتوانند حضور در رقابت های جهانی را تجربه کنند اما بعد از مذاکرات و صحبت های مفصل کادر فنی و کمیته بانوان با علی مرادی و درخواست برای اعزام ۴ وزنه بردار به این رقابت ها، در نهایت رئیس فدراسیون با این درخواست موافقت کرد تا ۴ نفر که بهترین رکوردها را در تمرینات و رکوردگیری به ثبت رسانده  اند به این رقابت ها اعزام شده تا تعداد نفرات بیشتری فرصت حضور در تایلند و این تجربه گرانبها را داشته باشند. بدین ترتیب بعد از انجام اردوهای فشرده و رکوردگیریهای متعدد، کادر فنی تیم ملی اسامی ۴ نفر برگزیده خود را برای اعزام به تایلند به شرح زیر معرفی کرد:

وزن ۵۵ کیلوگرم: پوپک بسامی
وزن ۶۴ کیلوگرم: ابریشم ارجمندخواه
وزن ۷۱ کیلوگرم: الهام حسینی
وزن ۸۷ کیلوگرم: پریسا جهانفکریان

بدین ترتیب این ۴ وزنه بردار در رقابت های جهانی وزنه برداری تایلند روی تخته خواهند رفت تا برای نخستین بار شاهد حضور وزنه برداری زنان ایران در رقابت های جهانی باشیم.

نفرات منتخب در دو گروه به همراه سایر وزنه برداران به رقابت های جهانی اعزام خواهند شد. پوپک بسامی وزنه بردار دسته ۵۵ کیلوگرم تیم زنان ایران به همراه گروه اول کاروان اعزامی ایران یکشنبه ۲۴ شهریور به تایلند اعزام می شود و سه وزنه بردار باقی مانده یعنی ابریشم ارجمندخواه، الهام حسینی و پریسا جهانفکریان نیز به همراه کاروان دوم اعزامی ایران ۲۷ شهریورماه تهران را به مقصد پاتایا ترک خواهند کرد.

رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان طی روزهای ۲۷ شهریور تا ۵ مهرماه به میزبانی پاتایا در تایلند برگزار می‌شود.

انتهای پیام/س