به عربستان حمله شد
به عربستان حمله شد
اقتصادنیوز: سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز جمعه اعلام کرد: یگان پهپادی یمن با استفاده از چند فروند هواپیمای بدون سرنشین «قاصف۲K» عملیات گسترده ای را علیه پایگاه خمیس مشیط و نجران (جنوب عربستان) انجام داد

پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک؛سرتیپ یحیی سریع افزود: در این عملیات، اتاق عملیات و کنترل فرودگاه نجران، انبارهای مهمات و آشیانه هواپیماهای پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط و برخی دیگر اهداف نظامی مورد حمله قرار گرفت.

وی روز گذشته گفته بود که ادامه تجاوز و محاصره یمن به این معناست که واکنش مشروع یمن ادامه می یابد.

سریع خاطرنشان کرد که حمله نظامی اخیر ائتلاف متجاوزان به یمن چیز تازه ای نیست و نیروهای مسلح قادر به دفاع از یمن هستند.

وی در واکنش به ادامه محاصره هوایی کشورش از سوی ائتلاف سعودی افزود: ملت ما از گرسنگی نخواهند مرد، ما گزینه های در اختیار داریم که هنوز آن را فاش نکرده ایم.

وی به سعودی ها هشدار داد: ما حمله به عمق عربستان را اعم از مراکز نظامی و حاکمیتی ادامه خواهیم داد، اما اصرار داریم که در این حملات آسیبی به ملت مظلوم سعودی که تحت حکومت آل سعود قرار دارند وارد نشود.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده‌ است.

عربستان پس از پنج سال از آغاز جنگی همه جانبه که علیه مردم یمن به راه انداخت، نه‌تنها به اهداف خود دست نیافته، بلکه هزینه‌های زیادی را به اقتصادش تحمیل کرده است.

انصارالله پس از آن که عربستان توافق آتش‌بسی را که خود اعلام کرده بود، نقض کرد، حملاتش به مراکز حساس نظامی سعودی را از سر گرفته است.

از دو سال گذشته یمن توانسته در زمینه تولید سلاح‌های هوایی به پیشرفت قابل توجهی برسد که پیروزی‌های ارتش یمن و درماندگی دفاع هوایی عربستان را به دنبال داشته است.

براساس گزارش شبکه خبری المسیره، نگاهی به قسمتی از افزایش توان موشکی و پهپادی یمن، نشان میدهد که یمنی‌ها از حدود سه سال پیش به تولید موشک‌های پیشرفته و نیز هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) پرداخته‌اند اقدامی که موجب برتری نظامی در مقابله با تجاوز سعودی ها شده است.

انتهای پیام /م:آ

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا