انتقاد امام جمعه یاسوج از یک موضوع/ با این کارها دنبال اثبات چه چیزی هستیم؟!
انتقاد امام جمعه یاسوج از یک موضوع/ با این کارها دنبال اثبات چه چیزی هستیم؟!
امام جمعه یاسوج گفت: نباید هزینه و جهیزیه سنگین در ازدواج داشته باشیم که جوانان زیر بار آن کمر خم کنند این دعوت‌های ۲۰۰۰نفری چه معنایی دارد.

به گزارش خبر دیشموک،  آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج به مناسبت های مختلف هفته از جمله ازدواج حضرت امیرالمومنین و حضرت زهرا سلام الله علیها اشاره کرد و گفت: حاصل این ازدواج برکات بسیار زیادی داشت که بر بشر نازل شده است.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ازدواج سنت پیامبر و سنت نبوی است که خداوند نسبت به آن دستور داده و تأکید کرده است زنها و مردها باید به ازدواج تشویق شوند اگر فقیر باشند خداوند به واسطه سنت الهی ازدواج به آنها برکت عطا می فرماید.

امام جمعه شهر یاسوج ادامه داد: کسانی که واسطه امر خیر ازدواج بین جوانان می‌شوند در حدیث نبوی آمده که در برابر هر گامی که برمی دارند و هر کلمه ای که می گویند ثواب یک سال نماز شب و روزه داری را خواهند داشت.

وی گفت: در نقطه مقابل کسانی که بخواهند مانع ازدواج یک دختر و پسر شده و یا میان یک زن و مرد را به هم بزنند دچار مجازات بسیار سختی خواهد شد.

حسینی افزود: کسانی که تمکن مالی دارند و ازدواج نمی کنند دچار گناه می شوند به خصوص دختران کارمندی که برخی‌ از آن‌ها معتقدند باید با مرد کارمند ازدواج کنند که این فکر غلطی است.

وی در ادامه با انتقاد از هزینه های سرسام آور ازدواج و جهیزیه گفت: نباید هزینه و جهیزیه سنگین در ازدواج داشته باشیم که جوانان زیر بار آن کمر خم کنند این دعوت‌های ۲۰۰۰نفری چه معنایی دارد ولیمه دادن به مسلمانان کار خوبی است اما این گونه هزینه ها برای ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر عاقلانه نیست متاسفانه این فرهنگ غلط همچنان در حال ترویج کرد.

امام جمعه شهر یاسوج افزود: اگر پولدار هستید آن را جاهای دیگری خرج کنید این پول ها صرف چنین فرهنگ غلطی نشود انگیزه انسان در ازدواج باید انسانی باشد.

حسینی بیان کرد: ازدواج مقدمه تشکیل خانواده بوده و به تکثیر نسل کمک می کند امروز با بحران کاهش جمعیت روبرو هستیم باید با ازدواج نسل شیعیان برقرار بماند که متاسفانه اکنون اوضاع بدی را مشاهده می کنیم و ضربات سنگین امنیتی اقتصادی فرهنگی و سیاسی می‌خوریم.

امام جمعه یاسوج گفت: مسئولان هم به فکر باشند و بسترهای ازدواج را برای جوانان فراهم کنند نظام و دولت مکلف هستند که بستر ازدواج آسان فراهم شود و برای جوانان شغل ایجاد کنند.

وی در ادامه به حادثه ۱۲ تیر و هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی توسط آمریکا در خلیج فارس اشاره کرد و گفت: این هم نمونه ای از حقوق بشر آمریکایی است آمریکایی که به زن و مرد و کودک و هیچ فردی رحم نمی‌کند آن وقت هم دم از حقوق بشر می‌زنند ببینید چه بلایی بر سر سیاه پوستان آمریکایی آورده اند و چه تبعیض نژادی دارند در سطح بین‌المللی هم از ویتنام گرفته تا افغانستان چه خون هایی که بر زمین نریختند.

امام جمعه یاسوج گفت: چه قبل و چه بعد از انقلاب هم در ایران خون های زیادی را بر زمین ریختند صدام خبیث را حمایت کردند تا این همه جنایت کند و با این همه جنایت او را تشویق می‌کردند.

وی در ادامه به جنگ عربستان در یمن و جنگ روسیه و اوکراین اشاره کرد و گفت: این همه جوان و نوجوان و مرد و زن در یمن کشته شد اما دریغ از اینکه کوچکترین اقدامی انجام دهند اما همین که یک نفر اروپایی پوست رنگی در اوکراین کشته می‌شود چه غوغایی به پا می‌کنند هر چند ما هم معتقدیم که در هیچ کجای جهان نباید خونی ریخته شود اما باید حقوق بشر برای همه یکسان باشد.

انتهای پیام/