امکان تایید صلاحیت افرادی که در دوره های گذشته تایید صلاحیت نشدند، وجود دارد
امکان تایید صلاحیت افرادی که در دوره های گذشته تایید صلاحیت نشدند، وجود دارد
کهگیلویه و بویراحمد عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: امکان تایید صلاحیت کسانی که در دوره های گذشته تایید صلاحیت نشدند و یا اعتبارنامه آنها رد شد در این دوره .جود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک؛ «عباسعلی کدخدایی» روز شنبه ۲۹ مهرماه ۱۴۰۲ در حاشیه نشست با نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران افزود: ضمن دیداری هایی که با مسئولان استان داریم با هیات های نظارت استان و کارشناس جلساتی خواهیم داشت و توصیه هایی در حوزه انتخابات داریم.

وی افزود: هم اکنون داوطلبان در حال ثبت نام اصلی و نهایی هستند و ما هم طبیعتا باید فعالیت های خود را در حوزه نظارتی و همکاری با حوزه وزارت کشور و استانداری ها و هیات های اجرایی سرعت ببخشیم.

وی اظهارکرد: همه این اقدامات در کنار هم دست به دست هم می دهند تا انتخاباتی که در خور و شأن جمهوری اسلامی و مردم است با توصیه های مقام معظم رهبری مبنی بر «امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت» انجام شود.

به گفته کدخدایی، شورای نگهبان هم مثل همیشه بدنبال تضمین سلامت انتخابات است و طبیعتا اقداماتی که انجام خواهد داد با در نظر گرفتن همین راهبردهای اساسی است که مقام معظم رهبری اشاره فرمودند، امیدواریم که اقدامات نظارتی ما در شورای نگهبان و هیات های نظارت استانی و شهرستانی به گونه ای باشد که تامین کننده این راهبردهای اساسی باشد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان خاطرنشان کرد: آنچه که شورای نگهبان می توانند انجام دهد تاکید بر رعایت دقیق قانون و نظارت دقیق در برگزاری انتخابات است و ان شاء الله در بررسی صلاحیت ها هم به همین صورت خواهد بود.

کدخدایی تصریح کرد: راهبردهایی که مقام معظم رهبری فرمودند شامل همه دستگاه‌ها نظارتی، اجرایی و دستگاههای مسئول امنیت هم می شود که اقداماتی را دستگاههای مختلف انجام داده اند و شورای نگهبان آموزش‌های لازم را به عوامل نظارتی خود داده است.

وی تصریح کرد: همکاری و جلساتی متعددی را با مسئولان وزارت کشور داشته ایم و در استان‌ها نیز دفاتر استانی با هیات‌های نظارت و فرمانداران جلساتی را داشتند که امیدواریم با نظارت دقیقی که این بار انجام می شود و آموزش‌های زیادی که عوامل نظارتی داشتند ان شاء الله نکته خاصی نباشد و به سمت تحقق راهبردهای اساسی که مقام معظم رهبری داشتند، برویم و روز ۱۱ اسفند ماه شاهد حضور پر شور مردم در پای صندوق های اخذ رای باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کسانی که در دوره های گذشته تایید صلاحیت نشدند و یا اعتبارنامه آنها رد شد در این دوره تایید صلاحیت می شود،  ادامه داد: همیشه اعلام کرده ایم که بررسی صلاحیت ها در انتخابات مجلس، ریاست جمهوری و خبرگان رهبری برای همان دوره خاص خودش است، بنابراین بررسی صلاحیت در هر دوره ای از نو شروع می شود و این امکان همیشه هست.

به گزارش ایسنا، عضو حقوقدان شورای نگهبان بیان کرد: دشمن همیشه در صدد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران است و موقع انتخابات تهدیدها و توطئه ها و دشمنی ها افزایش پیدا می کند که می طلبد مردم همواره در صحنه حضور داشته باشند.

انتهای پیام/

  • نویسنده : مالک آهنگ