اعزام ۴۰ درصد زائران ثبت نام شده در سامانه سماح به کربلا
اعزام ۴۰ درصد زائران ثبت نام شده در سامانه سماح به کربلا
بیش از ۲۸ هزار زائر کهگیلویه و بویراحمدی تاکنون در سامانه سماح برای پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک، مدیرکل حج و زیارت استان گفت: ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر از استان اکنون برای شرکت در پیاده‌روی مراسم پیاده روی اربعین حسینی (ع) در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند که حدود ۴۰ درصد زائران ثبت نامی تاکنون اعزام شده اند.

محسن قوامی نژاد با بیان اینکه متقاضیان می‌توانند با مراجعه به پلیس+۱۰ نسبت به دریافت گذرنامه ویژه اربعین اقدام کنند، افزود: ثبت‌نام در سامانه سماح تا ۱۲ شهریورماه ادامه دارد و احتمال می رود با توجه به استقبال مردم تمدید شود.
وی با تاکید بر اینکه زائران نباید بدون گذرنامه به مرز‌ها مراجعه کنند، تاکید کرد: زائران با مراجعه به سامانه سماح نسبت به ثبت نام و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز اقدام کنند.
مدیرکل حج و زیارت استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه زوار اربعین حسینی استان کهگیلویه و بویراحمد از مرز شلمچه اعزام می‌شوند و افزود: در موکب‌های ۲۰۰ و ۸۳۶ ، ۲۰ نفر از کارگزاران حج و زیارت استان به عنوان نیروی امدادی و راهنمای گمشدگان مستقر خواهند شد.
قوامی نژاد عنوان کرد: موکب‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در داخل استان، مرز و شهر‌های نجف، کربلا و کاظمین در کشور عراق مستقر، فعال و به زائران خدمات رسانی می کنند.
قوامی نژاد تاکید کرد: از زئران اباعبدالله الحسین درخواست می‌شود که مشخصات خود را بر روی کیف شان بنویسند تا با مشکل مواجه نشوند.
سال گذشته ۳۲ هزار نفر از استان کهگیلویه و بویراحمد برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی ثبت نام کردند که حدود ۲۸ هزار نفر از آنان اعزام شدند.
انتهای پیام /
  • نویسنده : مالک آهنگ