استقبال کهگیلویه و بویراحمد از مهرماه با افتتاح ۱۲۰ فضای آموزشی
استقبال کهگیلویه و بویراحمد از مهرماه با افتتاح ۱۲۰ فضای آموزشی
مدیرکل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح ۱۲۰ فضای آموزشی، فرهنگی و ورزشی در آستانه آغاز سال تحصیلی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک، مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان گفت: ۱۲۰ طرح آموزشی، ورزشی و فرهنگی در قالب ۳۴۵ کلاس درس و با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان مهر ۱۴۰۲ در مناطق مختلف استان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

رضا حسینی نیک با اشاره به طرح شهید پناهی مبنی بر جمع آوری مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز که از برنامه های دولت سیزدهم است، افزود: با مشارکت بنیاد برکت ۷۷ مدرسه کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز روستایی که بیشتر در مناطق محروم استان قرار داشتند جمع آوری و مهر ماه امسال دیگر مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز در سطح استان نخواهیم داشت.
وی اضافه کرد: در این طرح ۱۲۳ کلاس درس با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان به فضا‌های آموزشی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه شده است.
حسینی نیک به طرح شهید عجمیان مبنی بر تعمیر و تجهیز میز و صندلی‌های قدیمی و فرسوده و شاداب سازی مدارس اشاره کرد و ادامه داد: ۷۰۰ میلیون تومان مبلغ اولیه به این طرح اختصاص داده شد که توانستیم این میزان را جذب کنیم.
مدیرکل نوسازی مدارس استان گفت: در قالب این طرح بیش از ۳ هزار صندلی و میز و اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان رنگ خریداری شده و برای زیباسازی و شاداب کردن فضای مدارس در اختیار گروه‌های جهادی قرار داده شد.
وی تاکید کرد: بنا را بر این گذاشته ایم که مهر ماه امسال هیچ مدرسه‌ای در استان کهگیلویه و بویراحمد مشکلی در زمینه تجهیزات نداشته باشد و هنرستان‌ها و خوابگاه‌های دانش آموزی در اولویت قرار دارند.
حسینی نیک افزود: همچنین ۱۸۰ دستگاه کامپیوتر، دستگاه کپی و پرینتر تهیه و در اختیار اداره کل آموزش و پرورش قرار گرفته و در مراسمی توزیع می شود.
وی بیان کرد: دهه اول مهر ماه خوابگاه‌های دانش آموزی استان رصد و تعدادی پتو، تخت و ملافه بین آن‌ها توزیع خواهد شد و نمی‌گذاریم که دانش آموزی در این زمینه مشکلی داشته باشد.
انتهای پیام /
  • نویسنده : مالک آهنگ