استاندار تذکر داد/ مدیران حق جبهه گیری در انتخابات ندارند
استاندار تذکر داد/ مدیران حق جبهه گیری در انتخابات ندارند
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر عدم سوگیری در انتخابات آینده گفت: دستگاه های نظارتی کاملا بر عملکرد مدیران اشراف دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک؛ سید علی احمدزاده در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: فضای استان آرام آرام به سمت انتخابات پیش می رود لذا مدیران دستگاه های اجرایی مردم را برای شرکت در انتخابات تشویق و ترغیب کنند.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: حضور در پای صندوق های رای یک تکلیف است که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند.

 

وی تصریح کرد: هر فردی برای خود بینش و دیدگاه سیاسی دارد اما هیچ مدیرکلی، معاون مدیرکل، مدیر شهرستانی، فرماندار و معاونین فرماندار و بخشداری حق سوگیری سیاسی به نفع هیچ یک از کاندیدای انتخاباتی را ندارد.

 

احمدزاده عنوان کرد: امکاناتی که در اختیار مدیران است حاکمیتی است و هیچ فردی حق ندارد از آنها به نفع یا علیه کاندیدای انتخابات استفاده کند.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: قبلا تذکرات لازم در خصوص عدم سوگیری مدیران کل، معاونین مدیرکل، مدیران شهرستانی، فرمانداران، معاونین فرماندار و بخشداران در انتخابات پیش رو را داده بودیم  اما شاهد جانبداری مدیران از نامزدهای انتخاباتی در فضای مجازی هستیم که قطعا با مدیران برخورد می‌کنیم.

 

احمدزاده گفت: برای مثال پروژه ای قرار است در شهرستانی افتتاح یا کلنگ‌زنی شود، نماینده مردم در مجلس می تواند در آن برنامه حضور داشته باشد ولی مدیران و فرمانداران در برنامه های تبلیغاتی نمایندگان کنونی و نامزدهای انتخاباتی حق حضور و تبلیغ ندارد.

 

وی با تاکید مجدد مبنی بر عدم سوگیری در انتخابات آینده گفت: دستگاه های نظارتی کاملا بر عملکرد مدیران اشراف دارند، ضمن اینکه هیات تخلفات انتخابات و بازرسی استانداری مدیران را رصد می کنند که گزارشاتی در همین خصوص مورد بررسی و رسیدگی قرار می گیرد.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: حتی اعضای هیات اجرایی انتخابات نیز حق سوگیری به نفع هیچ کاندیدای انتخابات را ندارند و اگر فردی از اعضای هیات اجرایی سوگیری کرد باید کنار گذاشته شود و از اعضای علل‌البدل یا معتمدین باقی مانده در هیات اجرایی استفاده شود.  وی در پایان خاطرنشان کرد در زمان برگزاری انتخابات تمام امکانات دولتی و شرکت های وابسته به دولت برای برگزاری انتخاباتی باشکوه در اختیار ستاد انتخابات قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

  • نویسنده : مالک آهنگ