ادارات امر به معروف و نهی از منکر را رها کرده‌اند
ادارات امر به معروف و نهی از منکر را رها کرده‌اند
مسوول ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: ادارات عضو ستاد فریضه امر به معروف و نهی از منکر را فراموش کردند.

حجت‌الاسلام کمال فتاح‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج از راهپیمایی خودجوش امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و گفت: این مراسم بعد از نماز جمعه این هفته شهر یاسوج  از مصلا تا مسجد صاحب الزمان(عج) برگزار می‌شود.

مسوول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بویراحمد در خصوص عدم اجرای برنامه‌های هفته امر به معروف و نهی از منکر گفت: در هفته امر به معروف و نهی از منکر به دو دلیل برنامه‌ای اجرا نکردیم.

وی عنوان کرد: همه ادارات ستاد این فریضتین را رها  کردند و فقط می‌خواهند صوری در این هفته برنامه‌ای داشته باشند، آنها اگر میخواستند کاری انجام دهند در طول سال انجام می‌دادند.

این مسوول بیان کرد: دلیل دومی که ترجیح دادیم در هفته امر به معروف برنامه‌ای نداشته باشیم وضعیت بد اقتصادی مردم و همدردی با آنها بود.

وی عنوان کرد: وقتی در این هفته بنر نمی‌زنیم، همایش نداریم و هزینه‌ای نمی‌کنیم به این دلیل هزینه‌ها سرسام‌آور است. ترجیح دادیم هزینه جلسات بدون خروجی را در کارهای عام‌المنفعه مثل خرید و تهیه لوازم نوشت‌افزار و پوشاک دانش‌آموزان یا افراد مستمند هزینه کنیم.

فتاح‌زاده تصریح کرد: مطالبه‌گری ما از ادارات این است که از هزینه‌های سرسام‌آور برگزاری همایش‌ها و جلسات بدون نتیجه خودداری و اسراف نکنند که این شیوه مطالبه‌گری خود به نوعی امر به معروف و نهی از منکر است.

این مسوول با بیان اینکه مسوولان امر به معروف و نهی از منکر را از خود شروع کنند، بیان کرد: به همین دلیل از خودمان در ستاد امر به معروف شهرستان شروع کردیم تا مصداق آیات قران که می‌فرمایند لم تقولون مالا تفعلون (چرا چیزی میگویید که خودتان عمل نمی‌کنید) و مصداق آیه دیگر قران که آمده اتامرون الناس بالبر  و تنسون انفسکم و انتم تتلون الکتاب افلا تعقلون(یعنی آیا مردم را به نیکی دعوت میکنید و خودتان را فراموش کرده اید؟؟درحالی کتاب خدا را میخوانید. آیا تعقل نمیکنید.) نباشیم.

این مسوول گفت: هزینه نصب دو یه سه بنر بیش از یک میلیون تومان بود، برای هر همایش، جلسه‌ و سخنرانی هم باید اعتباری هزینه می‌شد که هزینه کرد اعتبارات بدون خروجی دردی از مردم دوا نمی‌کند.

انتهای پیام/