آمادگی دستگاه‌های خدمات رسان برای بحران‌های احتمالی
آمادگی دستگاه‌های خدمات رسان برای بحران‌های احتمالی
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از همه ظرفیت‌ها برای خدمات‌رسانی و بحران های احتمالی به مردم در ایام سرد سال استفاده شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک، علیرضا نیک‌روز در جلسه ستاد مدیریت بحران با اشاره به بارش‌های خوب سال گذشته گفت: امسال به مانند سال‌های گذشته میزان بارش‌ها در پاییز و زمستان بالاتر از نرمال پیش‌بینی شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود بارش‌ها از ابتدای آبان ماه آغاز می شود، افزود: جلسات ستاد مدیریت بحران با حضور همه دستگاه‌های خدمات رسان و شهرداران تشکیل شد و با توجه به اینکه پارسال زمستان سختی را پشت سر گذاشتیم میزان توقع در سال زراعی جاری از دستگاه‌ها مخصوصا در پایداری شبکه برق، آب و گاز بالا است.
وی بیان کرد: با شرکت توزیع نیروی برق به منظور هرس به موقع درختان و جلوگیری از قطعی برق مکاتبه شده است، همچنین آب و فاضلاب تدابیر لازم را انجام دهد که با قطع برق، آب نیز قطع نشود.
نیک‌روز توصیه‌هایی هم برای کشاورزان داشت و گفت: در بارش‌های سال‌های گذشته شیلات آسیب جدی دید لذا از هم‌اکنون آمادگی و پیش‌بینی لازم برای بارش‌های بالاتر از نرمال پاییز و زمستان توسط سازمان جهاد کشاورزی در حوزه شیلات و باغات در مناطق گرمسیری و سردسیری اتخاذ شود تا کمترین آسیب را متحمل شویم.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر به روز رسانی امکانات و تجهیزات شهرداری‌ها گفت: لایه‌روبی جداول توسط شهرداری و رودخانه‌ها توسط آب منطقه‌ای قبل از شروع بارش‌ها انجام شود.
وی بر ساماندهی کوهنوردان توسط اداره کل ورزش و جوانان استان تاکید کرد و گفت: سال گذشته موارد زیادی در حوزه کوهنوردی رخ داد که برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی ساماندهی تیم‌های کوهنوردی انجام شود.
نیک‌روز با تاکید بر اینکه محیط زیست علوفه وحوش را برای ایام سرد سال تامین و ذخیره کند، بیان کرد: از ظرفیت همه دستگاه‌ها برای خدمت‌رسانی به مردم استفاده شود.
انتهای پیام /
  • نویسنده : مالک آهنگ