گزارش ویژه

محمدی تبار  متذکر شد: تلاش ما این است که ریز اعتبارات حوزه مدیریت بحران از صفر تا صد کنترل و نظارت شود و از انحراف و استهلاک این اعتبارات بشدت جلو گیری کنیم.

مدیر کل مدیریت بحران استان امروز در سفر کاری به شهرستانهای کهگیلویه، چرام و باشت ضمن بازدید از پروژه های مدیریت بحران ، نقاط حادثه خیز و بحران‌زا، مشکلات و نارسائی‌های بخش دیشموک ، چاروسا، بخش مرکزی و سرفاریاب چرام و بخش بوستان، را بررسی و بهمراه کارشناسان مدیریت بحران، از نزدیک پروژه ها را نظارت کرده است.

سفر پرمخاطره و پُرکار یک‌روزه مدیرکل مدیریت بحران از کهگیلویه، چرام و باشت(+تصاویر)

کبنا ؛

وحید محمدی تبار مدیر کل مدیریت بحران استان امروز در سفر کاری به شهرستانهای کهگیلویه، چرام و باشت ضمن بازدید از پروژه های مدیریت بحران ، نقاط حادثه خیز و بحران‌زا، مشکلات و نارسائی‌های بخش دیشموک ، چاروسا،  بخش مرکزی و سرفاریاب چرام و بخش بوستان، را بررسی و بهمراه کارشناسان مدیریت بحران، از نزدیک پروژه ها را نظارت کرده است.

به گزارش خبرنگار کبنا ؛ مدیر کل مدیریت بحران استان  در این سفرابتدا بازدیدی از ساختمان شهرداری و پروژه های سیل بند غربی و شرقی شهر دیشموک داشته است.

 محمدی تبار در حاشیه این سفر در گفت و گو با خبرنگار گفت: بنا به پیگیری سازمان مدیریت  بحران کشور و تاکید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری  سرکشی از خانواده محترم بینا ؛ خانواده ای که در اردیبهشت ۱۳۹۶ دختر جوان شان بر اثر صاعقه در خیابان جلو منزل کوچکشان!  جان باخت، بازدید کرده که این نوجوان مرحومه” خانواده ای بسیار مستضعف دارد .

محمدی تبارافزود: این خانواده فقیر دیشموکی پدر و برادری معلول ، خواهران بیکار که به دلیل فقر مالی امکان ادامه تحصیل نداشتند.

مدیرکل بحران استان با بیان اینکه؛ با این خانواده  دیدار داشته و پای حرف و درد دل و مشکلات آنها نشستیم، تصریح کرد: در این دیدار آقای امیریان بخشدار دیشموک میزبان و ما را همراهی کردند.

 محمدی تبار با ابراز نگرانی از بی توجهی به چنین قربانیان حوادث غیره مترقبه در استان افزود: ان شاءلله با پیگیری هایی که از طرف مسئولان مدیریت بحران کشور و استانداری کهگیلویه و بویراحمد می شود دیگر شاهد این بی توجهی ها نباشیم و سعی می کنیم حداقل اگر نتوانیم جبران خسارت کنیم ، در کنار مردم باشیم.

مدیرکل بحران استان خاطرنشان کرد : در این خصوص؛ انشاء الله پیگیری می کنیم و نتایج عملی را اگر حاصل شد بعدا اعلام می کنیم.    مدیر کل مدیریت بحران همچنین در ادامه در جلسه ستاد بحران بخش دیشموک شرکت کرده و از نزدیک مشکلات این بخش را با شهردار، بخشدار و رئیس شورای اسلامی شهر بررسی کرد.  در ادامه این سفر محمدی تبار و مهندس احمدی کارشناس مسئول حوادث و اعتبارات مدیریت بحران با بخشدار چاروسا آقای محمودی و شهردار قلعه رئیسی، دیدار داشته و از پروژه های این شهر بازدید کردند. 

 محمدی تبار در حاشیه این بازدید؛گفت: وضعیت نامطلوب بهداشتی و بهداشت محیط در این شهر بخصوص در رودخانه فصلی بسیار نگران کننده است و جا دارد دانشگاه علوم پزشکی استان و آبفا شهری به این موضوع ورود جدی کنند.

مدیرکل بحران استان افزود: چون فاضلاب شهر در این رودخانه سرازیر شده و بهداشت محیط در مخاطره قرار دارد.

محمدی تبار همچنین از پروژه ساختمان نیمه کاره شهرداری قلعه رئیسی و سیل بند جنوبی شهر ، بازدید و تذکرات و تاکیدات لازم را به شهردار اذعان کرد.

 

مدیر کل مدیریت بحران افزود: متاسفانه بخشداری های دیشموک ، چاروسا و بوستان ، با داشتن تنها دو کارمند و یک بخشدار انجام وظیفه می کنند که جا دارد حوزه اداری و مالی استانداری بطور جدی به این موضوع ورود و رفع مشکل کند.

محمدی تبار مدیر کل مدیریت بحران استان همچنین با حضور در فرمانداری شهرستان چرام دیداری صمیمی با آقای فتاحی فرماندار و آقای بشارت  عضو شورای شهر چرام داشت و پروژه های مدیریت بحران این شهرستان راهم بررسی کرد.

 

 محمدی تبار در این جلسه از شورای مدیریت بحران فرمانداری چرام بخصوص در بحث کنترل آتش سوزی ها؛ تشکر ویژه کرد.

بازدید مدیرکل مدیریت بحران استان به اینجا ختم نشد و در آخرین دیدار مدیر کل مدیریت بحران استان از بخشداری بوستان در شهرستان باشت بود که وی با حضور در بخشداری از روند پروژه های مدیریت بحران این بخش با آقای شجاعی بخشدار بوستان گفتگو و تبادل نظر کرد.

محمدی تبار در این دیدار از خدمات و تلاش های بخشداری بوستان  بخصوص در بحث کنترل آتش سوزی ها و پیگیری اعتبارات و کارهای اجرایی  این بخش، تشکر کرد.

 

 در پایان هم از نقاط بحران زای این بخش  در حوزه راهسازی و سیلاب های فصلی (تقاطع حادثه خیز جاده اصلی و ترانزیتی با جاده  فرعی لیراب به دهبزرگ و کانال های سیل بند در روستاهای این حوزه  بازدید داشتند. ‌محمدی تبار در پایان متذکر شد: تلاش ما این است که ریز اعتبارات حوزه مدیریت بحران از صفر تا صد کنترل و نظارت شود و از انحراف و استهلاک این اعتبارات بشدت جلو گیری کنیم.وی با بیان اینکه؛  اعتبارات بحران باید به زخم جامعه بنشیند نه به جاهایی دیگر، گفت: در مسیر جاده باغچه ‘ سادات و کهگیلویه به قلعه دختر ؛دیشموک اشکالات فنی زیادی مشاهده شده که این موارد را به دفتر فنی و دستگاههای ذی ربط اعلام و تا حصول نتیجه پیگیری می کنیم.