جلسه دادگاه «روح‌الله زم»/ ۱۷ عنوان اتهامی سرشبکه «آمدنیوز»
جلسه دادگاه «روح‌الله زم»/ ۱۷ عنوان اتهامی سرشبکه «آمدنیوز»
پس از صدور کیفرخواست و ارسال پرونده به دادگاه، ۲۱ بهمن ماه اولین جلسه رسیدگی به پرونده زم برگزار شد

جلسه دادگاه «روح‌الله زم»/ ۱۷ عنوان اتهامی سرشبکه «آمدنیوز»
امروز چهارمین جلسه دادگاه روح‌الله زم در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار می‌شود.

پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک ؛ چهارمین جلسه دادگاه «روح‌الله زم»/ ۱۷ عنوان اتهامی سرشبکه «آمدنیوز»

خبر دیشموک؛ امروز ۱۵ اردیبهشت چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده روح الله زم، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار می شود.

یکی از پرونده های جنجالی سال ۹۸ ، پرونده روح الله زم است. ۲۲ مهرماه سال ۹۸، «روح الله زم» سرشبکه سایت معاند و ضدانقلاب «آمدنیوز» در یک عملیات اطلاعاتی هوشمندانه توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شد.

پس از صدور کیفرخواست و ارسال پرونده به دادگاه، ۲۱ بهمن ماه اولین جلسه رسیدگی به پرونده زم برگزار شد.

در اولین جلسه دادگاه و در قرائت کیفرخواست، یکی از ۱۷ عناوین اتهامی متهم، گزارش تردد شهید سلیمانی بود که اعلام شد، گزارش زمان و نحوه تردد فرماندهان ایرانی به سوریه، یکی از اقدامات جاسوسی زم بوده است.

تاکنون سه جلسه برای رسیدگی به پرونده روح الله زم در سال گذشته و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شده است.

«افساد فی الارض»، ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، ارتکاب نشر اکاذیب به طور گسترده، معاونت در تخریب، معاونت در ایجاد اخلال در نظام اقتصادی کشور، تشکیل و اداره کانال معاند آمدنیوز و صدای مردم با هدف برهم زدن امنیت داخلی و خارجی کشور، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی یکی از کشورهای منطقه، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه در ابتدای سال ۹۷ تا زمان دستگیری، همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی در نیمه دوم اسفند ماه سال ۹۶ تا زمان دستگیری، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام، فعالیت در کانال معاند سحام نیوز با هدف بر هم زدن امنیت داخلی و خارجی کشور، مشارکت در اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار در دی ماه سال ۹۶، مشارکت در جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده با هدف برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در نشر اکاذیب به طور گسترده، توهین به مقدسات اسلام، تحصیل مال از طریق نامشروع و شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله اتهامات روح الله زم است.

انتهای پیام/م: آ

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس