یادواره شهید سردار فریبرز و شهدای عملیات کربلای ۵ برگزار شد+تصاویر
یادواره شهید سردار فریبرز و شهدای عملیات کربلای ۵ برگزار شد+تصاویر
یادواره شهید سردار فریبرز پناهی و شهدای عملیات کربلای 5 برگزارشد.گ
یادواره شهید سردار فریبرز پناهی و شهدای عملیات کربلای ۵ با حضور نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار بویراحمد و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.
شامگاه امروز (۲۱ دی ماه ۱۴۰۰) یادواره شهید سردار فریبرز پناهی و شهدای عملیات کربلای ۵، با حضور آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، شهرام مهدوی مطلق فرماندار شهرستان بویراحمد و جمعی از علما و روحانیون استان کهگیلویه و بویراحمد در حسینیه شهید سردار قاسم سلیمانی حوزه‌ علمیه یاسوج برگزار شد.
در این مراسم، همرزم شهید فریبرز پناهی از رشادت‌های شهید پناهی و عملیات کربلای ۵ سخن گفت.
وی با اشاره به کمبود نیروها و تحریم‌ها در آن روز، به بازخوانی بخشی از خاطره‌ها در دوران جنگ و عملیات کربلای ۵ پرداخت.
وی با اشاره به وضعیت بسیار حساس و بغرنج در عملیات کربلای ۵ گفت: شهادت می دهم که نیروهای دشمن در شلمچه جاده را شخم می‌زدند و علاوه بر توپ و تانک‌ها، آن‌ها جاداه را می‌تراشیدند، اما با این وضعیت گردان امام علی توانست خط را بشکند. در حین درگیری بود که بیسیم‌چیِ شهید پناهی صدای فریادش بلند شد که پناهی به شهادت رسید
وی گفت: در همان موقع دو تا زانوی من شکست. شهید پناهی و همرزمانش با شجاعت، با غیرت و با عزت جنگیدند تا امروز من و شماها سالم بمانیم. در عملیات کربلای ۵، شهید سرباز، پاسدار و بسیجی داریم؛ این افراد در اوج مظلومیت، کنار هم به شهادت رسیدند.
وی با اشاره به تحریم‌های آن روز گفت: آرزو داشتم به توپخانه بگویم یک گلوله برای من بفرست، اما نبود.
وی اظهار داشت: زبان من توان اینکه فریبرز پناهی را معرفی کند، ندارد. نمی‌دانم از مظلومیت، شجاعت و یا ازخودگذشتگی او بگویم. عندالله و عندالرسول هم خودش و هم همرزمانش در عین مظلومیت و هم در تحریم کامل به شهادت رسیدند.
همرزم شهید پناهی افزود: ای مسئولین مملکتی، آن روز ما تحریم بودیم. لباس غواصی را نتوانستیم تهیه کنیم، اما با این وجود آن روزها توکل بود، راستی و ازخودگذشتگی بود؛ از چه بگویم، که هر چه بگویم کم گفته‌ام. امروز آن صمیمت و دوستی کجا رفت.
وی در پایان گفت: ای علما و ای فقها، ما بچه‌های جبهه مظلومیم. بچه‌های جبهه و یادگاران جنگ را دریابید؛ بچه‌هایشان بیکار در خانه نشسته‌اند.
به گزارش خبر، در پایان این مراسم امید جمال‌فرد مداح اهل بیت به یاد شهدای عملیات کربلای ۵، روضه‌خوانی کرد.