ماهانه ۱۳ هزار میلیارد تومان بدهی دولت قبل پرداخت می‌شود/فوتی‌های کرونایی از ۷۰۰ نفر به صفر رسیده است
ماهانه ۱۳ هزار میلیارد تومان بدهی دولت قبل پرداخت می‌شود/فوتی‌های کرونایی از ۷۰۰ نفر به صفر رسیده است
رئیسی گفت: دولت در آغاز کار با کسری بودجه ۴۸۰ هزار میلیارد تومانی مواجه شد .

به گزارش خبر دیشموک،     رئیسی گفت: دولت در آغاز کار با کسری بودجه ۴۸۰ هزار میلیارد تومانی مواجه شد که هر ماه ۱۲ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان بدهی و فاکتور هزینه‌های دولت قبل پرداخت می شود، اما به برکت، عزت و اقتدار مردم بدون تعهد جدیدی برای کشور، دولت صادرات نفتی را به حدی قابل قبولی رسانده است.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور ایران ظهر امروز در بین اقشار مختلف مردم بجنورد، اظهار کرد: استان خراسان شمالی، مردمان بسیار با بصیرت، با احساس مسئولیت، خونگرم و کسانی که روحیه پذیرایی از زائران امام رضا دارند، وفادار، متدین، با گویش های مختلف، کرمانج، ترکمن، تات، فارس و ترک در کنار یکدیگر منجسم هستند.

وی گفت: مردمان پرتلاش، محور کارشان کشاورزی و دامداری است، مردم این استان خوش درخشیدند، مردمان استان مردمانی تولید کننده هستند، امروز تولید در کشور بسیار مهم و محور کار است.

رئیس جمهور ایران با اشاره به اینکه دانشگاه ها نیروهای خوبی را پرورش داده اند، ادامه داد: باید زمینه ای ایجاد شود تا جوانان از این نعمت برخوردار شوند و این دولت توفیقش این است که خدمتگذار مردم باشد و بهره‌وری درست از امکانات و ظرفیت ها را داشته باشد.

رئیسی گفت: پتروشیمی خراسان در بجنورد کار ارزشمندی است اما باید تغییرات در آن اتفاق بیفتد، ضرورتی ندارد از آب شرب برای صنعت استفاده شود بلکه باید از  آب پساب بهره گرفته شود و از این ظرفیت برای رفع نیاز مردم بهره گرفته شود.

وی بیان داشت: حداکثر تا آخر سال جاری ظرفیت ها فراهم شود که آب شرب و کشاورزی که اکنون پتروشیمی استفاده می کند، در اختیار مردم قرار گیرد و توسعه صنایع به چندین برابر تبدیل شود و نیاز به سرمایه گذاری جدی دارد.

رییس جمهور ایران بیان داشت: دامداران و کشاورزان استان احساس کنند که کارشان قابل پیش بینی است و بدانند که چه میزان تولیدشان است و محصول و کارشان مورد تضمین قرار بگیرد و دولت کالا را قیمت مناسب بگیرد.

از ۷۰۰ فوتی کرونایی به صفر رسیده‌ایم

آیت الله رییسی با اشاره به اینکه در آغاز کار در دولت، با مشکل کرونا مواجه بودیم و روزانه ۷۰۰ خانواده در ایران داغدار می شدند، گفت: این روزها تعداد فوتی ها به صفر رسیده در حالی که برخی کشورها تا ۵۵۰ نفر کشته در روز دارند، اما به لطف و توکل خدا و برکت کادر درمان و پرستاران کشور، بسیار مجاهدانه حضور پیدا کردند و جانشان را گذاشتند تا از جان مردم صیانت شود.

ماهانه ۱۲ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان بدهی و فاکتور هزینه‌های دولت قبل را پرداخت می‌شود

وی خاطرنشان کرد: دولت در آغاز کار با کسری بودجه ۴۸۰ هزار میلیارد تومانی مواجه شد که هر ماه ۱۲ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان بدهی و فاکتور هزینه‌های دولت قبل را پرداخت می کنیم، اما به برکت، عزت و اقتدار مردم بدون تعهد جدیدی برای کشور، دولت صادرات نفتی را به حدی قابل قبولی رسانده است.

آیت الله رییسی بیان داشت: به دنبال عادلانه کردن دستمزدها هستیم، کارکنان، کارمندان، کارگران، معلمان هیچ کدام اشتباه حقوق نمی‌گیرند اما در دولت باید عدالت امکانات داشته باشیم.

وی اضافه کرد: هدف از سفرهای استانی رصد مسائل از نزدیک است، در حالی که می شود در تهران به صورت تصویری در جریان استان ها قرار گرفت، اما قطعا حضور موثرتر است.

آیت الله رییسی گفت: تجربه با مردم بودن و از نزدیک سخن مردم شنیدن را داریم و همواره معتقد هستیم که باید از نزدیک با مردم ارتباط گرفت و سخن مردم را شنید.

بدون چاپ پول رشد اقتصادی داشتیم

وی با اشاره به اینکه طبق آمار اعلامی بانک مرکزی در سه ماهه آخر سال، بیان شد که اگر چاپ پول نداشته باشیم با مشکل مواجه می شویم اما با همین مراقبت ها چهار دهم درصد رشد اقتصادی، به رشد چهار درصدی رسیده است.

رییس جمهور ایران با اشاره به اینکه در کشور با برنامه ریزی‌ها سعی در این است که زمینه رشد اقتصادی و ارزش پیدا کردن پول ملی را افزایش دهیم، گفت: اگر پول ملی بی ارزش شود، هر میزان حقوق اضافه شود حریف گرانی نخواهیم شد و باید حتما وضعیت تورم مهار شود.

وی اظهار داشت: از شرایط زندگی مردم در شهر و روستاها اطلاع دارم و با مردم در ارتباط هستم و به دنبال رفع مشکل مردم هستم.

آیت الله رییسی گفت: با بهتر شدن وضعیت کر‌ونا، کسب و کارها شروع شد، مدارس آغاز به کار کرد و شرایط وضعیت مطلوبی گرفت.

وی گفت: امروز یک سرمایه بزرگ داریم که بعد از اتکا به خدا، هر کاری که بعضی ها معتقد هستند غیرقابل انجام است، قطعا با تبعیت از شهدا و سردار سلیمانی شعار ما این است و با کمک مردم و اتکا به خدا و مشارکت مردم می توانیم بر تمام مشکلات فائق شویم.

آیت الله رییسی با اشاره به اینکه رهبری فرمودند هیچ مشکل حل نشدنی وجود ندارد، گفت: مردم خراسان شمالی بدانید، در این شرایط و وضعیت کشور، پشتیبانی مردم و تصمیم و اراده دولتمردان و تلاش همه اقشار در جامعه که سرمایه های نظام هستند قطعا آینده ای روشن در انتظار کشور خواهد بود.

وی با بیان اینکه دشمن با افزایش تحریم ها و تهدیدها و تنگ تر کردن حلقه محاصره می خواهد به مردم فشار وارد کند، اما با مقاومت مردم این تحریم ها شکست خورده و ما به عنوان نماینده مردم به آنها می گوییم که با ملت ایران با زبان زور صحبت نکنید، جواب نخواهد داد.

رییس جمهور ایران اضافه کرد: با گذشت ۴۳ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران و مقاومت مردم در این ایام، دشمن به دنبال این است که با جنگ اقتصادی، دنبال ناامیدی در بین مردم باشد.

وی گفت: در جنگ رسانه ای که دشمن به راه انداخته است، همه وظیفه تبیین داریم و همه بدانند که در جهاد تبیین باید روشنگری کنند و اجازه ندهند که دشمن ایجاد ناامیدی کند.

هرکسی در هرجایی در عمل در دل مردم امیدآفرینی کند/به اندازه ۵۰ سال پروژه نیمه تمام داریم

آیت الله رییسی خاطرنشان کرد: هر کسی در هر جایگاهی مشغول به هر فعالیتی است، باید در مردم و دل مردم ایجاد امید کند و این امید تنها با حرف میسر نمی‌شود، بلکه مردم باید در عمل به این موضوع برسند.

رییس جمهور ایران یادآور شد: تمام ادارات، سازمان و ارگان های که به نام انقلاب خدمت می کنند باید در دل جوان ایرانی ایجاد امید کنند، زیرا همه موظف هستیم به عنوان خدمتگذار، به تمام وجود به مردم خدمت کنیم.

وی با بیان اینکه حاج قاسم موانع را کنار زد، پیروزی را به دست آورد و روزی اعلام شد که پایان کار داعش در منطقه است، گفت: قطعا این اتفاق و پیروزی با پشتکار، توکل به خدا، اعتماد به نفس به بار نشست که حاج قاسم این کار را انجام داد.

آیت الله رییسی گفت: امروز جوان ایرانی با اتکا به خدا، قطعا می تواند به پیروزی و موفقیت های زیادی دست‌یابد و قابل انجام است.

وی گفت: با تمام وجود خدمت گذاری برای مردم را افتخار خودم می دانم و همه تلاش مان براین است که وضعیت کشور در تراز جمهوری اسلامی ایران و در شأن مردم و جایگاه ملت ایران باشد.

رییس جمهور ایران در انتها اظهار داشت: در کشور به اندازه ۵۰ سال پروژه نیمه تمام داریم، اما به دنبال اولویت ها هستیم و اولویت‌های استان مسئله ماست که قطعا به همه آنها رسیدگی خواهد شد.

انتهای پیام/آ