غفلت نظارت از فضای مجازی عواقب جبران ناپذیری دارد/مسئولان استانی به دیشموک توجه کنند
غفلت نظارت از فضای مجازی عواقب جبران ناپذیری دارد/مسئولان استانی به دیشموک توجه کنند
راوند ادامه داد: روستاهایی همچون لیراب و سردو اینترنت پرسرعت داشته اما آموزش‌های لازم به بچه ها داده نمی شود.

(گزیده خطبه های نماز جمعه دیشموک)
«بصورت کامل منتشر خواهد شد»
✅مسوولان استانی به دیشموک توجه کنند
✅فضای مجازی در سطح بخش دیشموک به یک مسئله مهم تبدیل شد
✅خانواده ها و والدین بر استفاده ی فرزندان خود از اینترنت، گوشی و فضای مجازی نظارت دقیق کنند، اگر به این مسئله توجه نشود در آینده خانواده های از این موضوع آسیب جدی می بینند
✅میز خدمت صرفا به این یک جلسه ختم نشود و مسوولان همیشه در کنار مردم باشند و برای رفع مشکلات مردم روستایی هم برنامه منظم داشته باشند.
✅ طایفه گرایی و فامیلی و لابی گری برای بستگان طایفه و قوم خویش یک تفکر غلط و اشتباه است.

به گزارش خبر دیشموک ،  حجت‌الاسلام علی اکبر راوند امام جمعه دیشموک در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه مردم به تقوای الهی اظهار کرد: ملاک برتری قوم گرایی نبوده بلکه رعایت تقوای الهی است که نخبگان، جلوی قوم گرایی و طایفه گرایی را بگیرند تا رشد و پیشرفت حاصل شود.

امام جمعه دیشموک با اشاره به موکب اربعین در شهرستان کهگیلویه گفت: این موکب نیازمند کمک های مادی و نقدی برای خدمات رسانی به زوار ابا عبدالله الحسین علیه السلام است که امیدوارم مردم از این ثواب بی بهره نشوند.

وی با اشاره به وضعیت فضای مجازی افزود: فضای مجاری با خوبی‌هایی که دارد اما آسیب های برای بچه های کوچک دارد.

راوند ادامه داد: روستاهایی همچون لیراب و سردو اینترنت پرسرعت داشته اما آموزش‌های لازم به بچه ها داده نمی شود.

وی گفت: والدین باید بر روی بچه ها نظارت داشته باشند تا با برگزاری جلسات هفتگی خانوادگی جلوی آسیب های فضای مجازی را با مدیریت آن و تقویت آموزه های دینی بگیرند.

راوند با اشاره به برپایی میز خدمت در هفته دولت افزود: این میزهای خدمت باید ادامه دار باشد که حضور مسئولان نشانه همراهی با مردم است و ملاک حضور مسئولان در مساجد است تا مشکلات مردم رفع شود که از زحمات آنان و بخشدار تقدیر می شود.

امام جمعه دیشموک ادامه داد: مسئولان استانی بیشتر به منطقه دیشموک توجه و روستاهایی وجود دارد که هنوز راه های ارتباطی شان بازگشایی نشده است که نیازمند توجه مسئولان استانی است.

راوند با اشاره به هفته دولت از دوم تا نهم شهریورماه ادامه داد: دولتمردان در این هفته خدمات نظام اسلامی را بیان و ملاک عمل باید منویات مقام معظم رهبری باشد‌.

خطیب جمعه دیشموک با اشاره به ضرورت تکیه بر ارزش های اساسی و تحقق دولت مردمی گفت: مسئولان باید برای هر کاری برنامه ریزی داشته باشند تا مشکلات مردم رفع شود که مسائلی از قبیل کرونا، مسائل اقتصادی، فساد ستیزی، احیای امید مردم، اقتدار و اشراف دولت و تحول در سیاست خارجی از جمله اولویت های مدنظر رهبری به دولت سیزدهم است.

وی افزود: رتبه بندی معلمان، مهار کرونا، زیرساخت های فرهنگی، پوشش تحصیلی مدارس ، توجه به آموزش و عدم وابستگی به نفت ، عضویت در گروه شانگهای و سی و یک سفر با ۲۱ بازدید سر زده از جمله اقدامات ارزنده دولت است.

راوند با اشاره به برجام ادامه داد: آمریکایی ها برای احیای برجام به تعهدات شان عمل نکردند و غربی ها بیشتر از ایران به مذاکرات برای تأمین انرژی نیاز دارند و بدانند که ایران اسلامی انقلابی از منافع خود کوتاه نمی آید.

امام جمعه دیشموک با اشاره به روز کارمند در چهارم شهریور گفت: ویژگی یک کارمند تراز اسلامی، خوش اخلاقی و برخورد شایسته به دور از جناح بازی، سیاسی کاری و قوم گرایی است.

وی افزود: کارمند تراز اسلامی اهل اخلاق، مبلغ دین و عملگرا به کارهای فرهنگی است که در کنار این کارها به خوبی باید وظایف کاری اش را انجام دهد.

راوند با اشاره به ضرورت روَضه خانگی ادامه داد: روضه های خانگی در دیشموک با جمعیت انبوه مردم به یاد شهدای کربلا و روضه های امام سجاد(ع) برگزار می شود.
انتهای پیام