امام جمعه قلعه رئیسی گفت: حقیقتا در بعضی از رسانه ها بعضی مسئولان و مردم امنیتی ندارند و حتما باید فضای رسانه‌ای استان مدیریت شود؛ نمی‌شود تحت نام مقدس خبرنگار و سایت رسانه آبروی مردم، آبروی استان را به یغما برد، فضای مجازی استان رهاست، عده‌ای دارند به آبروی مردم و استان چوب حراج می زنند ... امروز از زندگی شخصی مردم فیلم و عکس و صدا پخش کردن به مقدسات و ارزش ها و آرمان ها توهین نمودن از بزرگترین منکراتی هست که متأسفانه فضای مجازی و رسانه‌ها به آن آلوده هستند.

حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی امام جمعه قلعه رئیسی ظهر امروز (جمعه ۱۵ شهریور ماه ۹۸) در خطبه‌های نماز جمعه قلعه‌رئیسی با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با بیان اینکه همه اعمال صالح و پاکی که انجام می دهیم و همه جنایت ها به عالم ملکوت اعلی می روند و یک صورت ملکوتی پیدا می کنند اظهار داشت: گاهی انسان یک عملی را برای خدا انجام می دهد و خالص، پنهان، بی ریا و ملائکه این عمل را بالا می برند و در علیین قرار می‌دهند و عمل ریاکار جایش در علیین نیست و جای عمل آلوده سجین است.
امام جمعه قلعه رئیسی به بایدها و نبایدها مداحی در هیات ها اشاره کرد که رهبر معظم انقلاب در دیدار با مداحان فرمودند از تعابیر نامناسب و سبک استفاده نکنند.
صلواتی با بیان اینکه در این ایام تلاش کنیم حسینی بمانیم یعنی بی تفاوت نباشیم تاکید کرد: حسینی بودن یعنی مثل اصحاب سیدالشهداء تا پای جان از امام زمان و حجت زمان و نائب امام زمان(عج) دفاع کنیم یعنی ذره ای از خط و مشی مسلم امام زمان(عج) فاصله نگیریم هرکس مسلم حسین (ع) را یاری کرد توانست در عاشورا نقش آفرینی کند و کنار امام حسین (ع) باشد امروز هرکس در مسیر ولایت فقیه باشد و مواضعش با ولی و نائب امام زمان(عج) تنظیم باشد فردا هم می تواند در رکاب مهدی فاطمه باشد.
خطیب جمعه قلعه رئیسی بیان کرد: ممکن است عده ای حسینی شوند اما در طوفان امتحانات الهی دوام نیاورند خیلی ها بودند کنار پیامبر(ص) بودند اما بعد از پیامبر راه شیطان صفتان را رفتند و در مقابل علی (ع) ایستاند اما با گذشت زمان تغییر موضع دادن  و در مقابل علی ایستادند ودر کربلا فرزندش را شهید کردند.
وی افزود: بعضی ها با امام بودند اما بعد از ارتحال امام در مقابل خط امام و خلف صالح امام ایستادند ودر مقابل ولایت قد علم کردند و هیچ تضمینی نیست ما حسینی بمانیم راه این است در امورات مختلف زندگی سیاسی و فرهنگی و اجتماعی خط و مشی خود را با ولی زمان تنظیم کنند اشتباه مردم کوفه همین بود که با ولی زمانشان تنظیم نبودند.
صلواتی یادآور شد: این دو خط فکری حسین (ع) و یزید در طول زمان دارند یارگیری می کنند ما باید حسین زمان را بشناسیم و باید شمر زمان را شناخت و ما باید اهل امر به معروف و نهی از منکر باشیم و اگر به این فریضه عمل نکنیم بدها بر ما حاکم می شوند اینکه امروز ما گرفتار بلای مصیبت مفسدان اقتصادی و منفعت طلبان و بلای سلبریتی‌ها و آقازاده ها و مدیران بی انگیزه و بی خاصیت و ضعیف دچار هستیم بخاطر این است که به این فریضه عمل نکردیم.
امام جمعه قلعه رئیسی ادامه داد: یک اتفاقی در حادثه کربلا افتاد که باعث شد کربلا بوجود بیاید دشمن و معاویه اول با تبلیغات دروغ شخصیت علی را ترور کردند غدیر را به انحراف بردند اتهام ها به علی(ع) نسبت دادند بعد علی (ع) را شهید کردند با تبلیغات مسموم مردم را از امام حسن(ع) جدا کردند امام حسن(ع) تنها ماند بعد هم حسین (ع‌) را شهید کردند و در زمان این سه معصوم دشمن اول قداست شکنی نمود بعد  تبلیغات وسیعی و پرحجمی کرد افکار عمومی را به انحراف کشاند بعد کلام و گفتمان این سه امام را شهید کرد.
وی گفت: امروز دشمن همان حربه را به کار گرفته و گفتمان کلام ولی را شهید می کند و بعضی از خائنان داخلی هم در بعضی از امورات با دشمن همراهی می کنند و امروز هدف دشمن ولایت است و ولایت را می زند و در همه این سال ها دشمن به دنبال تضعیف گفتمان ولایت بود و متاسفانه عده ای هم در داخل حمایت می کنند و در جهت تشکیل پازل دشمن حرکت می کنند.
وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری مسلم امام زمان این رهبر حکیم والهی با عقلانیت بر اساس فکر الهی، نبوی، علوی، فاطمی وحسینی می گوید ایستادگی و مقاومت کنید متٵسفانه یک نفری پیدا می شود می گوید اگر همیشه ایستاده باشیم کمر درد میگیریم و این حرف در جهت تضعیف گفتمان ولایت بود و امروز دشمن تلاش می کند اول گفتمان رهبر معظم انقلاب نادیده گرفته شود مسئولین باید در اظهار و نظرهایشان مواظب باشند.
خطیب جمعه قلعه رئیسی با بیان اینکه ما رئیس جمهور محترم را دعا می کنیم و نصیحت می کنیم مواظب باشید گفتمان رهبری را تضعیف نکنید و در بیان دیدگاهایتان با ولایت تنظیم باشید تاکید کرد: آنچه امروز مردم تحمل می کنند و مردم را به زحمت انداخت همین عدم تنظیم مواضع با ولایت بود و حق امام و شهیدان بر مسئولان این است که مواضع شان را با ولایت تنظیم کنند.
امام جمعه قلعه رئیسی به موضوع ازدواج در بهمئی اشاره و بیان کرد: کجا اسلام اجازه داد اسرار مردم را فاش کنیم و برویم در زندگی خصوصی مردم تحقیق و جستجو کنیم بعد امورات شخصی مردم را پخش کنیم این چه رسانه ای است که فقط زشت های را به نمایش می گذارد چرا رسانه‌ها در بعضی مسائل اتفاق افتاده در استان کر و گنگ و لال هستند و چرا بعضی از رسانه‌ها گرفتار سیاسی کاری ها، باند بازی هایی هستند اینها چطور می توانند آگاهی بخشی داشته باشند و مسئولان قضایی استان بدانند فضای رسانه ای استان آلوده است تخریب ها تضعیف و تحقیرها، تهمت ها، تهدیدها، تطمیع ها، بلای جان اطلاع رسانی در استان می‌باشند، متولی چه کسی است.
وی با بیان اینکه چرا به راحتی آبروی خانواده ها و افراد و مسئولان ذبح می شود چرا برخورد نمی‌شود، اظهار داشت: حقیقتا در بعضی از رسانه ها بعضی مسئولان و مردم امنیتی ندارند و حتما باید فضای رسانه‌ای استان مدیریت شود؛ نمی‌شود تحت نام مقدس خبرنگار و سایت رسانه آبروی مردم، آبروی استان را به یغما برد، فضای مجازی استان رهاست، عده‌ای دارند به آبروی مردم و استان کهگیلویه و بویراحمد چوب حراج می زنند … امروز از زندگی شخصی مردم فیلم و عکس و صدا پخش کردن به مقدسات و ارزش ها و آرمان ها توهین نمودن از بزرگترین منکراتی هست که متأسفانه فضای مجازی و رسانه‌ها به آن آلوده هستند.
صلواتی ادامه داد: از رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد و اداره ارشاد اسلامی استان می‌خواهیم که فضای رسانه ای و فضای مجازی را مدیریت و کنترل کنند.