رسانه ها مسائلی را انعکاس می‌دهند که دغدغه مردم است
رسانه ها مسائلی را انعکاس می‌دهند که دغدغه مردم است
وی گفت: ممکن است مسئولان سهل انگاری‌هایی داشته باشند اما تا آنجا که امکانات اجازه می‌دهد کار هم می‌کنند.

به گزارش خبر دیشموک، آیت الله سید نصیر حسینی به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار در نشستی با جمعی از اصحاب رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد که به همت بسیج رسانه این استان تشکیل شده بود دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار نماینده ولی فقیه در استان اظهار کردک همواره رسانه‌های استان را می بینم و می‌خوانم سر جمع نمره خوبی به رسانه ها می دهم چرا که به همه مسائل می پردازند گاهی مسائلی را که ما جرات بیان آنها را نداریم از طریق رسانه ها گفته می‌شود چرا که دغدغه و غصه نسبت به چالش های اجتماعی دارند.

امام جمعه شهر یاسوج گفت: رسانه ها مسائلی را انعکاس می‌دهند که دغدغه مردم است آنها با صراحت قلم موضوعات را به خوبی به مردم می گویند که جای بسی خوشحالی دارد.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه رسانه های استان موضوعات مختلفی مانند حجاب و عفاف و بدحجابی را به خوبی شفاف سازی می‌کنند یادآور شد: در بحث تیراندازی‌ها، اعتیاد و طلاق کارهای خوبی توسط رسانه های استان ما انجام شده است که به این موضوعات می پردازند و رسالت خبرنگار هم همین است.

حسینی یادآور شد: رسانه ها در زمینه آگاه سازی و فرهنگ سازی کارهای خوبی در استان انجام دادند مردم هم بر اساس همین آگاه‌سازی ها تصمیم می‌گیرند هرچه آگاه‌سازی‌ها درست و بهتر و با کیفیت تر باشد تصمیمات مردم بهتر خواهد بود و جامعه در راه درست حرکت می کند و برعکس آن انسان را از مسیر تعالی دور خواهد کرد.

این استاد حوزه های علمیه یادآور شد: حادثه عاشورا نشان داد که خبرهای ما چگونه کارساز است و افکار را تغییر می‌دهد یزیدیان در قیام امام حسین به دروغ‌سازی روی آوردند و با این دروغ پردازی‌ها افرادی را که با حضرت بیعت کرده بودند از او جدا کردند و صحنه خالی شد.

حسینی یادآور شد: دروغ پردازی ها در همه دوره های تاریخی وجود داشته است دستگاه اطلاعاتی معاویه دروغ پردازی های زیادی انجام داد تا حضرت علی را از چشم مردم بیندازد معاویه گروهی را صبح ها به خانه ها می‌فرستاد تا هدایایی را به بچه‌ها بدهند و عصر همان هدیه ها را پس می گرفتن و کار عصرانه خود را به نام حضرت علی می نوشتند تا مردم بدبین شوند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: غربی ها روی رسانه ها سرمایه گذاری زیادی کرده‌اند آن‌ها به دنبال نتیجه کوتاه‌مدت نیستند بلکه به دنبال نتیجه در صد سال دیگر خواهند بود.

وی افزود: رسالت شما اکنون بسیار سنگین و مهم است و اگر آگاه سازی انجام دهید غفلت اتفاق نخواهد افتاد اگر هوشیاری و آگاهی مردم حفظ شود راه درست را خواهند رفت و گرنه در سایه این غفلت‌ها حسین بن علی علیه السلام به مذبح می‌روند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: نکته بسیار مهم محتوای خبر است که احتیاج به سواد رسانه ای دارد منابع خبری هم باید موفق باشند اگر هوشیاری و آگاهی مردم حفظ شود و اگر انسان های جاهل و نادان تصمیم‌گیری نکنند مسیر درست خواهد شد اما در سایه غفلت و آگاهی و سکوت است که مشکلات به وجود می آید.

 وی با بیان اینکه یک بخش از کار رسانه ها خبر است و بخش مهم تر تحلیل‌های رسانه‌ای است گفت: برای این کار باید از کارشناسان خبره تحلیل‌گر استفاده کنید یا که خودتان تحلیل های درست و حسابی داشته باشید هر چه سواد خبرنگار بیشتر باشد آثار اخبار بهتر و بیشتر خواهد بود.

حسینی افزود:  نقد حرف درستی است همه باید قبول داشته باشیم و امیدآفرینی هم در جامعه فراموش نشود و نباید مردم را نسبت به نظام، کشور و مسئولان بدبین کرد.

وی گفت: ممکن است مسئولان سهل انگاری‌هایی داشته باشند اما تا آنجا که امکانات اجازه می‌دهد کار هم می‌کنند.

این مسئول با بیان اینکه برخی اخبار چهره استان را زمخت می‌کند؛ افزود: در زمینه کاهش نزاع های دسته جمعی در رتبه های خوبی قرار داریم اما گاهی چنان این نزاع‌ها در ۲۰۰ رسانه بزرگنمایی می شود که چهره بدی از استان به کشور معرفی خواهد شد.

وی با بیان اینکه نباید چنین مسئله‌ای را در جامعه اشاعه دهیم گفت: نباید حرمت ها شکسته شود به همین خاطر اسلام در خصوص چنین موضوعاتی سخت گیری می کند اگر هدف ارتقای سطح فرهنگی سیاسی و ایجاد امنیت در کشور است پس هر خبری را نمی‌توان گفت و اشاعه داد بلکه باید با منطق خبر بزنیم.

حسینی در ادامه با بیان اینکه مشکلات معیشتی خبرنگاران باید برطرف شود یادآور شد: شما افسران جنگ نرم هستید و در برابر بمباران تبلیغاتی غرب قرار گرفته اید اگر خوراک و محتوای درست و حسابی نداشته باشید مردم خبر ها را از دشمن می گیرند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت همه خبرنگاران استفاده شود از مسئولان استانی خواست تا در برنامه ها به خصوص سفر مسئولان نظام و سران از خبرنگاران دعوت کنند تا اخبار انعکاس داشته باشد.

انتهای پیام/