دیشموک و حاشیه شهرها را فراموش نکنید
دیشموک و حاشیه شهرها را فراموش نکنید
نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با معاون امور بانوان رئیس‌جمهور به مشکلات زنان و بانوان این استان به خصوص در مناطق محروم اشاره کرد.
نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با معاون امور بانوان رئیس‌جمهور به مشکلات زنان و بانوان این استان به خصوص در مناطق محروم اشاره کرد.

به گزارش خبر دیشموک؛ آیت الله سید نصیر حسینی در دیدار با دکتر انسیه خزعلی معاون امور بانوان ریاست جمهوری اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد استانی عشایری با اعتقادات ناب و دارای فرهنگ بومی و محلی است که در دوران قبل از انقلاب مورد ظلم بی‌حد و حصر طاغوت بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: کل ایران دچار عقب‌ماندگی بود اما استان ما به دلیل این که زیر بار حکومت طاغوت نمی‌رفتند دچار ظلم مضاعف شد فشارهای زیادی به این مردم آمد بعد از اینکه امام قیام کردند حمایت گسترده از سوی مردم این استان شد و در دوره جنگ بیشترین مشارکت را داشتند امروز هم پای انقلاب ایستاده‌اند و مقاومت می‌کنند.

وی گفت: فرهنگ غلطی در گذشته بود که فشارهای زیادی به زنان وارد کرد اما به برکت انقلاب تغییر و تحول عظیمی اتفاق افتاد ظلمی که بر زنان می‌شد اکنون وجود ندارد و کمتر شده است.

امام جمعه یاسوج افزود: شرایط ویژه‌ای در بعد از انقلاب به وجود آمده در همه عرصه‌ها کارهای بزرگی شده و خدمات بی‌بدیلی ارائه ردیده اما در مسائل فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بعضا کم کاری دیده می‌شود.

حسینی گفت:  در خصوص فضای آموزشی مناسب برای بانوان در این استان کمبود داریم پارک‌های بانوان به اندازه کافی وجود ندارد بعد از ۴۰ سال از انقلاب در شهر یاسوج مکان‌های تخصصی مثل فاطمیه و زینبیه نداریم باید ۵ تا ۶ مرکز برای تجمع زنان وجود داشته باشد که اصلاً یک مورد هم نیست.

وی گفت: وقتی به محل تجمع بانوان بی‌توجهی می‌شود معلوم است در مسائل دیگر رسیدگی کمتری می‌شود و پیامد آن چه اتفاق‌هایی می‌افتد.

حسینی تاکید کرد: دولت توجه ویژه‌ای به این استان و زنان و دختران محروم داشته باشد  در حاشیه‌های شهرها آسیب‌های اجتماعی فراوان است و زنان سرپرست خانوار در معرض آسیب هستند.

امام جمعه یاسوج گفت: مشکل بزرگ در دیشموک که دیگر برای همه کشور روشن شده و باید دولت مردمی و انقلابی آیت الله رئیسی به آن‌ها توجه داشته باشد و محرومیت های زنان و دختران استان ما را ببینند.

وی گفت: هر چند خدمات نظام جمهوری اسلامی اعجاب برانگیز است اما باید در این زمینه کار بیشتری شود.

انتهای پیام/