در استان احساس ناامنی نمی‌کنیم
در استان احساس ناامنی نمی‌کنیم
نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: عملکرد پلیس استان در ایجاد امنیت قابل تقدیر است.

آیت الله سید نصیر حسینی در دیدار فرمانده و مجموعه نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته پلیس با قدردانی از تلاش ها و زحمات شبانه‌روزی پلیس اظهار کرد: در همه جای استان برای برقراری نظم و امنیت تلاش شبانه‌روزی می‌کنید که قابل تقدیر است در هر جامعه‌ای نظم و امنیت باشد مردم به راحتی زندگی می‌کنند آمد و رفت آنها و خانواده هایشان راحت بوده و در آسایش خاطر به سر می‌برند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اگر در جامعه نظم نباشد آرامش و آسایش نیز وجود نخواهد داشت اگر انسان احساس ناامنی کند جامعه موفق نخواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه در استان کهگیلویه و بویراحمد مردم احساس ناامنی نمی‌کنند یادآور شد: با همه اشرار و اخلالگران نظم در جای جای استان برخورد شده و ادب شده‌اند.

حسینی گفت: این احساس آرامش و امنیت محصول تلاش شبانه روزی پلیس است نیروی انتظامی در جاهای مختلف حضور دارد و این حضور امنیت بخش بوده و یک سرمایه است وقتی که مردم با این حضور احساس امنیت می‌کنند سرمایه عظیمی برای پلیس خواهد بود که باید قدر آن را بدانند.

امام جمعه یاسوج گفت: قاطعیت و سرعت در برخورد با بی نظمی‌ها خوب بوده در بحث انتخابات که شرایط سختی در استان ما معمولا وجود دارد و دلهره هایی نیز وجود دارد اما حضور نیروی انتظامی بسیار به جا و خوب بوده و پلیس اجازه نداده که مشکلی در روند انتخابات ایجاد شود و دیدیم که در سه انتخابات سنگین پلیس سربلند از میدان بیرون آمد که این کار ارزشمندی است.

وی با تاکید بر این که عملکرد پلیس باید ارتقا داده شود افزود: آموزش پلیس موضوع بسیار مهمی است زیرا شرایط جامعه تغییر می‌کند و باید یکسری رفتارها نیز از سوی پلیس تغییر کند و این نیاز به آموزش های علمی و اخلاقی دارد باید مباحث اخلاقی را ارتقا داد تا عملکرد بهتری در وسط میدان داشته باشیم.

حسینی گفت: در بحث اجرای قانون باید به طرف قانون‌گرایی و فرهنگ سازی حرکت کنیم مردم و جامعه را به قانون مداری عادت دهیم مشکل جامعه این است که عادت به اجرای قانون ندارد دیگر دستگاه‌ها به خصوص دستگاه‌های فرهنگی باید کمک کنند و استان باید همیشه در مسیر قانونی حرکت کند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: باید آموزش و پرورش در بحث قانون مداری بیشتر کار کند تا بچه های ما از همان ابتدا و دوران کودکی به اجرای قانون عادت کنند.

وی ادامه داد: اشکال از کلیت دستگاه‌های فرهنگی است اگر بچه‌ها را در مدرسه تربیت کردیم دیگر این هزینه‌‌ها را نخواهیم داشت هر چه خطبه بخوانیم که تیراندازی نکنید و یا پلیس برخورد کند به اندازه فرهنگ‌سازی در مدرسه جواب نمی‌دهد.

حسینی گفت: در تشییع جنازه ها گاهاً ۱۰۰ تا ۲۰۰ تفنگ وارد میدان می شود و اتفاقات بدی رخ می‌دهد گاه فکر می‌کنیم که در عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس هستیم برخی‌ها نمی‌دانند قانون حق الناس به چه معناست یا طرف بیمار دارد که این کار خلاف است.

نماینده رهبری در استان خاظرنشان کرد:  شاخص‌ها در استان خوب است اما باز هم باید کار بیشتری شود جامعه اسلامی که به دنبال جهانی شدن است و حرف جهانی دارد نباید در آن برخی اتفاقات رخ دهد.

انتهای پیام/