خبر خوش درباره ارتباط افزایش دمای هوا و کرونا
خبر خوش درباره ارتباط افزایش دمای هوا و کرونا
بر اساس نتایج تست‌های آزمایشگاهی آمار شیوع ویروس کرونا رو به کاهش است و این امر ماحصل رعایت اصول بهداشتی توسط مردم و زحمات و تلاش‌های شبانه روزی کادر بهداشتی و درمانی است

پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک؛ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: خوشبختانه شواهد نشان می‌دهد افزایش دمای هوا به ضعیف شدن ویروس کمک می‌کند اما مردم باید همچنان نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا مجدداً شاهد افزایش شیوع بیماری نباشیم .
به گزارش رسیده ؛ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: خوشبختانه شواهد نشان می‌دهد افزایش دمای هوا به ضعیف شدن ویروس کمک می‌کند اما مردم باید همچنان نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا مجدداً شاهد افزایش شیوع بیماری نباشیم .

دکتر حمیدرضا مژگانی گفت: بر اساس نتایج تست‌های آزمایشگاهی آمار شیوع ویروس کرونا رو به کاهش است و این امر ماحصل رعایت اصول بهداشتی توسط مردم و زحمات و تلاش‌های شبانه روزی کادر بهداشتی و درمانی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی البرز، این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی در پاسخ به این که آیا ویروس کرونا انواع مختلفی دارد و علائم بالینی آن متفاوت است عنوان کرد: مطالعات معتبر ویروس کرونا را در سه گروه A,Bو C طبقه بندی کرده‌اند اما اینکه این سه گروه علائم بالینی متفاوتی ایجاد می کنند در هیچ تحقیقی به اثبات نرسیده است .

متخصص ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی البرز خاطر نشان کرد: وقتی ویروس وارد بدن افراد از نژادهای متفاوت می‌شود در ابتدا با میزبان خود اندکی یکسان‌سازی انجام می‌دهد و به میزان خیلی کمی جهش می‌کند اما به این معنا نیست که سیمای کلی بیماری تغییر می‌کند .

وی در مورد انجام تست کرونا برای همه افراد عنوان کرد: این تست فقط با نظر متخصص عفونی، ریه و یا گوش و حلق و بینی پس از تب سنجی و علائم بالینی انجام می‌شود و هنوز امکان پذیر نیست تا برای همه افراد تست انجام شود.

مژگانی افزود: خوشبختانه شواهد نشان می‌دهد افزایش دمای هوا به ضعیف شدن ویروس کمک می‌کند اما مردم باید همچنان نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا مجدداً شاهد افزایش شیوع بیماری نباشیم .

 

انتهای پیام/م:آ

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا