خبر خوب برای معلمان کشور
خبر خوب برای معلمان کشور
  وزیر آموزش و پرورش از اختصاص ۱۱ هزار میلیارد ریال سود سال مالی ۱۳۹۸ به حساب اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد

پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک به نقل از ایرنا: محسن حاجی میرزایی گفت: در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال معادل ۲۱ درصد به نسبت مانده سهم‌الشرکه، سودآوری برای اعضای ایجاد شده است که به حساب فرهنگیان عضو موسسه منظور شده است.

وی ادامه داد: از سود مذکور جمعا مبلغ یک هزار و ۳۸۵ میلیارد ریال آن به حساب بیش از ۹۷ هزار نفر از اعضای بازنشسته که از مهر ۱۳۹۷ تا شهریور ۱۳۹۸ بازنشسته شده‌اند، واریز می شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: بازنشستگان مذکور قبلا سهم‌الشرکه خود را در زمان بازنشستگی دریافت کرده و مبلغ فعلی صرفا سود سال مالی ۱۳۹۸ است که به همان حساب بانکی واریز می شود که قبلا سهم‌الشرکه آنها واریز شده است.

وی اظهار کرد: بیش از ۱۰۶ میلیارد ریال از سود سال مالی ۱۳۹۸ به حساب فرهنگیان بازنشسته‌ای که به عضویت خود در صندوق ادامه داده‌اند تا از افزایش سودآوری سالانه هزار میلیارد تومانی در چند سال آینده برخوردار شوند، منظور شده است.

حاجی میرزایی گفت: چشم‌انداز سودآوری صندوق ذخیره فرهنگیان نشان می‌دهد همان طور که در طول چهار سال گذشته سودآوری صندوق از۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۵ به ۱۱ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۸ رسید، برای سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ سودآوری ۳۵ هزار میلیارد ریالی پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: با افتتاح مجتمع پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه به دست رییس جمهوری در مرداد ۱۳۹۹ و بهره‌برداری از سایر طرح‌های پتروشیمی موسسه و بهبود روند سودآوری شرکت‌های تابعه، شاهد افزایش سودآوری صندوق خواهیم بود به طوری که در سال ۱۴۰۲ سودآوری سالانه به رشد قابل توجهی خواهد رسید.

وزیر آموزش و پرورش در پایان تصریح کرد: هرچه میزان مشارکت فرهنگیان تا سقف ۵ درصد از حقوقشان بیشتر باشد، به همان نسبت از سهم دولت و سودآوری موسسه منتفع خواهند شد، از این رو تاکنون نیمی از فرهنگیان عضو موسسه میزان واریزی خود را تا ۵ درصد افزایش داده‌اند.

انتهای پیام/م:آ

  • منبع خبر : اقتصاد نیوز