تقویت باورهای دینی بخصوص در مناطق محروم نقش مهمی در کاهش آسیب ها دارد. امید دنا: آسیب های اجتماعی در همه طبقه های سنی وجود دارد و تقویت باورهای دینی بخصوص در مناطق محروم نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

تقویت باورهای دینی بخصوص در مناطق محروم نقش مهمی در کاهش آسیب ها دارد. امید دنا: آسیب های اجتماعی در همه طبقه های سنی وجود دارد و تقویت باورهای دینی بخصوص در مناطق محروم نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

خبر دیشموک؛ فرماندار کهگیلویه گفت: آسیب های اجتماعی در همه طبقه های سنی وجود دارد و تقویت باورهای دینی بخصوص در مناطق محروم نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

موضوع خودکشی در بخش محروم دیشموک و رسانه ای شدن آن مسئولان استانی و شهرستانی را وادار به برگزاری نشست های مهم برای مقابله با اسیب های اجتماعی کرده است.

جلسه شورای فرهنگ عمومی در مسجد صاحب الزمان شهر دیشموک با حضور نماینده مردم در مجلس، فرماندار، رئیس دادگستری و دیگر نهادهای ذی ربط در رابطه با آسیب های اجتماعی برگزار شد.

فرماندار کهگیلویه در این جلسه با تاکید بر شناخت آسیب های اجتماعی گفت: آسیب های اجتماعی امروزه در همه جوامع وجود دارد و برای مقابله با آنها باید دسته بندی شوند.

علیرضا اتابک اظهار داشت: امروزه آمار خودکشی مربوط به فقر و تنگ دستی مردم نیست و در همه جوامع آسیب ها متنوع هستند.

وی بیان کرد: در جامعه ای که رشد آسیب های اجتماعی جلوتر از توسعه حرکت کند تنها راه ، شناسایی نقاط آسیب زا و برنامه ریزی برای کاهش آنهاست.

اتابک اظهار کرد: امروزه آسیب های اجتماعی در همه طبقات مختلف وجود دارد که تقویت باورهای دینی بخصوص در مناطق محروم نقش مهمی در کاهش آسیب ها دارد.

فرماندار کهگیلویه با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید راهکارهای مناسبی برای مقابله با آسیب ها اجتماعی ارائه داده است گفت: استفاده از ظرفیت تشکلهای مردم نهاد و ایجاد نشاط اجتماعی در بین مردم از مهم ترین برنامه های موثر دولت برای مقابله با آسیب های اجتماعی بوده است.

اتابک تاکید کرد: امروزه اختلالات روانی در کاهش آسیب های اجتماعی نقش مهمی دارند و باید در این راستا با ایجاد نشاط اجتماعی در بین مردم اختلالات روانی را کاهش داد.

وی ازدواج در سن پایین را از عوامل مهم بروز آسیب ها اجتماعی دانست و گفت: باید از ظرفیت تشکهای مردم نهاد به نحو احسن در این راستا استفاده کرد.

اتابک اضافه کرد: دولت هر ساله هزینه های زیادی را برای کاهش آسیب ها اجتماعی تخصیص می دهد که این هزینه ها باید برای تاثیرگذاری بیشتر متوازن با آسیب های اجتماعی مناطق توسعه نیافته هزینه شوند.

فرماندار کهگیلویه زنده کردن روح امید در بین مردم را از وظایف اصلی مسئولان دانست و اضافه کرد: برنامه ریزی برای کاهش آسیب های اجتماعی در کنار مشکلات اقتصادی باید به جد پیگیری شود.

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروزه وجدان کاری و روحیه اعتماد بنفس در بین نیروها کم است افزود: مسئولان شناخت درستی از آسیب های اجتماعی ندارند.

عدل هاشمی پور بیان کرد: با توجه به اینکه نیروهای عملیاتی و آموزش دیده برای مقابله با آسیب های اجتماعی وجود ندارد باید با اولویت بندی معضلات آسیب های اجتماعی را کاهش داد.

وی بیان کرد: باید مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی برای تاثیرگذاری بیشتر بصورت عملیاتی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرایی شود.

امام جمعه دهدشت نیز در این نشست گفت: امروزه آسیب های اجتماعی در سطح جامعه روز به روز در حال افزایش است که اگر مسئولان بیدار نشوند این اسیب ها سطح بیشتری از جامعه را درگیر خواهد کرد.

حجت الاسلام سید نصیر حسینی گفت: امروز فضای مجازی نوعی آسیب اجتماعی برای خانواده ها محسوب می شود و وظیفه عمومی مسئولان در این راستا آگاهی بخشی فرهنگ عمومی جامعه است.

وی دلایل اصلی خودکشی را ناآگاهی مردم دانست و افزود: نیاز است مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برای بررسی این معضل اجتماعی در بخش دیشموک فعال تر باشند.

حسینی اضافه کرد: علت و عوامل طلاق بر اساس تدبیر خانواده ها اجرایی نمی شود و مسئولان باید در این راستا توجه بیشتری داشته باشند.

امام جمعه دهدشت بر توجه مسئولان در تربیت دینی خانواده ها و کنترل فضای مجازی برای به حداقل رساندن کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

بخش دیشموک با بیش از ۲۵ هزار نفر جمعیت یکی از بخش های محروم استان کهگیلویه وبویراحمد است.
انتهای پیام:م/آ