تغییر ۵ مدیرکل کهگیلویه و بویراحمد
تغییر ۵ مدیرکل کهگیلویه و بویراحمد
«کهگیلویه و بویراحمد نیازمند تغییر مدیران است در همین خصوص مدیرانی جهادی، انقلابی و همسو با دولت به وزارت‌خانه‌ها و سازمان معرفی کردیم اما برای انتخاب آنها تعلل می‌شود.»

یکی از مباحثی که بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم در محافل سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد پیرامون آن بحث و تبادل نظر می‌شود، تغییر مدیران این استان است. با آمدن سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد انتظار می‌رفت که تغییر مدیران شتاب بیشتری بگیرد. اما این اتفاق نیفتاد تا اینکه احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشور پرده از علت کندی تغییر مدیران برداشت و خطاب به رئیس جمهور گفت: «کهگیلویه و بویراحمد نیازمند تغییر مدیران است در همین خصوص مدیرانی جهادی، انقلابی و همسو با دولت به وزارت‌خانه‌ها و سازمان معرفی کردیم اما برای انتخاب آنها تعلل می‌شود.»
، انتقادات زیادی از سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص آهنگ کند تغییر مدیران می‌شود، مردم و سیاسیون این انتظار را دارند که هر چه سریعتر مدیران تغییر کنند. به نظر می‌رسد؛ انتقادات اینقدر از استاندار کهگیلویه و بویراحمد زیاد بود و حرف‌ها هم بدون کم و زیاد به گوشش می‌رسید که وی مجبور شد، تغییر مدیران را صراحتاً از سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور مطالبه کند. هر چند بعضی از هواداران مدیران فعلی از این سخنان سید علی احمدزاده خوششان نیامد، اما خواسته تغییر مدیران از سوی بدنه مردمی و کارمندان یک واقعیت است.

شنید‌ها از تغییر تعدادی از مدیران در روزهای آتی خبر می‌دهند. اینگونه گفته می‌شود که پنج نفر از مدیران‌کل و فرماندارانی تغییر خواهند کرد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد پنج مدیری هستند که در آستانه تغییر می‌باشند.
هادی زارع‌پور از مدیران ماندگار و موفق استان کهگیلویه و بویراحمد صبح امروز آخرین نشست خبری خود را با خبرنگاران برگزار خواهد کرد. او در این نشست علاوه بر تشریح اقداماتش در طول حدود ۱۰ سال خدمت خود، آخرین حرف‌هایش را نیز خواهد زد.
الیاس تاج‌الدینی رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، سالار حسین‌پور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، پرویز یزدان‌پناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در آستانه خداحافظی از صندلی مدیریت خود هستند. تاج‌الدینی عملکرد خوبی نداشت او همانند سالار حسین‌پور که نتوانست بازار را سامان بدهد، نتوانست برای کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد اقدام قابل توجهی داشته باشد.
پرویز یزدان‌پناه شاید تنها رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بود که با این همه حواشی و هجمه‌های رسانه‌‌ای روبرو شد.
همچنین پیرامون تغییر مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد و مدیرکل منابع طبیعی نیز سخنانی به گوش می‌رسد.
«سید علی احمدزاده» استاندار کهگیلویه و بویراحمد، در نشست خود و مجمع نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد با رئیس جمهور دولت سیزدهم یکی از مهمترین نگرانی‌هایش را همراهی نکردن وزرا برای عزل مدیران دولت گذشته در این استان عنوان کرد که البته باعث سرازیر شدن انتقادات فراوانی از او در فضای مجازی شد.
تمام حرف‌های که در بالا مطرح شد، بر اساس شنیده‌ها و اطلاعات رسیده به پایگاه خبری کبنا نیوز بود و هیچ منبع رسمی تغییر مدیران را تاکنون تائید نکرده است. با این وجود باید منتظر ماند که آیا در روزهای آینده قطار تغییر مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد شتاب بیشتری می‌گیرد یا درب همچنان بر روی همان پاشنه می‌چرخد؟ بعضی از ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به لزوم تغییر مدیران از نمایندگان مجلس خواستند که در عزل و نصب مدیران دخالت نداشته باشند. به نظر می‌آید، اختلاف نظر نمایندگان مجلس و گاهاً استاندار بر روی گزینه‌های مدیرکلی کار را سخت خواهد کرد و باید هر چه سریعتر این اختلاف نظرها از بین برود تا موتور استان کهگیلویه و بویراحمد به حرکت در آید.
به گزارش سایت، همچنین بعد از تغییر فرمانداران شهرستان‌های چرام، بهمئی، گچساران و باشت این انتظار وجود داشت که تغییر سایر فرمانداران به همین منوال پیش برود. حتی گزینه‌های برای فرمانداری شهرستان لنده و شهرستان کهگیلویه مطرح شدند، اما این کار تاکنون به تعویق افتاده و دلیل مشخصی هم ندارد. بعضی از منابع خبری علت معرفی نشدن فرمانداران این شهرستان‌ها را به رد صلاحیت آنها از سوی نهادهای نظارتی و قانونی عنوان کردند. در صورت صحت این سخن، استانداری کهگیلویه و بویراحمد برای گزینه‌های جایگزین باید چاره اندیشی ویژه کند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : کبنا