تعداد کشته‌های تجاوز ائتلاف سعودی علیه یمن از ۹۱۰۰۰ نفر فراتر رفته است
تعداد کشته‌های تجاوز ائتلاف سعودی علیه یمن از ۹۱۰۰۰ نفر فراتر رفته است
اطلاعات جدیدی که درباره جنگ یمن بدست آمده، نشان می‌دهد که شمار کشته‌های این نبرد که ائتلاف سعودی علیه این کشور آغاز کرده، از مرز 91 هزار نفر نیز گذشته است.

آمار جدیدی که مربوط به سال ۲۰۱۵ میلادی می‌شود، شمار کشته‌ها در جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن را طی چهار سال و نیم گذشته به بیش از ۹۱ هزار نفر رسانده است.

بنا بر گزارش «reliefweb»، پروژه گردآوری داده‌های مربوط به رویداد و مکان وقوع درگیری مسلحانه (ACLED) پوشش اطلاعات مربوط به جنگ یمن را توسعه بخشیده و در حال بررسی دقیق‌تر اطلاعات مربوط به سال ۲۰۱۵ میلادی است.

بر اساس داده‌های جدیدی که در این پروژه به دست آمده، از سال ۲۰۱۵ میلادی، ائتلاف به رهبری سعودی و متحدانش مسئول بیش از هشت هزار کشته از میان آمار منتشر شده ۱۱ هزار و ۷۰۰ نفری در این جنگ هستند.

مدیر اجرایی این پروژه تأکید کرد: «از زمان آغاز درگیری در سال ۲۰۱۵ میلادی، کشور یمن نابود شده است. اطلاعات بدست آمده مربوط به سال ۲۰۱۵ اجازه تحلیل و ارزیابی کامل‌تری از این خشونت را فراهم کرده و در وهله نخست، برآورد دقیق‌تری از آمار واقعی کشته‌ها در این جنگ بدست داده است. این داده‌های جدید هم می‌تواند ابزار تحلیل و ارزیابی باشد و هم یک هشدار جدی به جامعه بین‌المللی در خصوص اینکه باید هر چه سریعتر برای رفع این درگیری تلاشی شود پیش از آنکه اوضاع در این منطقه بیش از پیش از کنترل خارج شود».

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن به رأس قدرت، هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به نابودی زیرساخت‌های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری‌های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است. مسئولان نزدیک به جنبش انصارالله می‌گویند از زمان آغاز این حملات بیش از ۳۶ هزار غیرنظامی یمنی شهید و زخمی شده‎اند. روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی  شمار افراد کشته‌شده در این جنگ را نزدیک به ۵۰ هزار نفر اعلام کرد.

انتهای پیام/.