برای وصل برق نیاز است که ماشین برود تا برق وصل شود ولی جاده قطع است/به نظرم اداره راهداری در شهرستان کهگیلویه وجود ندار/چرا راه های روستایی که با اولین بارش باران قطع می شود را بازگشایی نمی کنند
برای وصل برق نیاز است که ماشین برود تا برق وصل شود ولی جاده قطع است/به نظرم اداره راهداری در شهرستان کهگیلویه وجود ندار/چرا راه های روستایی که با اولین بارش باران قطع می شود را بازگشایی نمی کنند
امام جمعه شهر دیشموک گفت: به نظرم اداره راهداری در شهرستان کهگیلویه وجود ندارد، اگر یک بار وسیله ای می فرستند کاری انجام نداده برمی‌گردند.

حجت‌الاسلام علی اکبر راوند در نماز سیاسی عبادی جمعه شهر دیشموک ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی با اشاره به نزدیکی انتخابات مجلس و معیارهای مقام معظم رهبری و حضرت امام خمینی(ره) گفت: عده زیادی در انتخابات ثبت نام کردند و باید ببینیم چه کسانی به معیارهای انقلاب و دین نزدیک ترند و  کسانی که دغدغه دین دارند را انتخاب کنیم.

وی افزود: انتخابات مظهر مردم سالاری دینی است و با رای خودمان در سرنوشت خود و جامعه تاثیرگذار باشیم، رای مردم و مشورت با آنان مورد تاکید دین و پیامبر رحمت است.

راوند ادامه داد: بدون رای مردم و خواسته آنان خیمه انقلاب برپا نمی شود و هر کسی را انتخاب کردیم باید بدانیم که به طور مستقیم در سرنوشت‌مان تاثیر دارد.

امام جمعه شهر دیشموک با اشاره به حوادث ماه گذشته گفت: طبق اعترافات اغتشاشگران هدف اصلی دشمن از بین بردن امنیت بود.

وی افزود: اگر امنیت از بین برود وضع کشور ممکن است مثل سوریه و عراق شود ولی با تدبیر رهبری الهی توطئه دشمنان خنثی و برملا شد.

خطیب سیاسی عبادی جمعه شهر دیشموک با اشاره به تهدیدات زمان اهلبیت و سایر پیامبران گفت: پیامبران با عنایت الهی تهدیدات را به فرصت تبدیل می کنند مثلا حضرت موسی(ع) تهدید فرعون را با مقابله با ساحران به یکتاپرستی مردم تبدیل می کند.پیغمبر(ص) با صلح حدیبیه فتح مکه را طی می‌کند.

راوند گفت: در زمان حیات انقلاب اسلامی امامین انقلاب تهدیدات را به فرصت تبدیل کردند.

حجت الاسلام علی اکبر راوند با اشاره به ۲۷ آذرماه روز اتحاد حوزه و دانشگاه گفت: پس از پیروزی انقلاب شهید مفتح درخواست های زیادی بر ای پست های اجرایی داشت ولی آن شهید گرانقدر تربیت دانشجویان را بر همه مناصب ترجیح می دهد.

وی افزود: یکی از توطئه دشمنان در زمان شاه قرار دادن دانشجویان و حوزویان در برابر هم بود.

راوند گفت: حوزه و دانشگاه می توانند با برنامه ریزی درست و صحیح، ایرانی متمدن بسازند و جوانان مومن انقلابی و دارای دغدغه را تحویل جامعه دهند که نیاز است دبیرخانه ای از حوزه و دانشگاه برای زمینه سازری ظهور امام زمان(عج) تشکیل شود.

امام جمعه شهر دیشموک با اشاره به مشکلات زیاد مردم دیشموک در زمینه های مختلف گفت: با اولین بارش باران راه های ارتباطی روستاهای بخش دیشموک قطع می شود، بیش از یک هفته راه برخی از روستاها قطع است.

وی افزود:به نظرم اداره راهداری در شهرستان کهگیلویه وجود ندارد، اگر یک بار وسیله ای می فرستند کاری انجام نداده برمی‌گردند.

راوند ادامه داد و گفت: باید مسئولین بیایند و پاسخ دهند که چرا اداره راهداری وظیفه اش را به درستی در خصوص بخش دیشموک انجام نمی دهد؛ چرا راه های روستایی که با اولین بارش باران قطع می شود را بازگشایی نمی کنند.

خطیب سیاسی عبادی جمعه شهر دیشموک با اشاره به تاثیر مستقیم راه ارتباطی در خدمات دهی گفت: به علت نبود جاده مناسب برق برخی از روستاها بیش از یک هفته قطع است و مسئولین اداره برق توانایی خدمات رسانی به علت قطع بودن راه ارتباطی ندارند.

وی افزود:  برای وصل برق نیاز است که ماشین برود تا برق وصل شود ولی جاده قطع است.

راوند ادامه داد: در بحث آب روستایی نمایندگی آبفای روستایی در بخش دیشموک وجود ندارد و مردم با گلایه و شکوایه های زیاد به ما مراجعه می کنند که آب روستا قطع است.

امام جمعه شهر دیشموک ضمن تاکید بر رفع مشکلات روستائیان دیشموکی گفت: چند بار از تریبون نماز جمعه مشکلات آب آشامیدنی را به گوش مسئولین رساندیم چرا مردم را ناراضی نگه می دارید.

وی افزود: چرا بیش از سه سال مردم شهر دیشموک آب شرب ندارد و متحمل سختی های زیادی شدند اما مسئولین به دنبال حفر چاه هستند و نتیجه ای مردم از حفر چاه نمی بینند.

راوند ادامه داد: مدیرعامل آبفای روستایی و شهری بیایند و به مردم پاسخ دهند، از استاندار کهگیلویه و بویراحمد می خواهیم که از مسئولین آبفای روستایی و شهری دلیل عدم درست انجام وظیفه را بپرسند.

حجت الاسلام علی اکبر راوند با اشاره به مشکلات رهبر شیعیان نیجریه گفت: شیخ زکزاکی با آشنایی با دیدگاه های امام از مذهب مالکی به شیعه می گراید  و بیش از ۱۵ میلیون نفر را شیعه می کند.

وی افزود: مسئولین نیجریه  شش نفر از فرزندان شیخ زکزاکی را شهید می کنند و خود و همسرش را زندان می کنند. از سازمان کنفرانس اسلامی می خواهیم که به پا خیزد و از این عالم پیرو مکتب اهلبیت حمایت کنند و زمینه سلامت او را فراهم کنند.

انتهای پیام/۸۲۰۰/فارس