بازار را سامان دهید/اجاره مسکن زیاد است/تکیه بر توان داخلی/ حذف رسم غلط تیراندازی در مراسمات
بازار را سامان دهید/اجاره مسکن زیاد است/تکیه بر توان داخلی/ حذف رسم غلط تیراندازی در مراسمات
راوند با بیان اینکه، باید مواظب ادب،رفتار و عمل خود باشیم، گفت: انسان باید در هر زمان و مکان و فضایی مواظب ادب، رفتار و عملکرد خویش باشد.

حجت الاسلام شیخ علی اکبر راوند امام جمعه دیشموک در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت مردم به رعایت تقوی الهی و با اشاره به اینکه، اهل ایمان نباید از خداوند و رسول خدا پیشی بگیرند:اظهار کرد: تقوا پیشه کنید،زیرا کسانی که تقوا پیشه کنند از خدا و رسول خدا(ص)، پیشی نمی گیرند.

وی، به فوت یک پاسدار در مراسم ترحیم در شهرستان لیکک بهمئی به دلیل رسم غلط تیراندازی اشاره و افزود: برخی مواقع رسم اشتباه امثال تیراندازی باعث رخ دادن اتفاقات سنگینی از این جمله می شود که این یعنی رواج رسم غلط در جامعه، و آن هم به دلیل نبود تقوا و ایمان به خدا و رسول خدا است.

راوند تاکید کرد: تیراندازی در مراسمات یک امر غیرضرور و اشتباه و از رسومات غلطی است که باید توسط خود مردم مدیریت و آن را به طور کلی حذف کنند.

وی به بحث فضای مجازی هم اشاره و بیان کرد: برخی مواقع مشاهده می شود که در این فضای مسموم به علمای دینی توهین و بی ادبی صورت می‌گیرد.

راوند با بیان اینکه، باید مواظب ادب،رفتار و عمل خود باشیم، گفت: انسان باید در هر زمان و مکان و فضایی مواظب ادب، رفتار و عملکرد خویش باشد.

وی به اهمیت به پاداشتن نماز و عبادت هم اشاره و گفت: اینکه برخی ها نماز و عبادت را فقط به واسطه حضور یک مسوول شهرستانی،استانی و …. در دیشموک به پاکنند و فقط زمانی در مسجد حضور یابند ونماز بخوانند که فقط مهمان” مسوولی” داریم؛ کار اشتباه و غیر قابل قبول است، البته نماز و عبادت در همه حال باید با اهمیت شمرده بشود.

امام جمعه دیشموک به غرور بیجا هم اشاره و اذعان کرد: غرور باعث باطل شدن نتیجه یک کار خوب انجام شده توسط خود انسان، می شود.

راوند با بیان اینکه، اگر واجبات انجام شود ولی ادب در مقابل ولی خدا و ولایت رعایت و حفظ نشود، عبادت انسان پذیرفته نمی شود، افزود: ادب در مقابل ولی خدا باعث عاقبت بخیری می شود و انسان باید در برابر ولی خدا ادب را عایت کند.

وی با اشاره به ویروس کرونا، گفت: مردم پروتکل بهداشتی را رعایت و با مرکز بهداشت جهت واکسیناسیون عمومی همکاری کنند تا ریشه این ویروس از کشور و دنیا برچیده شود.

امام جمعه دیشموک به دیدار رهبری با ورزشکارارن هم اشاره و اذعان کرد: رهبری در این دیدار فرمودند”:خودداری ورزشکاران از مسابقه با رژیم صهیونیستی، توجه به سجده شکر،اقامه نماز، حجاب و گرفتن مدال و نامگذاری کاروان به نام سردار دلها از ارزش های این رویداد مهم برای کشور ما بوده است.

راوند گفت: موفقیت تیم ملی والیبال با یک مربی ایرانی با ارزش بوده این موفقیت را تبریک میگوییم، این پیروزی با مربی ایرانی یعنی تکیه بر داخل باعث فتح قلعه های افتخار خواهد شد.

وی بیان کرد: پیوستن ایران به عضویت در شانگهای به این جهت که باعث تسهیل ارتباط با کشورهای منطقه جهت مبادلات اقتصادی و بانکی و خنثی شدن تحریم های امریکا بوده، یک پیروزی بزرگ و افتخار برای دولت انقلابی ایت الله رئیسی و مردم ایران است.

راوند تشریح کرد: راه اندازی شبکه تلویزیون توسط عربستان با هدف تفرقه و اختلاف در کشور ما صورت گرفت، که با بصیرت مردم و نخبگان و رسانه های ما، نتیجه برای آنها حاصل نمی شود و موفق نمی شوند.

امام جمعه به ۲۰ صفر و اربعین حسینی(ع) اشاره و گفت: باید از اربعین و عاشورای حسینی درس گرفت شود، از جمله درس صبر زینب(س) و اباعبدالله حسین که باعث تحمل سختی بوده است.

راوند به گلایه های مردم از وضع بازار دیشموک گریزی زد و بیان کرد: بازار اسلامی یعنی سود گرفتن به اندازه مناسب که درامد ان حلال باشد.

وی تاکید کرد: مسوولان از بازار دیشموک نظارت و آن را ساماندهی کنند و از چندنرخی و گرانفروشی جلوگیری کنند.

راوند افزود: مردم از تعطیلی زیاد نانوایی ها هم گلایه دارند، لازم است بررسی و مشکلات رفع و اگر تخلفی وجود دارد با متخلفان برخورد کنند.

راوند بیان کرد: اجاره مسکن در دیشموک، شهری که امکانات درستی ندارد، زیاد است و این همه ظلم به مردم بی انصافی است.

امام جمعه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، از بسیج و بسیجیان تقدیر کرد و گفت: برنامه های خوبی توسط بسیج، ادارات و بنیاد علوی در حال برگزاری است که قابل تقدیر است.

راوند گفت: سال جدید آغاز شد و لازم است والدین کمک کار معلمان باشند و با آموزش و پرورش همکاری کنند.

امام جمعه ضمن تقدیر از حضور فرماندار در دیشموک و شرکت در نماز جمعه گفت:الحق و الانصافا فرماندار کهگیلویه همیشه پیگیر مشکلات دیشموک است.

گفتنی است نماز جمعه هر هفته دیشموک به یاد شهیدی خواهد بود و نماز جمعه این هفته به یاد سردار شهید پذیرش برگزار شد.

انتهای پیام/